Jump to content

Cam cat costa un 318d?


Calin

Recommended Posts

Inmatriculat, an 2002, cass, robineti AC, jante si cam atat.

Optic si tehnic, ok. Motor de 116cai.

eu sub 9k nu as accepta pe el. din poze arata f bine masina. e chel din pct tau de vedere...poate nu si din pct de vedere al potentialului client.

Depinde de tine cum iti vinzi marfa

Link to comment
Share on other sites

Inmatriculat, an 2002, cass, robineti AC, jante si cam atat.

Optic si tehnic, ok. Motor de 116cai.

eu sub 9k nu as accepta pe el. din poze arata f bine masina. e chel din pct tau de vedere...poate nu si din pct de vedere al potentialului client.

Depinde de tine cum iti vinzi marfa

 

Pai nu e chel din punctul meu de vedere, este chel si punct. :twoup:

 

N-are comenzi pe volan, n-are geamuri electrice spate, are robineti de aragaz deci AC.

E standard masina. :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Inmatriculat, an 2002, cass, robineti AC, jante si cam atat.

Optic si tehnic, ok. Motor de 116cai.

eu sub 9k nu as accepta pe el. din poze arata f bine masina. e chel din pct tau de vedere...poate nu si din pct de vedere al potentialului client.

Depinde de tine cum iti vinzi marfa

 

Pai nu e chel din punctul meu de vedere, este chel si punct. :twoup:

 

N-are comenzi pe volan, n-are geamuri electrice spate, are robineti de aragaz deci AC.

E standard masina. :twoup:

:D) sunt de acord cu tine pt k stim cu totzii cam ce ai tu pe masina...dar gandeste-te k poate o cumpara unul care a avut o skoda inainte..

Link to comment
Share on other sites

Auzi 8000... Pai 8000 e un 316i neinmatriculat.... Sa ii vad eu pe aia care ar vrea sa vanda masina si li s-ar oferi doar 8000. Sa fim realisti, se vinde E36 cu 6500 si un E46 din 2002, motor M47N etc mai scump doar cu 1500 ? N-o avea el clima, dar sa zici ca e chel pentru ca nu are 4 geamuri electrice (in conditiile in care 95% din E46-le de pe forum sunt la fel) e chiar haios.
Link to comment
Share on other sites

la 10.000 euro si inscrisa sa o cumpere imediat.

in targ modele din 1999-2000 benzina sunt la 8000 neinscrise la aceleasi dotari.

In Germania pe la 9000 euro foarte greu gasesti modelul din 2002 chiar si asa chel.

 

ai dreptate in legatura cu pretul masinii in Germania. Problema e ca in Romania , in ultima vreme, seria 3 a inceput sa fie subevaluata. Probabil si din cauza numarului mare de masini pe piata..

Link to comment
Share on other sites

Auzi 8000... Pai 8000 e un 316i neinmatriculat.... Sa ii vad eu pe aia care ar vrea sa vanda masina si li s-ar oferi doar 8000. Sa fim realisti, se vinde E36 cu 6500 si un E46 din 2002, motor M47N etc mai scump doar cu 1500 ? N-o avea el clima, dar sa zici ca e chel pentru ca nu are 4 geamuri electrice (in conditiile in care 95% din E46-le de pe forum sunt la fel) e chiar haios.

 

Eu m-am gandit in felul urmator:

Mi-am luat de curand 325i din 2004 cu 12K. un 318 din 2002 sa fie doar cu 4K mai eftin, tinand cont ca e rulata in tara si nu prea are dotari.

Masina e simpatica, arata bine, daca nu a fost lovita si nu a avut probleme cu ea poate merita 9000E, nu stiu!

Link to comment
Share on other sites

Auzi 8000... Pai 8000 e un 316i neinmatriculat.... Sa ii vad eu pe aia care ar vrea sa vanda masina si li s-ar oferi doar 8000. Sa fim realisti, se vinde E36 cu 6500 si un E46 din 2002, motor M47N etc mai scump doar cu 1500 ? N-o avea el clima, dar sa zici ca e chel pentru ca nu are 4 geamuri electrice (in conditiile in care 95% din E46-le de pe forum sunt la fel) e chiar haios.

 

Eu m-am gandit in felul urmator:

Mi-am luat de curand 325i din 2004 cu 12K. un 318 din 2002 sa fie doar cu 4K mai eftin, tinand cont ca e rulata in tara si nu prea are dotari.

Masina e simpatica, arata bine, daca nu a fost lovita si nu a avut probleme cu ea poate merita 9000E, nu stiu!

 

nush daca e chiar 100% corect ratinamentul...poate ca ai avut tu noroc si ai luat masina si ieftina si buna. E o vorba in targ: fiacare masina are clientul ei.

 

depinde si de kilometraj.

Acum 3 saptamani in Germania era un 320 din 2004 cu navigatie mare in rest cam standard la 7200 euro insa avea 351.000 km.

si era culoarea untului eventual :twoup:

Link to comment
Share on other sites

era negru.Daca vede cineva in targ sau la vanzare un 320D 2004 negru cu navigatie mare e posibil sa fie km. de mai jos.

sunt prea mici in spate pt.taxiuri.Era masina de firma care facea Munchen-Hamburg zilnic.

pe mobile.de m-am uitat acum si sunt decat 10 masini sub 10.000 euro care probabil jumate au ceva probleme.

post-8714-1212006227_thumb.jpg

Edited by nicukla
Link to comment
Share on other sites

Masina arata bine, sunt sanse mari sa iei 10 000 pe ea, doar traim in Romania. :twoup:

Romanii cumpara anul de fabricatie si km putini.

 

Insa eu nu cred ca merita mai mult de 8500 euro, este strict parerea mea.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

de curiozitate va intreb eu cat imi iau pe un 318d din 2001 luna 10 , cu urmatoarele dotari cutie manuala 5+1, geamuri electirce fata, oglinzi electrice incalzite heliomate , 6 airbaguri, climatronic ,computer bord , xenon cu lupa + spalator de faruri , jante aliaj ,proiectoare ,inchidere centralizata,radio casetofon. masina are 105000km.
Link to comment
Share on other sites

Masina arata bine, sunt sanse mari sa iei 10 000 pe ea, doar traim in Romania. :twoup:

Romanii cumpara anul de fabricatie si km putini.

 

Insa eu nu cred ca merita mai mult de 8500 euro, este strict parerea mea.

 

masina de noua acum 6 ani a costat undeva la 30.000 euro....chiar asa de mare devalorizarea pt un bmw nu cred k e k sa ajunga la 8.000..33% sa zicem din pretzul de noua eu zic ca face...e totusi un BMW

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.