Jump to content

Bmw E39 530d, noua achizitie


Razvan Gavan

Recommended Posts

poate sa-l faca cine vrea, turbina si injectoarele cad sigur. probabil nu recunosti, am 2 masini bulite la activ cu chiptuining facut la o firma renumita unu si la un alt tip recomandat altul.

refuz sa mai discut despre asta

 

Poate ai avut ghinion, ce sa zic, nu ma intereseaza ce crezi tu dar iti spun sincer ca n-am avut probleme nici cu turbina nici cu injectia sau ambreaje.

Si nu cred ca-s singurul de pe aici cu soft remapat. Probabil firma aia renumita mai are de invatat ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Si eu am avut remapare facuta la Golf 1,9 tdi de la 90 cp la 150 si un cuplu mult mai mare, cu piese orginale ale masinii. 2 ani de zile nu am schimbat absolut nimic in afara de consumabile. Am foarte multi prieteni cu remapari si chip tuning si nu au avut probleme. Fumul nu este dat de starea proasta a motorului. In general hartile de chip tun se fac in asa fel incat a proteja turbina, de aceea amestecul este facut in asa fel incat da fum.
Link to comment
Share on other sites

Sincer nu ma omor dupa visiniu....si nici nu cred ca merge cu albastru....vedem

cu albastru nu merge dar tu ai bleumarin, nu? eu cel putin asa vad in poze.

asta era prin anii 70-80 una din combinatiile de la Jaguar ( pe vremea cand era Jaguar nu Ford)

exterior belumarin , interior piele rosu inchis (spre visiniu) , bord din lemn de nuc nelacuit oglinda...crom pe afara

arata superb...si masina in general era superba.

Link to comment
Share on other sites

am inteles. ideea e simpla... daca ii spune vopsitorului sa le faca argintii si omu le face gri? se cearta cu el dupa sau nu? avand in vadere ca si razvan le incurca :twoup: Edited by c0sta
Link to comment
Share on other sites

cele individual pe langa tapiteria din piele in culori sexy mai au si alte elemente in ton ... think about it :twoup:

gri este o solutie de mijloc. negru e nasol si deloc interesant, albul sau altceva deschis nu e pentru romania:)

Link to comment
Share on other sites

nu mai bine te uiti la niste interioare de E39 individual si sa-ti faci asa decat sa te bagi la "gri-uri" culoare care numa pe salopete o vezi ? sau in navele spatiale din filme slabe ?

 

Da-mi si mie un site unde sa ma uit la individuale! Am cautat de mi-au iesit ochii si nimic interesant!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.