Jump to content

E36 320i m50,consuma mult !


kello

Recommended Posts

Acum sa nu ne certam pe tema asta,as vrea si eu sa stiu daca se poate ce senzor e ala care l-a schimbat prietenul tau "Am o cunostinta cu un 320i si-i consuma 15-16 in Bucuresti... A fost cu ea l-a mecanic si i-a zis ca are nu stiu ce senzor defect ( un senzor de alimentare cu benzina... nu stiu exact ca nu sunt mecanic...) Dupa ce i-a schimbat senzorul cu pricina ii consuma 11-12 in oras...

Eu am un 325i si in bucuresti mers normal imi ia 12...

Cred ca nu-i ceva in regula la tine..."

 

Pana una alta o sa ma duc cu ea la diagnoza la filaret cred,ca la bavaria am auzit ca nu e stralucit,si imi fac de la a-z,ca asa din vorba in vorba nu rezolv mare lucru.Tnx guys.

Link to comment
Share on other sites

Acum sa nu ne certam pe tema asta,as vrea si eu sa stiu daca se poate ce senzor e ala care l-a schimbat prietenul tau "Am o cunostinta cu un 320i si-i consuma 15-16 in Bucuresti... A fost cu ea l-a mecanic si i-a zis ca are nu stiu ce senzor defect ( un senzor de alimentare cu benzina... nu stiu exact ca nu sunt mecanic...) Dupa ce i-a schimbat senzorul cu pricina ii consuma 11-12 in oras...

Eu am un 325i si in bucuresti mers normal imi ia 12...

Cred ca nu-i ceva in regula la tine..."

 

Pana una alta o sa ma duc cu ea la diagnoza la filaret cred,ca la bavaria am auzit ca nu e stralucit,si imi fac de la a-z,ca asa din vorba in vorba nu rezolv mare lucru.Tnx guys.

 

 

 

Din pacate nu te pot ajuta cu intrebarea pt ca m-am certat cu acel prieten... Tot ce conteaza e sa stii ca e de la un senzor iar cand te duci la mecanic ii spui ca-ti consuma mult si sa se uite si la senzorul responsabil cu consumul... Suna prost la ureche dar in momentul asta imi lipseste limbajul mecanic...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Eu am un 320i motor 2200 - 170cp si in Bucuresti nu o pot convinge sub nici o forma sa ia sub 15%, dar mi se pare oarecum normal ca inante am avut un 316i motor 1800 - 116 cp si imi lua cam 14 %. Deci poti sta linistit. nu e chiar asa rau.

 

 

 

Frate eu am un E36 325i si imi ia 12 in oras ( in Bucuresti ).... E adevarat ca circul mai mult noapte... Nu stiu daca tu ai un consum normal sau faptul ca al meu consuma mai putin se datoreaza traficului de noapte...

Link to comment
Share on other sites

eu am motor 1.6 l si i'mi consuma cam 12 in oras , dupa parerea mea 15 in bucuresti , in traficul de zi cu zi e acceptabil!ce ai putea sa faci cu , consumul : ia'tzi un diesel(1.7 l)si vei fi super multumit de el!spune si consumul extraurban! Edited by ursuletz
Link to comment
Share on other sites

Eu am un 320i motor 2200 - 170cp si in Bucuresti nu o pot convinge sub nici o forma sa ia sub 15%, dar mi se pare oarecum normal ca inante am avut un 316i motor 1800 - 116 cp si imi lua cam 14 %. Deci poti sta linistit. nu e chiar asa rau.

 

 

 

Frate eu am un E36 325i si imi ia 12 in oras ( in Bucuresti ).... E adevarat ca circul mai mult noapte... Nu stiu daca tu ai un consum normal sau faptul ca al meu consuma mai putin se datoreaza traficului de noapte...

ne-ai inebunit in nici 2 pagini cu consumul tau :) am citit cel putin 3 postari ale tale unde spui asta

fa o proba, circula putin si ziua sa vezi ce consum o sa ai :blink:

Link to comment
Share on other sites

Salut,kello parerea mea ca la traficul din Bucuresti e totusi normal,bine la 2000cmc e un pic fortat dar se apropie de normal,eu am de gand in viitorul apropiat sa imi iau si eu un e36 320i-325i coupe daca a-si nimeri un 325i accept sa imi ia in oras 18-20% dar sa nu am probleme majore la motor si sa ma simt eu bine cand ma urc la volanul ei,eu totusi nu cred ca te-ai simti bine la volanul de ex.unui Lupo diesel chiar daca ti-ar lua4-5 la% pe oras :blink: .
Link to comment
Share on other sites

consumul e din cauza debimetrului care dea lungul timpului a cedat si el nervos :blink: ma rog mai e si sonda lambada :) schimbale pe astea 2 si o sa scapi de probleme :) A FOARTE IMPORTANT NU PUNE SH SI IN NICI UN CAZ PIESE ITALIENESTI :) CA ATUNCI O SA ITI CONSUME 20:))))
Link to comment
Share on other sites

Eu am un 320i motor 2200 - 170cp si in Bucuresti nu o pot convinge sub nici o forma sa ia sub 15%, dar mi se pare oarecum normal ca inante am avut un 316i motor 1800 - 116 cp si imi lua cam 14 %. Deci poti sta linistit. nu e chiar asa rau.

 

 

 

Frate eu am un E36 325i si imi ia 12 in oras ( in Bucuresti ).... E adevarat ca circul mai mult noapte... Nu stiu daca tu ai un consum normal sau faptul ca al meu consuma mai putin se datoreaza traficului de noapte...

ne-ai inebunit in nici 2 pagini cu consumul tau :) am citit cel putin 3 postari ale tale unde spui asta

fa o proba, circula putin si ziua sa vezi ce consum o sa ai :blink:

 

 

 

Frate ce sa-ti zic... Intreaba omu' cat consuma si ii raspund si eu ce pana mea... Ca e mult sau putin atat imi ia. Care e problema ? In afara la sub 120 imi ia 8% . Na. La 230 imi ia 23%... Asta e...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.