Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...

zicea un "zmeu" pe aici "am mers pe ceata cu proiectoarele aprinse FARA FARURI cu 200" ....

 

Poate n-am inteles eu bine ...a mers pe ceata cu 200 KM/h ? Trebuie sa fi putin tampit inconstient sa faci asa ceva (nu zic ca el este :twoup: ) ...adica sa mergi cu 200 e riscant si vara pe vreme buna...nu stii niciodata ce poate sari...etc...dar pe ceata :)

 

Ma rog...si n-o spun eu cel "ingeras" ca si eu am facut si fac destule...gen Bucuresti-Severin 330 km in 2 ore 30 de min...am facut o data, de obicei 3 ore ...3 ore si ceva...etc...dar totusi, era vara...erau alte conditii de drum...

 

Ma rog...fiecare cu "capacitatile" sale...omul probabil e prea capabil...prea bun...prea ...:)

Link to comment
Share on other sites

eu am zis si am sa-ti si explic fenomenul care face treaba asta posibila. in momentul in care stingi farurile, nu se mai vede nimic si implicit, nu se mai vede ceata. proiectoarele de ceata, fiind pozitionate in partea de jos a barii fata, lumineaza doar in jos, adica linia discontinua si balustrada ce separa cele doua sensuri de mers. in timp ce tu vezi perfect linia, balustrada si triplele celor din fata nu vad de ce nu ai putea sa mergi cu 200 pe autostrada.

ps: cel mai tare ma enerveaza lampile de ceata pe care soferii romani le aprind imediat ce vad putina ceata si pe care le lasa aprinse si dupa ce au trecut de ceata si chiar si a doua zi si chiar si a treia zi dupa ce au trecut prin ceata densa densa densa ce a necesitat punerea in functiune a lampii.

pese 2: senzatia e marfa

pese 3: senzatia merita riscul (care e comparabil cu riscul de a conduce noaptea cu 200)

pese 4: a intrebat cineva ce rulez. rulez filme pe telefon :twoup:

Link to comment
Share on other sites

eu am zis si am sa-ti si explic fenomenul care face treaba asta posibila. in momentul in care stingi farurile, nu se mai vede nimic si implicit, nu se mai vede ceata. proiectoarele de ceata, fiind pozitionate in partea de jos a barii fata, lumineaza doar in jos, adica linia discontinua si balustrada ce separa cele doua sensuri de mers. in timp ce tu vezi perfect linia, balustrada si triplele celor din fata nu vad de ce nu ai putea sa mergi cu 200 pe autostrada.

ps: cel mai tare ma enerveaza lampile de ceata pe care soferii romani le aprind imediat ce vad putina ceata si pe care le lasa aprinse si dupa ce au trecut de ceata si chiar si a doua zi si chiar si a treia zi dupa ce au trecut prin ceata densa densa densa ce a necesitat punerea in functiune a lampii.

pese 2: senzatia e marfa

pese 3: senzatia merita riscul (care e comparabil cu riscul de a conduce noaptea cu 200)

pese 4: a intrebat cineva ce rulez. rulez filme pe telefon :twoup:

 

Ma scuzi, n-ai zis ca pe autostrada...ai zis ca ai mers cu 200...pe ceata...si noaptea, din cate am inteles :twoup:

Pe autostrada mai merge...e acelasi risc si noaptea...si pe ceata :)

 

Pe mine ma enerveaza idiotii aia care merg cu luminile de ceata pe spate...cand nu e cazu`...dar o sa deschid un topic separat pentru asta, c-am avut cateva incidente :)

Link to comment
Share on other sites

esti nebun daca crezi asa ceva ca e suficient sa vezi benzile de ghidare si cate un stop in departare. probabil pana acum ai avut noroc si atat daca mai traiesti.

Viteza maxima e intodeauna limitata de capacitatea de anticipare care la randul ei e limitata de vizibilitate.

Ai mers in viata ta vara, pe uscat cu 200 si sa iti iasa un destept in depasire pe banda ta ? Si vara il vezi pe retard mai din timp. Pe o ceata deasa cat ai vizibilitate ? 80 de m ? ..

