Jump to content

M-am decis sa imi scot 318D-ul de pe portbagaj


horik87

Recommended Posts

faza e ca indiferent ce ar scrie pe masina, te da de gol esapamentul... daca vrei sa nu se mai stie ca ai "tractoras" diesel, nu scapi asa de usor, pt ca diesel-urile au teava tobei finale indreptata in jos, pe cand benzinarele au teava tobei dreapta...

nici capacitatea nu poti sa o ascunzi mereu, pt ca e proportionala cu diametrul tevii...

asa doar de design, ar merge... cum spunea si Ciupanezu, e chestie de gusturi!

mie unul imi place aspectul literelor si cifrelor tip BMW, in plus un pic de crom pe masina nu da chiar rau...

dar repet, totul tine de gusturi sau de pasarele, depinde de caz. :blink:

bafta maxima !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

si eu le-am scos acum vreo saptamana si nu arata rau.

a mea este gri deschis si cromul literelor nu iesea in evidenta. daca era o culoare mai inchisa, da, arata mai bine, asa nu cred ca se vedeau prea tare.

acum trebuie sa polisez zona respectiva, deoarece se mai vede cand este spalata de nou ca a fost ceva acolo lipit si nu curge apa de pe ea cum trebuie.

oricum, a fost simplu de dat jos.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu-l am din fabrica,si nu-mi pare rau dupa el. :blink:

face parte din optiuni...sa nu`l ai :) binenteles platite

 

recent mi-am configurat o masinuta, pe care sper sa o si comand cat mai repede, si am ales fara inscriptionarea modelului... nu se plateste chestia asta! nu stiu unde ai vazut tu, dar oricum mi se pare o aberatie sa platesti pt ca renunti la ceva!

Link to comment
Share on other sites

si eu le-am scos acum vreo saptamana si nu arata rau.

a mea este gri deschis si cromul literelor nu iesea in evidenta. daca era o culoare mai inchisa, da, arata mai bine, asa nu cred ca se vedeau prea tare.

acum trebuie sa polisez zona respectiva, deoarece se mai vede cand este spalata de nou ca a fost ceva acolo lipit si nu curge apa de pe ea cum trebuie.

oricum, a fost simplu de dat jos.

mai du masina la spalat de cateva ori si dispare lipiciu ala.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
am un 318d .. si normal pe portbagaj scrie 318d .. multi mi-au zis sa il dau jos.. vreau sa intreb pe cine stie cum se procedeaza si ce trebuie sa fac.. ca sa nu ramane urme.. si ce parere aveti.. daca sa il scot sau nu ? astept raspunsuri :twoup:

 

vreau eu semnul 318d

Link to comment
Share on other sites

am un 318d .. si normal pe portbagaj scrie 318d .. multi mi-au zis sa il dau jos.. vreau sa intreb pe cine stie cum se procedeaza si ce trebuie sa fac.. ca sa nu ramane urme.. si ce parere aveti.. daca sa il scot sau nu ? astept raspunsuri :twoup:

E interesant de scos .. daca ai avea motor mai mare .. :D

Asha .... nu prea conteaza ..dar .. daca ai motor mai mare si nu ai semn pe portbagaj ... gasesti mai multa lume care incearca sa se intreaca cu tine :D

La 1.8 Diesel .. :twoup: daca il scoti .. da... s-ar putea sa nu mai incerce aia cu loganul de 1.6 sa te depaseasca .. :D ..

Si mai ai sansa sa te intreci cu mai multe masini .. :)... dar pierzi :P

Link to comment
Share on other sites

am un 318d .. si normal pe portbagaj scrie 318d .. multi mi-au zis sa il dau jos.. vreau sa intreb pe cine stie cum se procedeaza si ce trebuie sa fac.. ca sa nu ramane urme.. si ce parere aveti.. daca sa il scot sau nu ? astept raspunsuri :D

E interesant de scos .. daca ai avea motor mai mare .. :D

Asha .... nu prea conteaza ..dar .. daca ai motor mai mare si nu ai semn pe portbagaj ... gasesti mai multa lume care incearca sa se intreaca cu tine :D

La 1.8 Diesel .. :twoup: daca il scoti .. da... s-ar putea sa nu mai incerce aia cu loganul de 1.6 sa te depaseasca .. :) ..

