Jump to content

Ce preferati intre e39 si e46?


ionutz_ng

  

1045 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

am votat E 46-le

 

E46,seria 5 e o masina pt babalaci

 

nu neaparat pt babalaci,dar prea mare.de 7 nici nu mai vb.

 

 

Incredibil e39 pe primul loc. Credeam ca o sa voteze cei mai multi cu e46 ca din asta au cei mai multi. Eu nu am avut e39 da am avut e46 cu toate astea am votat cu e39. Tot i-mi iau eu unul pana la urma. Cred ca e singurul seria 5 pe care vreau sa-l am. Oricum am spus si mai sus grea alegere intre e46 si e39. La astea noi e mai simplu pt mine nu aleg niciodata seria 5 (e60) pt ca nu-mi place de nici un fel.

 

+1 din toate punctele de vedere.

 

 

E mult mai frumos e60 decat e39

Link to comment
Share on other sites

e39.

am avut ocazia sa merg cu e 46 330d 1999, comparatia fiind cu 525 tds

diferente: confort mai mare in e39 (spatiu, sunt altfel aranjare cotierele), spatiu mai mare a pasagerilor din spate

in e 39 nu se aude motorul sau exteriorul asa de tare ca in e 46, amandoua fiind diesel.

portbagaj mai mare.

cam atat. daca imi aduc aminte si de altele adaug.

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Si eu am votat E39 desi am E46, pentru ca imi place mai mult ca si tot-unitar. Nu am avut inca ocazia sa conduc unul.

Seriile astea desenate inainte de C.B. elegante si simple (ma refer in special la exterior) au fost tinta multor comentarii in lumea auto. Mie tocmai asta imi place, ca arata simplu si frumos, nu jucariile de la PSA.

 

Cineva zicea ca adevaratul spirit de marca la masinile din DE nu incep de la clasa cea mai ieftina. Ca la bmw incepe de la 5-er, Audi de la A6, Mertz de la E in sus...

Asta era acu ceva ani, cand nu exista seria 1 :lol:

 

Pana una/alta mie imi place ce am si sunt multumit deocamdata :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am votat e39, pt mine este de cel putin 2 ori mai frumos fata de e46 .Si tinuta de drum este in avantajul lui e39 ..Dar pana una alta sunt totusi de clase diferite, poate si de acolo diferentele ...

Pt mine oricand un e39 (daca ar fi sa-mi schimb masina )ar fi o varianta ...

 

P.S. eu si intre e36 si e46 as alege e36 ,mai ales dupa ce am condus e46 (si nu ma luati ca struguri sunt acri ) .Dupa parerea mea e46 este undeva la mijloc ..la el sa incheiat productia masinilor cu care BMW si-a format admiratori si clienti ...iar dupa el incepe productia modelelor bazate mai mult pe electronica care face treaba in locul soferilor ...

Link to comment
Share on other sites

e39 e mai lat asta face ca si farurile sa fie mai late si bordul.

E39 e mult peste e46 la stabilitate.

 

E39 mi se pare o maºinã cu un design un pic mai masculin ºi mai sobru decât E46, este o limuzinã.

 

E46 are un design puĂžin diferit, ĂŽnsĂŁ este o maÂşinĂŁ frumoasĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu, chiar sta mai bine pe viraje e39 decat e46?

Chiar ma gandeam ca urmatoarea masina sa fie un e60, dar chestia e ca pt aceleasi performante trebuie motor mai mare si consum mai mare din cauza masei proprii.

Adica 170cp pe e46 e "onorabil" pe cand pe e39 e "frectie".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.