Jump to content

Accidente BMW


alex

Recommended Posts

Aseara la stirile pro tv un bmw seria 3 E 90 a ramas cu aceleratia blocata in podea la o viteza de 210 km/h , masina izbindu-se de un parapet, soferul nu a patit nimic ,se specifica ca era sofer profesionist, si ar conduce in continuare acelasi model de autoturism, nu s-a specificat marca masini dar din imagini am dedus ca era vorba de un E90. Se poate intampla asa ceva, ?????? ca am ramas perplex :) :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

era cutie automata si cica se blocase si nu mai mergea, de contact E90 e cu cartele si cu buton "start" nu a vrut sa opreasca motoru ca sa nu i se blocheze volanu, frana de mana e pe buton si in mers nu poti sa o folosesti, dar cred ca mai erau metode de a opri masina si fata parapeti, mai ales ca cica a avut timp sa sune la ambulanta si la serviciu de descarcerari. e cusuta cu ata alba poveste parerea mea. Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

era cutie automata si cica se blocase si nu mai mergea, de contact E90 e cu cartele si cu buton "start" nu a vrut sa opreasca motoru ca sa nu i se blocheze volanu, frana de mana e pe buton si in mers nu poti sa o folosesti, dar cred ca mai erau metode de a opri masina si fata parapeti, mai ales ca cica a avut timp sa sune la ambulanta si la serviciu de descarcerari. e cusuta cu ata alba poveste parerea mea.

73952[/snapback]

 

 

La E90 se blocheaza contactul numai cand scoti cheia(cartela),nu altfel.Frana de mana la E90, este ca la Dacie :) .

Cand cutia este in D, poti sa o treci foarte usor in N :blink: .

 

Sper sa nu am asa ghinion,sa mi se blocheze pedala de acceleratie,cutia sa ramana blocata intr-o viteza ,si sa nu pot trage frana de mana :)

Link to comment
Share on other sites

La E90 se blocheaza contactul numai cand scoti cheia(cartela),nu altfel.Frana de mana la E90, este ca la Dacie :) .

Cand cutia este in D, poti sa o treci foarte usor in N :blink: .

 

cand opresti motorul nu mai ai servo la nimic nici la frana nici la directie incearca asta si tu o data sa vezi ce distractiv e ca si un tractor se conduce mai usor :)

Link to comment
Share on other sites

cand opresti motorul nu mai ai servo la nimic nici la frana nici la directie incearca asta si tu o data sa vezi ce distractiv e ca si un tractor se conduce mai usor :)

74052[/snapback]

am patit-o eu, mi s-a oprit motorul in mers la viteza mica, ~30 km/h, (nu stiu de ce) si aveam si ceva volum la muzica. ma speriasem ca nu stiam ce s-a intamplat, abia mai puteam trage de volan, nu am realizat ce s-a intamplat pana am vazut toate beculetele aprinse pe bord :blink:

este destul de greu sa tragi de volan daca nu iti merge servo :)

Edited by alexutzu
Link to comment
Share on other sites

Ce legat de "drive by wire" a patzit si seful meu, la un E240. A murit electronica la 200 Km/h, si a ramas fara frane, servodirectie, etc. Pur shi simplu mashina a murit. A oprit-o dupa 2 km, bafta lui ca era drumul liber. Cica s-a speriat de moarte.

 

La diagnoza, se pare ca au murit ambele calculatoare ale mashinii.

Link to comment
Share on other sites

.

 

cand opresti motorul nu mai ai servo la nimic nici la frana nici la directie incearca asta si tu o data sa vezi ce distractiv e ca si un tractor se conduce mai usor :blink:

74052[/snapback]

 

 

Corect!Mai bine intri intr-un zid la 210km/h :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

condoleantze........si wear a seatbelt! we ain't bullet proof

 

recent am fost in tzara si a trebuit sa fac un trip pana in austria si inapoi, lam luat pe un amic la drum cu mine ca nu dormisem de vro 2 nopti (party like mad). si cand a intrat in masina a procedat cum procedeaza tot romanu, a luat centura de sigurantza a puso prin spatele scaunului sa nu ii mai beepaie. Lam rugat frumos sa sio puna cum trebe si tot drumul eram pe el sa poarte centura, infine am ajuns inapoi si am mers in buc, am avut ceva problem si amicul a inchiriat un Logan sa vina sa ma ajute. La iesire din timi a prins ceva black ice si sa dus in un santz si a dat loganul peste cap de 3 ori, era cu iubita lui in masina. Ma sunat cand au iesit din masina sa imi multzumeasca pentru de cate ori iam dat in cap sa isi puna centura, daca nu aveau centura erau trecutzi dintre noi.

 

Please people, wear the seatbelt!

Edited by XR6
Link to comment
Share on other sites

aici in bucuresti?

76347[/snapback]

 

Undeva in judetul Constanta

 

[...] a procedat cum procedeaza tot romanu, a luat centura de sigurantza a puso prin spatele scaunului sa nu ii mai beepaie. [...]

76352[/snapback]

 

Urata remarca. Eu si cunoscutii mei purtam centura si culmea, suntem romani.

Link to comment
Share on other sites

Please people, wear the seatbelt!

76352[/snapback]

 

 

Cum sa purtam centura? vrei sa ne pierdem indentitatea de romani? :)

 

Si ne da sfaturi unul care pleaca la drum in austria dupa 2 nopti nedormite? Pe amicul ala de ce l-ai tarat dupa tine? sa nu mori singur? :blink:

Edited by Mihai
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.