Jump to content

CE patesc unii baieti cu BMW :


CrissXL

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma simt jignit de faza cu "esti unul dintre ei?".in momentul in care ai postat intamplarea aici era normal ca fiecare sa iti spuna ce crede despre asta,nu? sau vroiai doar sa iti planga toata lumea de mila?cele spuse de mine sunt o pura perspectiva a cuiva care a trait destul de mult printre infractori mai mici sau mai mari incat sa poata sa isi dea cu presupusul.

 

ti-am spus ca e doar o parere personala si ca imi pare rau ca ai patit ce ai patit.

 

cat despre replica ta....vad ca nu ai respins ipoteza cu suparatul pe cineva.

 

PS - nu vreau o disputa cu tine aici pentru ca ar insemna doar ca tu sa te descarci pe mine de nervii care ii ai pe respectivii.eu am incercat doar sa iti ofer si perspectiva la rece a problemei pentru m-am gandit ca ai putea privi lucrurile dintr-un unghi gresit datorita faptului ca esti inca bulversat de intamplare,atata tot.

Link to comment
Share on other sites

cele spuse de mine sunt o pura perspectiva a cuiva care a trait destul de mult printre infractori mai mici sau mai mari incat sa poata sa isi dea cu presupusul.

 

54991[/snapback]

 

Exact la asta m-am referit.... Te pricepi bine la tacticile pe care le au. No ofens, nu am vrut sa te simti jignit, si nici nu vreau ca cineva sa-mi planga de mila.Sunt o persoana care nu prea cunoaste acest sentiment. La momentul respectiv (dupa 18 ani) au avut grija cei de la M.ApN. sa-mi extirpe acest "neajuns" :mila ... si multe altele.

Link to comment
Share on other sites

salut. am vorbit cu baiatul si mai are cateva aparate de electrosocuri. noi la cutie cum le-a avut el de vanzare. are si de 200.000 volts la 3,5 milioane si de 500.000 de volts la 4 milioane. merita mai mult asta de 4 milioane evident, singurul dezavantaj ca e ceva mai maricel. are contactele suflate cu aur, merge cu baterii din alea patrate, wrist strap ca sa nu mai functioneze daca ti-l smulge atacatorul din mana, pierdica, etc. nu e chinezesc ca majoritatea pe care le-am mai vazut si, in afara ca sperii destul de tare pe oricine, in 2-3 secunde il paralizezi iar cam in 5 secunde il omori (evident depinde unde-l aplici si starea de sanatate a atacatorului).

daca te intereseaza o sa-i zic sa-mi aduca sau o sa-ti fac tie (si oricui mai este interesant) legatura cu el sambata sau luni.

 

telefonul meu e 0723 594 690 (Tudor Mironescu)

Link to comment
Share on other sites

hehe ai sa razi dar eu mi l-am pus de cateva ori pe picior pe ala de 200.000 de volts. bineinteles pentru cate o fractiune de secunda... imi placea senzatia... efectiv simti cum trece curentul prin tine si ti se scoala parul :blink:) cu ala de 500.000 nu cred ca ma risc :)
Link to comment
Share on other sites

Nasol de tot, dar totusi bine ca ai scapat "doar" cu atat... Nu stiu ce se intampla, parca pe zi ce trece lumea o ia razna, foamea asta pt bani si nu in ultimul rand prostia ii imping pe unii la niste gesturi de tot kktu.

Daca ai merge la politie, si le-ai prezenta intamplarea, oare nu ar putea sa itzi arate un album cu niste suspeti de-ai lor, poate se afla printre ei, la felu in care au actionat nu crec ca sunt la prima talharie? Numai bine si sa te vindeci cat mai repede. :blink:

Edited by Lolo
Link to comment
Share on other sites

Daca ai merge la politie, si le-ai prezenta intamplarea, oare nu ar putea sa itzi arate un album cu niste suspeti de-ai lor, poate se afla printre ei, la felu in care au actionat nu crec ca sunt la prima talharie? :blink:

55029[/snapback]

 

Am facut toate demersurile.Deja a inceput ancheta.Declaratii la politia Voluntari, IML,catalog cu suspecti,plus verificarea tuturor masinilor cu nr de inmatriculare rosii, modelul , culoarea.