Si mai ai sansa sa te intreci cu mai multe masini .. :P... dar pierzi ;)

Dar nu inteleg de ce ar trebui sa dea "liniute" cu careva ... sau nu inteleg de ce daca ai BMW la roman e conceptia asta de "vitezomanu` Gica" cu altii.Eu nu vad de ce ar trebuii sa dovedeasca cuiva ceva sau ? care e ideea ca eu nu prea o inteleg :P :twoup:

Link to comment
Share on other sites

faza e ca indiferent ce ar scrie pe masina, te da de gol esapamentul... daca vrei sa nu se mai stie ca ai "tractoras" diesel, nu scapi asa de usor, pt ca diesel-urile au teava tobei finale indreptata in jos, pe cand benzinarele au teava tobei dreapta...

nici capacitatea nu poti sa o ascunzi mereu, pt ca e proportionala cu diametrul tevii...

asa doar de design, ar merge... cum spunea si Ciupanezu, e chestie de gusturi!

mie unul imi place aspectul literelor si cifrelor tip BMW, in plus un pic de crom pe masina nu da chiar rau...

dar repet, totul tine de gusturi sau de pasarele, depinde de caz. :twoup:

bafta maxima !

 

mare dreptate ai :twoup: dar mare grija te pandesc habarnistii....... iti este cumva rusine cu ce scrie pe masina ta?

bafta

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am citit 10 posturi pana sa imi dau seama ce e ala "feon" :D

 

Cred ca ziceati de foehn! :D :)

 

In alta ordine de idei....cum sa scoti emblema de pe portbagaj??? :twoup:

 

Mie unul mi se pare o taranie sa o scoti!

 

Imagineaza-ti ca ai Bugatti, ii scoti emblema de pe portbagaj? ;)

Lol ... Bugatti huh? :D

 

Dar nu inteleg de ce ar trebui sa dea "liniute" cu careva ... sau nu inteleg de ce daca ai BMW la roman e conceptia asta de "vitezomanu` Gica" cu altii.Eu nu vad de ce ar trebuii sa dovedeasca cuiva ceva sau ? care e ideea ca eu nu prea o inteleg :P :twoup:

Ideea de baza e ca BMW-ul este o masina sport. Daca ai si conduci .. cred ca ai patit si tu faze de genul...

Ca te dai sau nu .. asta e problema ta... dar provocari .. exista ..

Link to comment
Share on other sites

Dar nu inteleg de ce ar trebui sa dea "liniute" cu careva ... sau nu inteleg de ce daca ai BMW la roman e conceptia asta de "vitezomanu` Gica" cu altii.Eu nu vad de ce ar trebuii sa dovedeasca cuiva ceva sau ? care e ideea ca eu nu prea o inteleg :D :twoup:

 

Ideea e ca romanul s-a nascut ... pilot :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am citit 10 posturi pana sa imi dau seama ce e ala "feon" :D

 

Cred ca ziceati de foehn! :D :)

 

In alta ordine de idei....cum sa scoti emblema de pe portbagaj??? :twoup:

 

Mie unul mi se pare o taranie sa o scoti!

 

Imagineaza-ti ca ai Bugatti, ii scoti emblema de pe portbagaj? :P

Lol ... Bugatti huh? :D

 

Dar nu inteleg de ce ar trebui sa dea "liniute" cu careva ... sau nu inteleg de ce daca ai BMW la roman e conceptia asta de "vitezomanu` Gica" cu altii.Eu nu vad de ce ar trebuii sa dovedeasca cuiva ceva sau ? care e ideea ca eu nu prea o inteleg ;) :twoup:

Ideea de baza e ca BMW-ul este o masina sport. Daca ai si conduci .. cred ca ai patit si tu faze de genul...

Ca te dai sau nu .. asta e problema ta... dar provocari .. exista ..

Da e drept , de provocari am avut parte , de nenumarate ori doar ca ii ignor in 99 % din cazuri :P

Link to comment
Share on other sites

faza e ca indiferent ce ar scrie pe masina, te da de gol esapamentul... daca vrei sa nu se mai stie ca ai "tractoras" diesel, nu scapi asa de usor, pt ca diesel-urile au teava tobei finale indreptata in jos, pe cand benzinarele au teava tobei dreapta...

nici capacitatea nu poti sa o ascunzi mereu, pt ca e proportionala cu diametrul tevii...

asa doar de design, ar merge... cum spunea si Ciupanezu, e chestie de gusturi!

mie unul imi place aspectul literelor si cifrelor tip BMW, in plus un pic de crom pe masina nu da chiar rau...

dar repet, totul tine de gusturi sau de pasarele, depinde de caz. :twoup:

bafta maxima !

 

mare dreptate ai :twoup: dar mare grija te pandesc habarnistii....... iti este cumva rusine cu ce scrie pe masina ta?

bafta

asta ai inteles tu ? ba dimpotriva, eu NU imi scot cifrele de pe masina ! altii sunt cei care intentioneaza asta...

eu nu am nimic impotriva motorizarii expuse pe portbagaj,pana la urma reprezinta realitatea.

bafta maxima tuturor !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.