Jump to content

BMW vs Mercedes vs Audi


Mihai

Recommended Posts

Singurul Audi care "bate" orice BMW la ora actuala este R8 V10

Te-ai documentat mult sau ti-a venit spontan?

 

Eu zic sa te mai gandesti.

 

Mercedesul este cel mai confortabil din selectie. (spatiu, materiale, suspensii docile, antifonare etc).

Link to comment
Share on other sites

ogare iarasi ai vorbit fara tine.cum sa compari ma brabus cu hamann?

 

hamann e un tuner care iti tuneaza si trabantul daca il duci acolo, pe cand brabus se ocupa numai de mercedes, exact cum cei de la M fac prepara doar bmw-uri

 

 

Pai si g-power la care s-a referit sly ce mai este????

Link to comment
Share on other sites

BMW este BMW dar fiti sigur ca ceea, ce va lipseste de la un BMW cu siguranta se gaseste la un mercedes

mercedes the best or nothing. asa si este

Spune "zau" cu limba scoasa :bash:

Nu-mi spune ca ti-ai luat un 3-ar / iti place seria 3, doar ptr faptul ca nu iti permiti un Mertz.

 

 

De sloganul asta ce mai spui? BMW - Sheer driving pleasure

Edited by jon doe
Link to comment
Share on other sites

 

suna grav

 

Eu as vrea sa am ambele marci, si Mercedes-Benz si BMW, dar din pacate nu am nici una deocamdata.

BMW pentru sportivitate, iar MB pentru confort si lux... hAudi nu ma atrage deloc, desii acum 2-3 ani am fost pe cale sa cumpar un A6.

 

daca iti iei un F10(optionat) s-ar putea sa nu mai cauti confortul si luxul de la mercedes...

Edited by gelu_bmw
Link to comment
Share on other sites

suna grav

 

 

 

daca iti iei un F10(optionat) s-ar putea sa nu mai cauti confortul si luxul de la mercedes... 

MB a fost, este si va fi o marca, cu un loc special in inima mea. Iar legat de comparatia pe care ai facut-o intre f10 si w212, pe mine nu ma atrage nici una, pentru ca am 22 de ani. Mai mult ma atrag SLK, Z4, seria 3 coupe/cabrio, CLK.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere pe vremuri Bmw ul si mercedesul aveau clienti foarte clar impartiti, cei ce vroiau sportivitate luau bmw cei ce vroiau sa mearga cu sufrageria la drum luau mercedes. Amandoua variantele erau extrem de laudabile ca si performanta... in ceea ce isi propusesera. Acum nu prea mai exista asa ceva si fiecare marca incearca pe cat posibil sa agate toti clienti. E adevarat bmw continua sa aiba o tinuta mai sportiva dar exista variante si la mercedes. La fel mercedes inclina spre confort asta nu inseamna ca nu poti cumpara un bmw costum sa fie sufragerie ( seria 7).Cat despre audi fara suparare este un vw mai scump daca iti cumperi a6 ultimul model poti fi sigur ca in 2 3 ani va aparea un passat care va semana leit cu audiul tau no offence. Audi mi se pare mult prea scumpa pentru lipsa de personalitate care o ofera. Nu inteleg de ce este pusa langa Bmw si Mercedes si nu este pus acolo Jaguarul care clar are personalitate proprie si ofera confort si niste motoare f tari.(...)

 

Foarte adevarat ceea ce spui. Nu stiu daca iti dau dreptate in legatura cu Jaguarul ca trebuie pus langa Merc si Bmw insa personalitate asa este...are destula. Legat de cele 3 marci mi se pare ca in ultima vreme Bmw si Merc s-au apropiat mult din punct de vedere al clientelei pentru ca acum mai sunt foarte putini cei care merg hotarat pe una din cele doua marci.Alternative sport sau comfort gasesti si la una si la alta.Iar Audi...ei joaca mai mult la "marea ciupeala"; au incercat sa fure cat mai multi clienti nehotarati din curtea celorlalte doua marci. Nu are o imagine de marca puternica si desi am detinut unul mai bine de un an de zile nu ma vad sa conduc altul in viitorul apropiat.

Link to comment
Share on other sites

Asta cu confortul e putin discutabil, in functie de ce model iti alegi. Eu inainte sa iau 730d-ul asta aveam cateva oferte la niste E220. Am mers cu ele si ce mi-a placut mai mult si mai mult a fost capota aia cum se vede cu stema aia pe mijloc si ceasurile de bord ca nu sunt portocalii. Insa la urma am ales tot bmw. De la audi singura masina cu un confort sporit cred ca este A8-ul. Un S320 2009-2010 mi-ar placea sa testez, ala da lux..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.