Stiu exact modelul masinii, culoarea, si cateva cifre din nr. provizoriu de inmatriculare... asta sper sa ajute. Plus declaratiile martorilor care au vazut intamplarea.

Link to comment
Share on other sites

Am facut toate demersurile.Deja a inceput ancheta.Declaratii la politia Voluntari, IML,catalog cu suspecti,plus verificarea tuturor masinilor cu nr de inmatriculare rosii, modelul , culoarea.

Stiu exact modelul masinii, culoarea, si cateva cifre din nr. provizoriu de inmatriculare... asta sper sa ajute. Plus declaratiile martorilor care au vazut intamplarea.

55036[/snapback]

 

Bine ar fi sa se afle ... bafta in continuare si moralu sus , viata merge inainte

Link to comment
Share on other sites

hehe ai sa razi dar eu mi l-am pus de cateva ori pe picior pe ala de 200.000 de volts. bineinteles pentru cate o fractiune de secunda... imi placea senzatia... efectiv simti cum trece curentul prin tine si ti se scoala parul :)) cu ala de 500.000 nu cred ca ma risc :)

55026[/snapback]

 

 

Tu ai placeri .... d'astea sadice ??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

in situatia de aici eu cam inclin spre ce a spus angajatul... de ce? pentru ca mi se pare prea putin posibil ca intamplator cineva sa te acosteze la modul acesta si mi se pare ca a fost o actiune pregatita... in general oamenii se intereseaza de backgroundul celui ce va fi atacat mai ales la acest mod cu atat mai mult cu cat detine o masina BMW destul de OK...

o alta intrebare mi-a venit acum in cap si se refera la banii care ii aveai... ai plecat cu ei direct de acasa sau te-ai oprit pe undeva sa schimbi? ai mai oprit undeva inainte ptr a cumpara ceva sau a fost nevoie sa scoti banii pe undeva? cine mai stia de faptul ca o sa-ti cumperi ceva de valoare in acea zi?

revenind la chei eu cred ca oamenii pur si simplu au vrut sa te imobilizeze luandu-ti cheile pentru ai nu urmari... nici nu cred ca ti-ar fi luat masina ci pur si simplu ar fi incuiat-o si ar fi fugit cu cheile... faptul ca nu le-ai dat cheile a facut ca ei sa te atace tocmai ptr a nu fugi dupa ei dupa aceea in cazul in care ti-ar fi luat banii sau chiar si daca nu ti-ar fi luat banii...

imi pare rau de ceea ce ai patit si chiar nu doresc nimanui sa treaca prin socul generat de un asemenea eveniment... incep sa ma gandesc si eu din ce in ce mai serios la metode individuale de aparare...

Link to comment
Share on other sites

deci concret e cineva interesat de aparatele de electroscuri?

 

criss: cum mai stai cu sanatatea si cu anchetele?

55069[/snapback]

Citesc si nu imi vine sa cred ca se intampla in Ro. Nu credeam ca se ajunge pana acolo... Si intr-un loc aglomerat ... Cum esti acum?

 

Crezi ca tinteau masina?

Link to comment
Share on other sites

ce anume sa fie legal? in cazul in care e vorba de quote pentru aparatul de electrosocuri n-ai nevoie de nici un permis... e ca si cum ai cumpara un pepper spray.

permisul de port arma este necesar doar la arme cu glont si se obtine destul de greu. din cate stiu, trebuie sa prezinti printre altele si un motiv bun pentru care ai nevoie de asa ceva (ai o avere considerabila, o functie importanta, etc.).

o solutie intermediara ar fi armele cu gaz, aer comprimat etc. dar ai voie sa le tii doar in casa, ca sa te protejezi. in cazul in care o folosesti, in scopuri de autoaparare dar in afara casei tot tu vei avea probleme. e posibil ca acelasi caz sa fie si pentru armele cu glont la care ai nevoie de permis. momentan pentru arme cu gaz sau aer comprimat ai nevoie de o aprobare de la politie (nu doar de cazier ca inainte) si de examenul psihologic (daca ai permis auto se subintelege ca esti in toate mintile si nu mai trebuie facut)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.