Jump to content

Detector radar


stranger

Recommended Posts

Credeti ca detectorul de radar poate functiona lafel de bine in buzunarul fetei de usa sau in torpedou ca pe bord ?

Intreb fiinca l-am cumparat fara suport de prindere pe parbriz.:twoup:

 

Categoric nu. Radiatiile de microunde (emise de catre radare) sunt radiatii care nu trec prin metal. Ceea ce ajunge la detector vor fi doar ceva unde de difractie. deci va functiona ceva dar sensibilitatea va fi micsorata de zeci de ori.

Link to comment
Share on other sites

Sa ii lipesc un arici inseamna sa fac bordu varza, suport nu stiu de unde sa cumpar.

 

Cand nu ai pasager in dreapta poti sa-l pui inte scaun si tetiera. Cand ai pasager il pui s-o faca pe operatorul radar :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Sa ii lipesc un arici inseamna sa fac bordu varza, suport nu stiu de unde sa cumpar.

 

Cand nu ai pasager in dreapta poti sa-l pui inte scaun si tetiera. Cand ai pasager il pui s-o faca pe operatorul radar :twoup:

 

Foarte tare frate :twoup:)

Link to comment
Share on other sites

exista scai dublu adeziv ...o parte se lipeste pe radar si o parte pe bord ..e discret micut ...Si il tine f bine acolo ...il poti desface f simplu ..gasesti in carrefour Cora ..in zona unde sunt vopseluri pensule , adezive , surubelnite , diverse !..e cam 7 ron ..:twoup:
Link to comment
Share on other sites

exista scai dublu adeziv ...o parte se lipeste pe radar si o parte pe bord ..e discret micut ...Si il tine f bine acolo ...il poti desface f simplu ..gasesti in carrefour Cora ..in zona unde sunt vopseluri pensule , adezive , surubelnite , diverse !..e cam 7 ron ..:twoup:

 

Si cu ce mai dezlipesc eu "scai"-ul cand mi s-o pune pata pe el sau oi vinde masina?

Link to comment
Share on other sites

Sa ii lipesc un arici inseamna sa fac bordu varza, suport nu stiu de unde sa cumpar.

 

Poate vei rade,dar am vazut un detector radar bagat in BARA la un e46 si este perfect functional! :twoup:

 

pai da, dar cel de se baga in bara este un alt model, special creat pt a sta acolo..sunt chiar cele mai destepte detectoare si cele mai scumpe.

La palasolar nu il poti pune decat daca ai sistem de prindere.

Cea mai buna varianta e cu tetiera din dreapta, iar restu de pasageri in spate cu ei sau la porbagaj :twoup:

merci de raspunsuri / topicul se poate inchide :D

Link to comment
Share on other sites

Exista un material care se pune pe bord fara lipici,e facut din ceva care nu aluneca. Poti pune apoi pe el orice si la fel nu aluneca. Am vazut la cateva masini si tineu oamenii tel si chiar chei pe el. Arata ca o laveta de bucatarie, gri...probabil gasesti pe la magazine de piese auto.
Link to comment
Share on other sites

Sa ii lipesc un arici inseamna sa fac bordu varza, suport nu stiu de unde sa cumpar.

 

Poate vei rade,dar am vazut un detector radar bagat in BARA la un e46 si este perfect functional! :twoup:

 

Pai exista detectoare speciale care se pun in bara fata.

Modelele de top se instaleaza in bara fata.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Exista un material care se pune pe bord fara lipici,e facut din ceva care nu aluneca. Poti pune apoi pe el orice si la fel nu aluneca. Am vazut la cateva masini si tineu oamenii tel si chiar chei pe el. Arata ca o laveta de bucatarie, gri...probabil gasesti pe la magazine de piese auto.

 

Asa ceva se gaseste la benzinariile Mol sau la OMV si arata exact ca o laveta de bucatarie neagra.

Link to comment
Share on other sites

Si la praktiker au laveta antialunecoasa...la standurile de la langa casele de marcat...

 

am luat "laveta" si e buna, 10x pt. sfat :twoup:

Asi mai avea o intrebare: detectoarele voastre, detecteaza si camerele de le DN1 ?

Link to comment
Share on other sites

Si la praktiker au laveta antialunecoasa...la standurile de la langa casele de marcat...

 

am luat "laveta" si e buna, 10x pt. sfat :twoup:

Asi mai avea o intrebare: detectoarele voastre, detecteaza si camerele de le DN1 ?

 

Da, in banda X.

Link to comment
Share on other sites

pe cuvantul tau?

camerele de pe DN1 NU pot fi detectate de detector radar. pentru simplul motiv ca au circuitul impamantat. pot doar fi mentionate pe un GPS care sa dea alarma cand te apropii. atat.

Link to comment
Share on other sites

pe cuvantul tau?

camerele de pe DN1 NU pot fi detectate de detector radar. pentru simplul motiv ca au circuitul impamantat. pot doar fi mentionate pe un GPS care sa dea alarma cand te apropii. atat.

 

Nici al meu nu da nici un semn de pericol :twoup: Apropo am auzit de la un gabor ca cica toate sunt puse sa te ia din spate deci ai tip sa franezi din timp cand vezi vreun pod partea mai naspa e ca nu sti din timp care pod are si care nu ca sa nu mai incetinesti la fiecare.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.