La 200 de km/h faci cam 55m/s .. deci 80m ii pargcurgi in ~1.5 s . Tu imi spui ca in 1.5s il vezi pe retard din timp ca intra pe banda ta, si timp suficient sa calci frana si reduci de la 200 la 100 in 1.5 secunde ?

In pare rau frate.. spre ca atunci cand o sa crapi nu o sa mai iei si alti nevinovati cu tine..

Sa mergi cu 200km/h trebuie sa ai cel putin 300 de m in care sa stii in fiecare secunda ce va fi acolo peste 6-7 secunde cand vei ajunge acolo. Minim...

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

:twoup: haios topicul apropo pe autostrada bucuresti pitesti cand am fost la mare anul asta era o portiune in lucru si indicatoare care te avertizau ca tre sa treci pe banda de pe contrasens,apai daca tu mergi pe ceata cu 200 pe acolo risti sa iei indicatoarele alea cu tine te faci iron man :)
Link to comment
Share on other sites

eu am zis si am sa-ti si explic fenomenul care face treaba asta posibila. in momentul in care stingi farurile, nu se mai vede nimic si implicit, nu se mai vede ceata. proiectoarele de ceata, fiind pozitionate in partea de jos a barii fata, lumineaza doar in jos, adica linia discontinua si balustrada ce separa cele doua sensuri de mers. in timp ce tu vezi perfect linia, balustrada si triplele celor din fata nu vad de ce nu ai putea sa mergi cu 200 pe autostrada.

ps: cel mai tare ma enerveaza lampile de ceata pe care soferii romani le aprind imediat ce vad putina ceata si pe care le lasa aprinse si dupa ce au trecut de ceata si chiar si a doua zi si chiar si a treia zi dupa ce au trecut prin ceata densa densa densa ce a necesitat punerea in functiune a lampii.

pese 2: senzatia e marfa

pese 3: senzatia merita riscul (care e comparabil cu riscul de a conduce noaptea cu 200)

pese 4: a intrebat cineva ce rulez. rulez filme pe telefon :twoup:

 

Omule tu oare iti dai seama ce vorbesti aici? Orice senzatie ar fi nu merita o viata sau mai multe. Dupa cum zicea DOMI daca a ta nu conteaza a altora DA!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Si eu am sarit de la etajul 10 intr-un pahar cu apa si era si bezna!

 

Voi chiar stati sa va bateti capul acum cu orice traznaie scrisa pe forum? :twoup:

 

tot ce mai am de scris pe acest topic sunt urmatoarele:

 

exista doua categorii de soferi:

-soferi care plimba masina

-soferi care conduc masina

 

@THX-1: ce e mai imposibil... ce am scris eu sau ce ai scris tu? argumenteaza te rog

 

PS: n-am nimic de pierdut dar port centura de siguranta in timp ce imi conduc masina

PS 2: intr-un tanc precum e39 ma simt in siguranta si plus de asta, autostrazile sunt cele mai sigure drumuri asa ca daca se poate de ce sa nu incerc si eu?

 

inca ceva si v-am lasat:

1. fac autostrada bucuresti - pitesti aproape saptamanal

2. in orice conditii de drum nu ma depaseste nimeni (de la valcea la bucuresti)

3. nu am mers mai mult de 2 km cu 200 noaptea pe ceata pe autostrada desi sunt sigur ca puteam sa merg toata autostrada... voi nu intelegeti ca se vede totul perfect? eu aici vreau sa ajung si vreau sa va invat sa folositi proiectoarele de ceata si mai ales lampa de ceata in maica masii de lampa de ceata

4. mai sunt multi ca mine si unii sunt chiar mai buni decat mine

5. ma urmareste moartea non-stop dar fiind un sofer bun... nu ma prinde

 

si pese: legile de cirulatie au fost facute acum 60 de ani (aproximare personala) si va dati seama ca au fost calculate pentru masinile de atunci. nu comparati dacia 1100 cu e46 sau orice alta masina moderna

 

si pese 2: tot ce fac la volan fac cu ajutorul unei experiente acumulata in 8 ani si in conditii de maxima siguranta. stiu dinainte ce manevra vreau sa fac si stiu dinainte ce urmeaza sa se intample. altfel... n-as mai fi scris acum pe forum

Link to comment
Share on other sites

Si eu am sarit de la etajul 10 intr-un pahar cu apa si era si bezna!

