Jump to content

scartait in geamuri sau usa...


jokker

Recommended Posts

in seara asta mi s-a parut ca imi scartzie in timpul mersului geamul sau usa de la sofer.. cred ca mai degraba geamul... scartzaitul nu este foarte intens.. dar am impresia ca a aparut dupa ce la spalatorie au dat de mai multe ori .. ceva mai tare cu usa "sa sara apa din oglinda".. uff.. am inchis si deschis de o gramada de ori geamul si nu a disparut... ma dispera scartzaitul asta.. bashwall.gif

 

va suna cunoscut??.. ceva remedii ?.. stiu ca par super obsedat.. dar chiar sunt :">

 

masina este un e46 ...

 

thanks pentru orice raspuns..

Link to comment
Share on other sites

Nu este de la geam, este de la cheder.

 

Am patit eu dupa ce am dus masina la o spalatorie unde mi-au curatat interiorul, si......chederele.

Am incercat in toate felurile..... am dat cu pudra de talc, cu lapte doina,etc, si nimic.

Doar cu slilicon, pe chedere, dar am dat acum vreo trei saptamani, si acum vad ca usa de la sofer a inceput iar.

M-am uitat la un prieten, si la el sunt grase chederele, iar la mine erau uscate , ca daca dadeai si cu degetul pe el scartaia.

Incearca asa, cu silicon poate scapi de el.Stiu, e foarte enervant...

Link to comment
Share on other sites

merci mult pt. raspuns.. o sa incerc maine sa ii dau cu ceva.. ca ma imbolnaveste psihic...

 

Nu este de la geam, este de la cheder.

 

Am patit eu dupa ce am dus masina la o spalatorie unde mi-au curatat interiorul, si......chederele.

Am incercat in toate felurile..... am dat cu pudra de talc, cu lapte doina,etc, si nimic.

Doar cu slilicon, pe chedere, dar am dat acum vreo trei saptamani, si acum vad ca usa de la sofer a inceput iar.

M-am uitat la un prieten, si la el sunt grase chederele, iar la mine erau uscate , ca daca dadeai si cu degetul pe el scartaia.

Incearca asa, cu silicon poate scapi de el.Stiu, e foarte enervant...

53528[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

merci mult pt. raspuns.. o sa incerc maine sa ii dau cu ceva.. ca ma imbolnaveste psihic...

53529[/snapback]

 

asta ii boala genetica la e46. vezi ca mai este cel putin un topic pe tema asta. trebuie dat cu nu stiu ce fel de substanta. ai si cod acolo, etc.... da un search.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
eu am folosit si asa ceva, dar fara nici un rezultat...am dat si a disparut zgomotul ..cam o luna...dar dupa aceea a reaparut ... daca gasiti solutii mai bune....postati

263363[/snapback]

La ei a functionat daca de 2 ani nu au mai zis nimic :blink:

Link to comment
Share on other sites

La ei a functionat daca de 2 ani nu au mai zis nimic  :blink:

263367[/snapback]

 

Sau au vandut masina, cu tot cu stress si scartait.

 

Am avut si eu problema asta si am remediat-o initial cu un spray de la Automobile bavaria, special pt chedere; nu este scump, se pulverizeaza pe chedere si pe partea aceea textila pe care sunt fixate chederele; repet operatiunea de 2 ori pe an si nu mai am deloc probleme.

 

Sprayul este cel din imaginea atasata, pretul undeva la 30 de ron, produsul este suficient pentru cateva aplicari complete. Bafta !

post-6567-1185386176_thumb.jpg

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

Sau au vandut masina, cu tot cu stress si scartait.

 

Am avut si eu problema asta si am remediat-o initial cu un spray de la Automobile bavaria, special pt chedere; nu este scump, se pulverizeaza pe chedere si pe partea aceea textila pe care sunt fixate chederele; repet operatiunea de 2 ori pe an si nu mai am deloc probleme.

 

Sprayul este cel din imaginea atasata, pretul undeva la 30 de ron, produsul este suficient pentru cateva aplicari complete. Bafta !

263423[/snapback]

 

 

exact asa am luat si eu, am dat de cateva ori dar tot a persistat zgomotul, cam odata pe luna trebuia sa dau... mi-ar trebui ceva cu care sa nu mai am treaba ...

Link to comment
Share on other sites

exact asa am luat si eu, am dat de cateva ori dar tot a persistat zgomotul,  cam odata pe luna trebuia sa dau... mi-ar trebui ceva cu care sa nu mai am treaba ...

263457[/snapback]

 

Intai Silicon Remover (P/N 83 19 9 407 906)

Apoi Carbaflo (P/N 83 23 0 309 627)

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

asta ii boala genetica la e46. vezi ca mai este cel putin un topic pe tema asta. trebuie dat cu nu stiu ce fel de substanta. ai si cod acolo, etc.... da un search.

53602[/snapback]

:) da .. boala rapelor shi gropilor de pe la noi :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

exact asa am luat si eu, am dat de cateva ori dar tot a persistat zgomotul,  cam odata pe luna trebuia sa dau... mi-ar trebui ceva cu care sa nu mai am treaba ...

263457[/snapback]

 

 

Ai dat peste silicoane, niveea si alte smacuri si de aceea nu a avut cum sa intre produsul in cauciuc; uite ca si deathrow imi impartaseste parerea, recomandandu-ti acel silicone remover.

 

Indiferent ce vei decide sa folosesti, daca da rezultate, spune-ne si noua. Toate bune

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
exact asa am luat si eu, am dat de cateva ori dar tot a persistat zgomotul, cam odata pe luna trebuia sa dau... mi-ar trebui ceva cu care sa nu mai am treaba ...

 

Intai Silicon Remover (P/N 83 19 9 407 906)

Apoi Carbaflo (P/N 83 23 0 309 627)

 

Bafta.

 

 

Stii vreun site de unde as putea sa cumpar asa ceva ???

Link to comment
Share on other sites

Exista la Wurt un spray care se numeste Gummi reinigung und pflege cu care daca dai pe chedere se rezolva.

Acesta este ,si l-am folosit si eu si a dat rezultate.

asta se gaseste in selgros sau metro, si cat costa?? este mai bun decat cel de la reprezentanta Gummi pflege...........??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.