Jump to content

Accidente BMW


alex

Recommended Posts

Gabi323i ce vrei sa demonstrezi cu asta???

 

am mai spuso si o repet conteaza in ce fel incalci regulile de circulatie. atata timp cat nu afectezi pe nimeni e spaga ta. boul ala cu x5-ul putea sa intorca pe banda aia dubla continuea pana ametea din punctul meu de vedere, dar sa se asigure ca manevra nu pune in pericol pe nimeni, macar atata lucru, este elementar. daca venea un tir (au am bola cu exemplu asta).. cred ca tot mortul era de vina...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iar accident grav iar si bma acolo.de stiut stiu mai multe dar nu lvi le povestestesc.cel mai recent a.aseara 23 40 nu am vazut cum si in ce fel ca eram la cateva sute de metri poate 1 2 km pe stefan cel mare in fata la igp unde este scoarul ala de 1 metru inaltime.vre o 3 4 5 masini bulite.un bmw e 36 verde coupe o duba mercedes mare alba si.. una mai mica ,nu am vazut ce era si cred a au maturat 2 3 din parcare.in fata le new mexico la clubu de dansatoare.nu stiu cine si dece a facut dar parea destul de grav.pasagerul din bmw a iesit cam terosonat si f ametit
Link to comment
Share on other sites

accident aseara 30.06 pe Stefan cel Mare (la ora 02:00 am ajuns eu, cred ca se intamplase de 1/2h) : BMW 328 cabrio (pisicutza) cu numere de Elvetia cred, nu mai retin, condus de o domnisoara se apropie in mare viteza de intersectia de la Lizeanu. Din motive pe care nu le cunosc pierde controlul volanului imediat ce trece de intersectie, trece peste cele 4 sine de tramvai care delimiteaza cele 2 sensuri, sare refugiu de tramvai din sensul opus si aproape fara sa mai atinga pamantul loveste in plin o duba care venea pe banda a doua din sensul opus. Duba, in urma impactului, ricoseaza intr-un Fiat Panda, care era parcat, iar Fiat-ul ricoseaza la randul lui intr-o alta masina de asemenea parcata. Rezultatul: domnisoara si soferul dubei OK; BMW, duba si fiat - aproape pilaf, in special BMW-ul care a lovit cu sete. Ce este extraordinar este ca in ciuda botului BMW-ului care era praf, in interior nici urma de deformare. Tocmai din acest motiv domnisoara, care avea si centura, si a fost preluata si de airbag nu a patit aproape nimic.

 

Va atasez si 2 poze (scuze pt calitate, sunt facute cu telefonul si era destul de intuneric). As fi facut mai multe dar era foarte multa lume adunata.....

post-252-1120224733_thumb.jpg

post-252-1120224742_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ieri, pe dorobanti, un bmw x5 cu un sofer praf de beat la bord a intors peste linia dubla si peste un motociclist care circula regulamentar. masina politiei era fix acolo, si a reusit sa opreasca bmwul dupa o scurta urmarire. unii zic ca au tras si focuri de avertizare, caci nenea era pus pe fuga. soferul a scapat momentan de furia motociclistilor sositi in numar mare la fata locului.

 

ii dorim pe aceasta cale carcera cit mai lunga !

30925[/snapback]

 

 

soferul este cetatean englez si nu a facut 1 zi de puscarie. si nu este la prima abatere.

motociclistul este un prieten de-al meu , a scapat dar are un picior varza

 

oricum e irelevant ca soferul conducea un BMW.

Link to comment
Share on other sites

da cine a zis ca e relevant ca conducea bmw? eu am inteles ca era roman si masina avea numere de anglia, asa ca daca ar fi reusit sa fuga nu il mai gasea niemni dupa numerele alea.... nu stiu daca a mai facut puscarie dar are antecedente penale legate de soferie
Link to comment
Share on other sites

de smecher                                                                                                                              .cam asta a patit un prieten de al meu din anglia care sa dat pe ploaie:PPP radea si el.desi ai parea rau de masina .dar a luat bani ep asigurare.desi nu era fan bmw plangea dupa ea. asta acum 2 ani.

31551[/snapback]

I-a dat dauna totala?

Link to comment
Share on other sites

Ieri in jurul ore 15:00 inainte de podul Otopeni un seria 7 am impresia ca modelul nou cu facelift ai intrat intr-un citroen berlingo sau ceva de genul asta frontal. Cred ca unul dintre ei a intrat pe contrasens cu viteza mare ( probabil seria 7). Oricum cert este ca amandoua erau facute praf , nu stiu daca au scapat cu viata toti. Cert este ca eu am facut o ora jumate de la baneasa pana la pod la otopeni pt ca se mergea bara la bara. Mergeam la aeroport si unele zboruri au fost amanate pt ca nu au putut ajunge la timp pilotii si insotitoarele de bord.

Asa ca, aveti mare grija!

Link to comment
Share on other sites

da, intr-adevar a fost un accident, eu veneam dinspre Ploiesti

bmw nu era asa de rau troznit, dar dubita aia era cam varza, cred ca soferul dubitei nu avea centura si a intrat cu capu in parbriz (cred si sper sa nu fie asa!)

Link to comment
Share on other sites

da, intr-adevar a fost un accident, eu veneam dinspre Ploiesti

bmw nu era asa de rau troznit, dar dubita aia era cam varza, cred ca soferul dubitei nu avea centura si a intrat cu capu in parbriz (cred si sper sa nu fie asa!)

31802[/snapback]

 

 

seria 7 era si el praf rau dar nu se vedea era busit rau pe partea stanga

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Combinatie mortala 6 in linie+tractiune spate+probabil asfalt ud.Ceva date despre cum s-a intampat.Odihneasca-se in pace

33805[/snapback]

 

ce asfalt ud ? e perfect uscat acolo. combinatia mortala e prostia la volan. pacat ca a luat si pe altii dupa el/ea :blink:

Link to comment
Share on other sites

ce asfalt ud ? e perfect uscat acolo. combinatia mortala e prostia la volan. pacat ca a luat si pe altii dupa el/ea :blink:

33829[/snapback]

Probabil" altfel nu inteleg cum a pierdut controlul,in fine acum e prea tarziu.Poate ar trebui dechis un topic pe tema asta:cum putem redresa masina din derapaj sau cum putem efecta manevre de evitare fara a intra in derapaj....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.