Jump to content

BMW VS. ALL


nirod

Recommended Posts

mda, prin 'sondaj' daca stau sa ma gandesc am cunoscut multi oameni care au trecut de la BMW sau Audi la Mercedes si nu s-au mai intors. toti spun ca Mercedesul nu se schimba decat cu... alt Mercedes. de la 'fan' Mercedes catre BMW sau Audi... am intalnit mult mai putine cazuri.

am citit eu prea putin din topicul asta sau chiar nimeni n-a adus vorba de Lexus aici? :blink::o:o

Asa e cand imbatranesti. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

uite ce scrie, prin youtube, ca inseamna BMW - "B" lack "M" ens "W" ish :blink:

Lexus am condus si ....imi pare rau nu are nici un talent (ca limuzina sport); e confortabila, probabil fiabila, etc... dar

nici macar americanii care sunt mari fani Lexus recunosc ca nu se poate compara cu BMW

http://www.youtube.com/watch?v=OlDerDgVgbs...feature=related

Link to comment
Share on other sites

va spun un singur lucru si anume exista 2 tipuri de masini in lumea asta : MERCEDES si restul.Dar exista si BMW..... :)

 

Esti fan Carmen Serban?

sunt fan bmw,conduc un bmw din prima zi cand am luat carnetul.si cred ca stiu mai multe despre aceasta marca.

 

uite ce scrie, prin youtube, ca inseamna BMW - "B" lack "M" ens "W" ish :)

Lexus am condus si ....imi pare rau nu are nici un talent (ca limuzina sport); e confortabila, probabil fiabila, etc... dar

nici macar americanii care sunt mari fani Lexus recunosc ca nu se poate compara cu BMW

http://www.youtube.com/watch?v=OlDerDgVgbs...feature=related

scz dar io nu stiu decat limba romana.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

va spun un singur lucru si anume exista 2 tipuri de masini in lumea asta : MERCEDES si restul.Dar exista si BMW..... :blink:

 

Esti fan Carmen Serban?

sunt fan bmw,conduc un bmw din prima zi cand am luat carnetul.si cred ca stiu mai multe despre aceasta marca.

 

Faza asta cu exista Mercedes si restul au zis-o Carmen Serban, Guta si alti "doctoranti" :)

 

E o aberatie, exista Bentley, Rolls-Royce, o gramada de marci care fac masini incredibile, cel putin la fel de bune ca si Mercedes.

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc tuturor pentru pareri si polemica vesnica BMW vs AL.probabil discutia nu se va termina niciodata...

In ceea ce ma priveste ,ca nou posesor BMW,cred ca am facut o alegere buna. La nivelul acesta de calitate si fiabilitate a masinilor pentru aceasta clasa mereu vor fi pareri diferite:BMW vs M.,Audi etc.Poate santem putin subiectivi,avem si noi "bubele noastre",dar BMW ca marca,imagie,fiabilitate este in top.Pentru noi asta conteaza si e bine!!! Si alte marci au "bubele"lor, probabil mai mari.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bill' date='31/Mar/2008, 13:35' post='393520'

 

Lexus am condus si ....imi pare rau nu are nici un talent (ca limuzina sport); e confortabila, probabil fiabila, etc... dar

nici macar americanii care sunt mari fani Lexus recunosc ca nu se poate compara cu BMW

Ce model de Lexus ai condus?

Link to comment
Share on other sites

Sant nedumerit si un pic intristat.Sa ma explic:M-am uitat din curiozitate pe forumul M.(ca si vizitator ,evident} si am vazut atata incrancenare impotriva BMW din toate punctele de vedere incat m-am speriat,in sensul ca ei nu concep ca se poate compara M. cu BMW.Mi se pare totusi o lipsa de obiectivitate.Oare asa santem si noi? Sper ca nu.
Link to comment
Share on other sites

Eu as da BMW pe o masina din aceasi clasa, (limuzina sportiva) insa superioara Bimmerului-Rolls Royce,Maybach....alte categorii nu-mi plac...

 

Sportivele gen Ferrari sau Porsche nu prea-mi plac...

 

Ferrari si Porsche sunt cu totul superioare marcii BMW.

 

Iar Rolls si Maybach chiar nu ai nici o treaba cu vreun BMW, sunt cu totul altceva si sunt destinate unei cu totul alte clientele.

 

P.S: N-am mai auzit pe nimeni care sa nu fie incantat de Porsche sau Ferrari.

Link to comment
Share on other sites

Eu as da BMW pe o masina din aceasi clasa, (limuzina sportiva) insa superioara Bimmerului-Rolls Royce,Maybach....alte categorii nu-mi plac...

 

Sportivele gen Ferrari sau Porsche nu prea-mi plac...

 

Ferrari si Porsche sunt cu totul superioare marcii BMW.

 

Iar Rolls si Maybach chiar nu ai nici o treaba cu vreun BMW, sunt cu totul altceva si sunt destinate unei cu totul alte clientele.

 

P.S: N-am mai auzit pe nimeni care sa nu fie incantat de Porsche sau Ferrari.

Ciupanezule...personal nu vad nici o legatura intre Ferrari, Porsche vs BMW. Sunt cu totul alte masini iar dupa mine nu incape comparatie intre ele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.