Jump to content

M6


Guest Pole

Recommended Posts

Guest poleposition
Bamboo :)

 

e expirat, acum e in trend Pasha, eu personal prefer Bellagio :twoup:

 

bah nimic nu stii... Gaya e pa val acu....

 

te obisnuisi cu ea? te mai sui in e60 sau il dai?

 

si ala e expirat, o bodega mica si inghesuita... oribil :D

 

Cu toate ca ne-am certat cu putin timp in urma iti doresc sa ai parte de bestie! Si cat mai putine gropi & radare! :twoup:

 

ei ne-am certat :P ne-am contrazis putin... mersi Nony :D

 

noapte buna baieti, maine pe la 6 o intind la TL. Revin cu impresii despre M, dupa cei 600 de km dus-intors. :D

Link to comment
Share on other sites

Ce anvelope are masina?

Spate: Michelin Pilot sport 2 Noi noutze 285/35/ZR19 -sunt the best dupoa parerea mea....

Fata : Dunlop Sport, mai vechi ( eu am recomandat sa fie schimbate tot cu Michelin PS2 :twoup: ) 255/40/ZR19

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

se pare ca vom avea niste poze cu M6 -ele dus pana la limitare :twoup:

poate face si omu un filmulet ceva cu acceleratia de la peste 150 in sus :twoup:

Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

Ce anvelope are masina?

Spate: Michelin Pilot sport 2 Noi noutze 285/35/ZR19 -sunt the best dupoa parerea mea....

Fata : Dunlop Sport, mai vechi ( eu am recomandat sa fie schimbate tot cu Michelin PS2 :twoup: ) 255/40/ZR19

 

Deci nu sunt Runflat nu? Ma gandeam ca ar mai castiga putin la capitolul comfort, cu niste pneuri "normale", cu toate ca asta ar fi o masina care ar cere neaparat rft-uri chiar daca ar fi prea rigida, pt ca ai mult mai multa siguranta la peste 200km/h !

 

Cred ca trebuie sa incep sa ma prezint pe la intalniri...:twoup:

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
se pare ca vom avea niste poze cu M6 -ele dus pana la limitare :D

poate face si omu un filmulet ceva cu acceleratia de la peste 150 in sus :)

 

dap :D acum am ajuns in Buc:

 

Pozele sunt de vineri dimineata, pe A2, sa mori de nervi ca mai ai unde sa ii dai si iti baga limitarea aia :twoup:

 

Am incercat si cu schimbare automata si pe steptronic (manual din +/-), diferenta este foarte mare si nu numai la nivel de senzatie.

Modul folosit a fost MDM P500 Sport dar nu pe 6 ci pe 5, deoarece pe 6 trebuie scos DSC-ul si nu m-am riscat.

 

Fenomenala acceleratia, iar de la 200 la 270, cand dai blana zici ca pleci de pe loc :twoup:

 

is cam tremurate ca ma chinuiam sa fac poze cu tel-u si nu gaseam pozitie :D

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
sincer, daca nu stiam cat am, as fi zis 150. Astept sa vad la 330 :twoup: tre' sa scot limitarea si merg eventual in DE. Consumul in schimb... 20% :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
se pare ca vom avea niste poze cu M6 -ele dus pana la limitare :D

poate face si omu un filmulet ceva cu acceleratia de la peste 150 in sus :)

 

dap :D acum am ajuns in Buc:

 

Pozele sunt de vineri dimineata, pe A2, sa mori de nervi ca mai ai unde sa ii dai si iti baga limitarea aia :twoup:

 

Am incercat si cu schimbare automata si pe steptronic (manual din +/-), diferenta este foarte mare si nu numai la nivel de senzatie.

Modul folosit a fost MDM P500 Sport dar nu pe 6 ci pe 5, deoarece pe 6 trebuie scos DSC-ul si nu m-am riscat.

 

Fenomenala acceleratia, iar de la 200 la 270, cand dai blana zici ca pleci de pe loc :twoup:

 

is cam tremurate ca ma chinuiam sa fac poze cu tel-u si nu gaseam pozitie :D

 

dar am o nedumerire:

 

chiar atat de mare sa fie eroarea, la 270 pe bord, sa am de fapt 250 ? am vazut niste teste pe net filmate de nemti cu M6, cu GPS. Aia au scos 353 la ora cu un M6, iar eroarea de pe bord nu depsea 10km/h fata de GPS...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
La 270 pe bord aveai sigur 258-260.

 

pai e limitata la 250 (asa scrie in carte)... nu e scoasa limitarea... INCA :twoup:

Link to comment
Share on other sites

dar am o nedumerire:

 

chiar atat de mare sa fie eroarea, la 270 pe bord, sa am de fapt 250 ? am vazut niste teste pe net filmate de nemti cu M6, cu GPS. Aia au scos 353 la ora cu un M6, iar eroarea de pe bord nu depsea 10km/h fata de GPS...

Este maricica eroarea. Ai avut vant puternic in spate? Nu glumesc, vantul poate influenta cu mai mult de 10km/h chiar.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

data viitoare ma duc cu un GPS, sa vad sigur... mi-a mai zis cineva ca de fapt, aia 250 in limitare sunt cam 260 de fapt...

 

in fine, nu-i important.

Link to comment
Share on other sites

La 270 pe bord aveai sigur 258-260.

 

nu e scoasa limitarea... INCA :twoup:

 

Inseamna ca limitarea este la 250 km\h reali ci nu pe bord, corect ? :twoup:

Edited by Andrei92
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.