 

Voi chiar stati sa va bateti capul acum cu orice traznaie scrisa pe forum? :twoup:

 

tot ce mai am de scris pe acest topic sunt urmatoarele:

 

exista doua categorii de soferi:

-soferi care plimba masina

-soferi care conduc masina

 

@THX-1: ce e mai imposibil... ce am scris eu sau ce ai scris tu? argumenteaza te rog

 

PS: n-am nimic de pierdut dar port centura de siguranta in timp ce imi conduc masina

PS 2: intr-un tanc precum e39 ma simt in siguranta si plus de asta, autostrazile sunt cele mai sigure drumuri asa ca daca se poate de ce sa nu incerc si eu?

 

inca ceva si v-am lasat:

1. fac autostrada bucuresti - pitesti aproape saptamanal

2. in orice conditii de drum nu ma depaseste nimeni (de la valcea la bucuresti)

3. nu am mers mai mult de 2 km cu 200 noaptea pe ceata pe autostrada desi sunt sigur ca puteam sa merg toata autostrada... voi nu intelegeti ca se vede totul perfect? eu aici vreau sa ajung si vreau sa va invat sa folositi proiectoarele de ceata si mai ales lampa de ceata in maica masii de lampa de ceata

4. mai sunt multi ca mine si unii sunt chiar mai buni decat mine

5. ma urmareste moartea non-stop dar fiind un sofer bun... nu ma prinde

 

si pese: legile de cirulatie au fost facute acum 60 de ani (aproximare personala) si va dati seama ca au fost calculate pentru masinile de atunci. nu comparati dacia 1100 cu e46 sau orice alta masina moderna

 

si pese 2: tot ce fac la volan fac cu ajutorul unei experiente acumulata in 8 ani si in conditii de maxima siguranta. stiu dinainte ce manevra vreau sa fac si stiu dinainte ce urmeaza sa se intample. altfel... n-as mai fi scris acum pe forum

 

 

Desi l-am "certat" prima oara, cam are dreptate omu` ...in mare:)

 

Doar cateva obiectii :lol:

 

inca ceva si v-am lasat:

1. fac autostrada bucuresti - pitesti aproape saptamanal - in cat timp de obicei...eu cam in 35 ...maxim 40 de min ...asa cand ma plictisesc :)

 

2. in orice conditii de drum nu ma depaseste nimeni (de la valcea la bucuresti) - NICI PE MINE, DE LA BUC LA SEV...SAU INVERS...DOAR SA NU FIE ZAPADA, PE ZAPADA RECUNOSC CA MI-E CAM FRICA...ASA...AM FACUT BUC-SEV, 330 KM IN 2 ore 30 min cand i-am dat :) LAP RECORD :angry: Desi BMW-ul e bun si pe zapada...am mai povestit intr-un topic ca un prieten a depasit SUV-uri...etc (nu ne-a depasit nimeni, conducea el)...intr-o noapte, tot drumul fiind zapada, Severin-Bucuresti...noapte in care am vazut cel putin 5 sau 6 accidente...din care doua cu victime...sigur si-un deces...deci masina se comporta extraordinar si pe zapada...daca stii cum...eu ...nu stiu (inca) pe zapada la viteze mai mari si mi-e frica, stau linistit, recunosc :twoup:

 

3. nu am mers mai mult de 2 km cu 200 noaptea pe ceata pe autostrada desi sunt sigur ca puteam sa merg toata autostrada... voi nu intelegeti ca se vede totul perfect? eu aici vreau sa ajung si vreau sa va invat sa folositi proiectoarele de ceata si mai ales lampa de ceata in maica masii de lampa de ceata - EXACT, PE CEATA SE VEDE MAI BINE DOAR CU PROIECTOARE DECAT CU FARURI SI PROIECTOARE

