Jump to content

Bmw E39 530d, noua achizitie


Razvan Gavan

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa nu mai spunem faptul ca am fost acolo cu talonul de la masina si am cerut Kit de M....si mi s-a spus ca nu au...si am spus ok, dar pe comanda se poate aduce? Mi-au explicat ca ei nu mai vand kituri si nu mai fac nici comenzi....Vazand ca nu am cu cine sa discut, am intrebat si eu ca omul...daca aveam M5 si o buseam ce trebuia sa fac ca sa schimb bara? Si mi s-a spus ca nu au kituri dar barile le pot cumpara separat/......Buuuuun, daca am lamurit-o pe asta hai sa mergem mai departe....care este pretul si cat dureaza sa o primesc? Mi-a dat o carte de vizita si mi-a zis ca atunci cand ajung acasa sa-i dau un mail cu cerinta mea..... :twoup: Am intrebat si eu ca tot omul, daca tot sunt aici, de ce tb sa ma duc acasa si sa dau un mail, nu e mai simplu sa imi spui acum? Mi s-a raspuns ca nici el nu stie si ca asa e procedura....

 

Momentan nu am dat comanda ca inca am dubii legate de pret....dar sigur le voi lua de la Bavaria pentru ca sa am siguranta ca sunt originale...Imi propun da mai tin masina cel putin 2 ani...asa ca voi face investitia,....o sa fac si niste calcule sa vad la ce pret ies cu masina, cred ca o sa ma sperii....dar asta e

 

Azi am montat placa din spate de la boxe, banchetele, fetele de usi si plafonul....Marius iar a terminat pielea in seara asta asa ca ramane pe maine sa vedem ce mai face....

Link to comment
Share on other sites

Dar intrebarea mea e destul de simpla...dau banii astia? Merita?

Razvan, nu cred ca merita ... masina ta e 530 d nu M5... atunci ce faci iti schimbi si rotile iar pt. ca nu sunt de M?

in fine.... este decizia ta

Edited by bill
Link to comment
Share on other sites

Ce legatura are motorul cu echiparea de M??? Eu nu imi doresc sa o fac M5, doresc sa am echiparea de M packet, este cu totul altceva...

mi se pare ca punand ornamentele de plastic cu inscriptia M5 .... seamana cu schimbatul inscriptiei din 520 in 540, de exemplu.

daca iti place pachetul M macar limiteaza te la bari.

iese prea baltata masina cu prea multe elemente de provenienta diferita (roti, pachet M, tapiterie, trimuri carbon, etc)

e doar parerea mea ... sper sa nu fie cu suparare.

sa stii ca admir pasiunea ta pt. masina

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am pus doara bara de M de la Suceava, in fata. :twoup: Sincer, parerea mea este ca nu merita cheltuiala. Daca gasesti niste tinichigii/vopsitori buni, care sa o vopseasca bine si s-o potriveasca bine pe pozitie, daca ii cumperi clipsurile originale de prindere (eu am pus aparatori normale de noroi), e mai mult decat suficient. In definitiv, dai 2 mii de euro pe ceva ce se zgaraie foarte usor, nu?

a, si vis-a-vis de fantele alea pe care isi trage aer, catre filtrul de aer, frane sau ce-o mai fi pe acolo: paradoxal, avand in vedere forma asta a barei imitatie de M, gurile fantelor respective stau foarte bine si nu sunt obturate de nimic (adica mai bine ca la bara clasica).

 

Nu cred ca merita tot pachetul original. Sunt niste plastice, mai bine investesti banii in niste amortizoare, nu?

Link to comment
Share on other sites

Telefonu' fara fir: Duxter parca ii stia. Eu le-am luat nr de telefon de pe 4tuning.

 

Eu Ăži-am zis de ei. :twoup:

 

mi se pare ca punand ornamentele de plastic cu inscriptia M5 .... seamana cu schimbatul inscriptiei din 520 in 540, de exemplu.

daca iti place pachetul M macar limiteaza te la bari.

 

Astfel aratĂŁ ornamentele ///M pentru praguri:

 

http://img356.imageshack.us/img356/6900/4818633993ie7.jpg

 

Nu are de ce sĂŁ se limiteze doar la bĂŁri pentru cĂŁ aceste ornamente sunt incluse ĂŽn pachetul M.

Link to comment
Share on other sites

merita sa-i pui masinii un kit de m. dar care e diferenta daca iei unul de pe ebay? nu e mai ieftin?

nu toate, cumpara cu incredere de la firmele serioase care ofera si 90 de zile garantie. Intreaba-i inainte de ex pb de care zice ciupanezu. nu toate is proaste si partea nasoala e ca astea proaste se vand cam la acelasi pret cu alea bune :twoup:

 

Se numesc CO TUning. Eu personal nu-i recomand, numai produse de kkt au...dar ma rog, fiecare cu a lui

 

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=5732

De evitat C&O...zic asta pt ca stiu ce si cum vand....produse care se gasesc si pe ebay da la pret de OEM :twoup: ba chiar mai proaste decat pe ebay.

 

 

LE: in leg cu bara eu m-am referit la ebay.de si sunt cateva firme cunoscute.

Link to comment
Share on other sites

Am fost ieri si am montat un modul de lumini, dar se pare ca problema mea nu pleaca de acolo.... Nu se intampla nimic cand semnalizez si cand dau faza lunga...la sigurante m-am uitat...maneta am scos-o, am curatat-o.....becurile sunt bune...firele sunt bune....ce sa mai fac?
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.