Jump to content

Anvelope de iarna


Leusor

Recommended Posts

Vine iarna si ma gandesc sa imi iau cauciucuri de iarna (235/55/17). Inca studiez daca sa le iau cu jante sau fara. Vroiam sa va dati cu parerea asupra tipului si modelului (eventual sugestii).

Ce am gasit: Vredestein Wintrac xtreme la 780 roni si Continental Tj 790, la 1100 roni. Credeti ca diferenta dintre cele 2 este asa de mare (in roni)? Sau sa mai caut. Poate imi recomandati si niste jante pentru ele...

Voi ce aveti?

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 378
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Le-ai avut si anul trecut?

51685[/snapback]

 

vreau si io :blink: da habar n-am ce si cu cat

 

numa ca mai mult ca sigur sa-mi iau ceva seconduri, atata cat sa nu ma duc la vale ca sania, cum faceam iarna trecuta :)

 

adica imi trebuie jante de tabla (pe 15 cred) + cauciucuri + capace. ai studiat cumva piata de pe la noi Leusor?

Link to comment
Share on other sites

vreau si io  :blink: da habar n-am ce si cu cat

 

numa ca mai mult ca sigur sa-mi iau ceva seconduri, atata cat sa nu ma duc la vale ca sania, cum faceam iarna trecuta :)

 

adica imi trebuie jante de tabla (pe 15 cred) + cauciucuri + capace. ai studiat cumva piata de pe la noi Leusor?

51697[/snapback]

Cele mai bune preturi raportate la calitate si la dimensiunile pe care le am la ADAX, pe A. Vlaicu. Au si jante, da' cred ca stii unde e. Si am mai gasit o chestie foarte interesanta, pe net, poate imi spune cineva daca a facut comanda la www.cauciucuridirect.ro Au niste preturi super, dar e prin posta (vorba ta, si eu am retineri)

Edited by Leusor
Link to comment
Share on other sites

Ce cauciucuri ai acum?Nu sunt bune si de iarna?

51723[/snapback]

Michelin. Dar nu sunt mixte. Oricum, nu prea am incredere in mixte, mai ales cand trebuie sa pleci cu masina iarna in Moldova...

Cauciucuridirect.ro sunt ai unui site puternic din Germania. Asta cred ca e motivul cu preturile joase. Dar nu sunt dispus sa incerc daca nu imi confirma cineva ca a incercat :blink:

Link to comment
Share on other sites

Le-ai avut si anul trecut?

51685[/snapback]

 

Nu, le-am luat in vara, Quatrac sunt all-seazon. Anul trecut am avut pe fata niste ContiEcoContact facute slick :) Dar m-am descurcat bine, propulsie sa fie, calea cea buna o nimeresc eu :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu probabil o sa'mi iau sava eskimo.... sunt criminale.... am avut iarna trecuta treceam prin zapada pana la jumatea portierei...fara sa ma chinui ... ce'i drept masina cu tractiune fata ....

 

apoi pt cauciucuri cautati la www.autosoft.ro - au aia gramezi.... resapate/second hand (noi)/noi .... samd samd samd..

 

si dupa cate am vazut pe aici .... pare a fi mai bine sa ai jante din tabla... sau zicea cineva de jante speciale pt iarna (din aliaj) ??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
eu probabil o sa'mi iau sava eskimo.... sunt criminale.... am avut iarna trecuta treceam prin zapada pana la jumatea portierei...fara sa ma chinui ... ce'i drept masina cu tractiune fata ....

 

apoi pt cauciucuri cautati la www.autosoft.ro - au aia gramezi.... resapate/second hand (noi)/noi .... samd samd samd..

 

si dupa cate am vazut pe aici .... pare a fi mai bine sa ai jante din tabla... sau zicea cineva de jante speciale pt iarna (din aliaj) ??

52773[/snapback]

 

 

 

www.autosoft.ro nu au cauciucuri....

Link to comment
Share on other sites

cumparat 4 bucati jante tabla, 2x 7j, 2x 6 1/2j... au fost pe ceva pisica inainte

 

cumparat 4 caucicuri pirelli winter sport (parca). 1 din 2001, 3 din 2003.

 

total = 340 roni (adica super moca zic eu...)

 

50 roni montat gume pe roti + echilibrat + verificat daca se potrivesc

 

mai imi trebuie capace :blink: oricum, sper sa nu am ocazia sa le pun pe masina in iarna asta. I f#$%@ hate snow!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.