 

4. mai sunt multi ca mine si unii sunt chiar mai buni decat mine - SI MULTI MAI PROSTI CA NOI SI ALTII MULT MAI BUNI CA NOI :twoup:

 

5. ma urmareste moartea non-stop dar fiind un sofer bun... nu ma prinde - BUNA ASTA :twoup:

 

Sunt multi care cand le-am zis de Buc-Sev in 2 ore si 30 de min...nu m-au crezut, zic de aici de pe forum...nu mai retin exact unde a fost discutia...in ce topic :twoup:

 

Desigur, n-am fost total lipsit de riscuri...era sa dau intr-un caine derbedeu..., am evitat un tampit ce a iesit dintr-o benzinarie si nu m-a vazut ca vin...desi eram in linie dreapta...drum de doua benzi, inainte de intrarea in Strehaia...aveam 160...am dat in frane...am tras stanga usor...am redresat-o frumos...cum se face ...etc :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Si eu am sarit de la etajul 10 intr-un pahar cu apa si era si bezna!

 

Voi chiar stati sa va bateti capul acum cu orice traznaie scrisa pe forum? :)

 

tot ce mai am de scris pe acest topic sunt urmatoarele:

 

exista doua categorii de soferi:

-soferi care plimba masina

-soferi care conduc masina

 

@THX-1: ce e mai imposibil... ce am scris eu sau ce ai scris tu? argumenteaza te rog

 

PS: n-am nimic de pierdut dar port centura de siguranta in timp ce imi conduc masina

PS 2: intr-un tanc precum e39 ma simt in siguranta si plus de asta, autostrazile sunt cele mai sigure drumuri asa ca daca se poate de ce sa nu incerc si eu?

 

inca ceva si v-am lasat:

1. fac autostrada bucuresti - pitesti aproape saptamanal

2. in orice conditii de drum nu ma depaseste nimeni (de la valcea la bucuresti)

3. nu am mers mai mult de 2 km cu 200 noaptea pe ceata pe autostrada desi sunt sigur ca puteam sa merg toata autostrada... voi nu intelegeti ca se vede totul perfect? eu aici vreau sa ajung si vreau sa va invat sa folositi proiectoarele de ceata si mai ales lampa de ceata in maica masii de lampa de ceata

4. mai sunt multi ca mine si unii sunt chiar mai buni decat mine

5. ma urmareste moartea non-stop dar fiind un sofer bun... nu ma prinde

 

si pese: legile de cirulatie au fost facute acum 60 de ani (aproximare personala) si va dati seama ca au fost calculate pentru masinile de atunci. nu comparati dacia 1100 cu e46 sau orice alta masina moderna

 

si pese 2: tot ce fac la volan fac cu ajutorul unei experiente acumulata in 8 ani si in conditii de maxima siguranta. stiu dinainte ce manevra vreau sa fac si stiu dinainte ce urmeaza sa se intample. altfel... n-as mai fi scris acum pe forum

 

La ce filme te-ai uitat in ultima vreme ? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

[...]

2. in orice conditii de drum nu ma depaseste nimeni (de la valcea la bucuresti) - NICI PE MINE, DE LA BUC LA SEV...SAU INVERS...

[...]

5. ma urmareste moartea non-stop dar fiind un sofer bun... nu ma prinde - BUNA ASTA :)

 

Desigur, n-am fost total lipsit de riscuri...era sa dau intr-un caine derbedeu..., am evitat un tampit ce a iesit dintr-o benzinarie si nu m-a vazut ca vin...desi eram in linie dreapta...drum de doua benzi, inainte de intrarea in Strehaia...aveam 160...am dat in frane...am tras stanga usor...am redresat-o frumos...cum se face ...etc :)

 

Asta-i esentialul, sa nu va depaseasca nimeni !!! :twoup:

Edited by DaveFQA
Link to comment
Share on other sites

@DaveFQA -

 

"Asta-i esentialul, sa nu va depaseasca nimeni !!! " - DELOC, PENTRU MINE NU-I UN SCOP IN SINE...N-AM NICIUN STRES DACA MA DEPASESTE CINEVA...DAR RAR MI SE INTAMPLA...

 

Numar pe degete cred...si amintesc aici :

 

1. un prost intr-o noapte cu ceata, noapte de iarna...pe A1...cu un VW ...mergeam si eu linistit cu 140...150...vine el tare din spate...ii dau un 200 sa-i arat ca e gutufan si dupa aia am lasat-o moale, nu erau conditii de mers cu 200 pe vremea aia...daca lui nu-i pasa...treaba lui...l-am lasat sa se duca...

 

2. un tip cu un 7-ar, intr-o dupa-amiaza aglomerata, intre Valcea si Bucuresti ...mai eram cu 3 persoane in masina si n-am vrut sa stresez lumea...

 

3. un tip cu un E46...mai bun sau mai nebun ca mine, intr-o noapte...intre Valcea si Targu Jiu...m-a depasit...l-am depasit...ne-am tot jucat...pana la urma am lasat-o balta...omu` chiar era bun, iar sa fi continuat...insemna prostie sau inconstienta din partea amandurora...dar ne-am linistit amandoi :twoup:

 

4. un tip cu un AUDI A5 daca nu ma insel...veneeam intr-o noapte de la Bacau ...ma pisam (scuzati exprimarea :) ) linistit pe marginea drumului...nu era nici dracu...si trece asta racheta de aproape ca m-am udat pe pantaloni :)

M-am luat dupa el...l-am depasit la 160 intr-o localitate...a dat in frane intr-o curba...dupa aia ...in drum drept...ce sa-i mai fac...aveam 220 in linie dreapta si mi-a dat flash...m-am dat frumos la o parte, cum era normal...ca n-aveam ce sa-i fac, cred ca avea motor de 3000 cmc...s-a dus racheta...dar chiar mergea ca tampitu` de tare...n-avea niciun stres...eu am lasat-o usor la 150...ca-mi era frica sa nu sara ceva...

 

5. un tip cu un Mercedes S500, modelu` nou...(atunci cand am facut Buc-Sev, 2 ore si 30 de min) ...intre Pitesti si Craiova...nici n-am incercat sa-l fac...ca n-avea rost, ce drac sa-i faci...eventual pe curbe poate-l puteam depasi...dar mi-a fost rusine si n-avea rost...oricum ma facea imediat in linie dreapta :twoup:

dar macar l-am stresat pe curbe...fiind in spatele lui...in rest...aveam 210 in linie dreapta...si era depaaarteeee raaaau de mine :twoup:

dar incercam sa ma tin de el ...ca avea statie pe masina :twoup: asta era ziua

 

6. un 7-ar dupa care m-am tinut intr-o noapte de la Craiova pana la Bucuresti :twoup: modelu` nou, facelift, tot ce trebuie...

 

7. doua mercedes-uri, AMG-uri...63 amg...ne-au dat fum mie si unuia dupa care ma tineam ca mergea tare si-mi convenea sa fie el momeala :twoup:

i-am depasit...dupa aia s-au suparat aia si ne-au facut cand urcam o panta...ne-au facut cum faceam noi Daciile :angry:

 

8...9....posibil sa mai fie cateva exemple ...asta in 2 ani de condus si aproape 100 000 km...

 

Oricum, ideea e ca nu vreau sa depasesc tot...dar daca altii abia merg...ce drac sa fac, sa stau dupa ei ?

 

Cu-atat mai mult, daca gasesc un iepure sa alerge noaptea...nu pot decat sa ma bucur...ma scuteste de multe pericole, inclusiv radare, etc...fiind in spatele lui...daca gasesc unul care merge si el cat de cat tare...ma bucur nespus de mult, il las sa treaca si asa ajung tare repede intre orase ...si fara prea multe riscuri...sau cu mai putine :lol:

Link to comment
Share on other sites

O sa`mi iau un carton de 00 in masina si sa dea dreacu sevraj929 sa te intalnesti cu mine pe autostrada pe ceata,ca iti arunc cu 00 in proiectoare!

Ceea ce zici tu este cam "suferinta de bmw",gen "rrom cu bmw de bulgaria"...daca ma intelegi!

Esti pricol public pentru altii...intelegi?!

Sper ca daca doamne fereste te prinde moartea,sa te prinda decat pe tine ...singur!

Link to comment
Share on other sites

O sa`mi iau un carton de 00 in masina si sa dea dreacu sevraj929 sa te intalnesti cu mine pe autostrada pe ceata,ca iti arunc cu 00 in proiectoare!

Ceea ce zici tu este cam "suferinta de bmw",gen "rrom cu bmw de bulgaria"...daca ma intelegi!

Esti pricol public pentru altii...intelegi?!

Sper ca daca doamne fereste te prinde moartea,sa te prinda decat pe tine ...singur!

 

scuze ca iar ma bag... dupa ce am zis ca nu mai intervin pe topic

deci domnule strees, nu sunt singurul care foloseste proiectoarele de ceata conform recomandarilor din cartea vehiculului. poate ma confunzi si il spoiesti pe altul. dar i-ati oo cate vrei tu ca am si eu solutii d-astea. si sa-ti relatez niste fapte de cand aveam dacia supernova. ma deplasam cu 110 pe autostrada a1 si in timp ce depaseam un tir vin in spatele meu niste pusti teribilisti cu un logan mcv. am accelerat la maxim sa grabesc depasirea dar la cum fugea supernova a durat ceva. intre timp astia cu loganul 1.5 dci flashuri flashuri. depasesc tirul si imediat ma mut pe banda din dreapta. astia ma depasesc si iese unu pe geamul din spate si imi arunca o revista fix pe parbriz. dau cu stergatoarele instinctiv (desi revista zburase deja), dau a patra instinctiv si ma iau dupa ei. si ii dam si ii dam si ii dam. loganul lui nu a putut mai mult de 160. dacia mea lua 170 cu benzina de 95 (de care aveam atunci), ii dau flashuri, nu se da la o parte. cand sa depasim un tir el s-a bagat pe stanga eu pe banda de urgenta, dupa ce am depasit tirul eu eram cu jumate de masina in fata loganului... il depasisem. mai iau un avans de cativa metri si acuma ce sa vezi? bag mana in buzunarul de la portiera si iau un pumn de bile de rulment, cu care imi dotasem supernova dupa niste incidente asemanatoare. ma si deschid geamul si arunc niste bile de rulment in spate. parbriz praf, capota praf, logan mcv oprit pe banda de urgenta. asa ca daca te tine arunca frate si cu cartofi dupa mine ca daca esti dobitoc sunt si eu dobitoc.

cat despre suferinta bmw, nu stiu ce sa zic... nu sunt genul care traieste pentru masina, nu sufar deloc. asa conduc si octavia lui taica-miu, din contra, pe aia o omor mai rau ca e diesel si am boala pe dieseluri.

si nu vad ce relevanta au numerele de bulgaria ca nu ascult manele si nu sunt nici tigan. bulgaria a fost masura luata de mine impotriva taxei imposibile de 5400 de euro, si plus de asta toate taxele anuale in bulgaria nu depasesc 200 de euro. deci de ce nu? mai cocalari sunt aia cu 316 cu numere preferentiale xxx, xxl, 06 cai, sex si alte cele. daca ar fi dupa mine nici nu as pune numere pe masina ca strica aspectul.

si nu stiu cine sufera mai mult... eu ca mi-am luat masina cu 170 de cai pentru ca am nevoie de ei sau voi, copiii de bani gata sau patroni ingamfati ce sunteti si v-ati luat bemveu cu 200 de cai doar pentru ca mertanul lu` vecinu` are 190 si ati vrut sa fiti mai smeceheri, cand de fapt n-aveti bani de benzina sa va conduceti masina si doar o plimbati cu 50-60 de kmh si doar cand sunteti cu o pasarica in dreapta ii mai dati in 4000 de ture sa vedeti daca se uda fata. si de fapt voi va umpleti de transpiratie si va excitati la maxim si fata casca pentru ca tocmai s-a plimbat cu un sofer ca mine sau hornetb sau altii si voi nu faceti nimic decat sa le plictisiti si sa va bagati picioru` in libidoul lor.

in fine... nu stiu daca are rost sa-mi pierd timpul cu voi bizonii asa ca o sa va las in pace. treceti-ma la capitolul "voi sa nu faceti ca ei" si conduceti cum vreti voi si cum va permite timpul.

si ps: daca tu mergi pe ceata cu 90 si eu trec cu 200 cum imi arunci cu oua in proiectoare prietene? ca nu cred ca ai avea tupeu sa te iei dupa mine si sa ma depasesti. in schimb ai putea incerca sa arunci cu ele dupa mine si sa incerci sa-mi nimeresti luneta din spate... daca ai si trapa e si mai bine ca ai o pozitie mai buna :twoup:

Edited by sevraj929
Link to comment
Share on other sites

si de fapt voi va umpleti de transpiratie si va excitati la maxim si fata casca pentru ca tocmai s-a plimbat cu un sofer ca mine sau hornetb sau altii si voi nu faceti nimic decat sa le plictisiti si sa va bagati picioru` in libidoul lor.

in fine... nu stiu daca are rost sa-mi pierd timpul cu voi bizonii asa ca o sa va las in pace.

 

Pfaai sa-mi bag... :) :twoup:

Link to comment
Share on other sites

si nu stiu cine sufera mai mult... eu ca mi-am luat masina cu 170 de cai pentru ca am nevoie de ei sau voi, copiii de bani gata sau patroni ingamfati ce sunteti si v-ati luat bemveu cu 200 de cai doar pentru ca mertanul lu` vecinu` are 190 si ati vrut sa fiti mai smeceheri, cand de fapt n-aveti bani de benzina sa va conduceti masina si doar o plimbati cu 50-60 de kmh si doar cand sunteti cu o pasarica in dreapta ii mai dati in 4000 de ture sa vedeti daca se uda fata. si de fapt voi va umpleti de transpiratie si va excitati la maxim si fata casca pentru ca tocmai s-a plimbat cu un sofer ca mine sau hornetb sau altii si voi nu faceti nimic decat sa le plictisiti si sa va bagati picioru` in libidoul lor.

in fine... nu stiu daca are rost sa-mi pierd timpul cu voi bizonii asa ca o sa va las in pace. treceti-ma la capitolul "voi sa nu faceti ca ei" si conduceti cum vreti voi si cum va permite timpul.

si ps: daca tu mergi pe ceata cu 90 si eu trec cu 200 cum imi arunci cu oua in proiectoare prietene? ca nu cred ca ai avea tupeu sa te iei dupa mine si sa ma depasesti. in schimb ai putea incerca sa arunci cu ele dupa mine si sa incerci sa-mi nimeresti luneta din spate... daca ai si trapa e si mai bine ca ai o pozitie mai buna :twoup:

 

Ieftine texte.

 

Astia ca tine ar trebui sa aibe un semn distinctiv asemanator cu cel al incepatorilor ca sa stie lumea sa va ocoleasca ........

 

Dar care sã nu indice lipsa de experienÞã ci problemele la mansardã.

Link to comment
Share on other sites

wow...e tare tipu' :twoup: , pe asta cu aruncatul bilelor de rulmenti nu am mai auzit-o pana acum, nici nu mi-as fi imaginat ca exista oameni care sa faca asta, e clar ca nu prea esti in ale tale sa faci asa ceva, daca mureau ceilalti prosti care au aruncat cu ziarul? cred te justificai ca la gradinita ca ei au inceput primi... :) , uite ca din punctul asta de vedere e bine ca avem doar 2 autostrazi :), am gasit si partea buna a lipsei de autostrazi!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.