Jump to content

335xi coupe


qumatru

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Superba masina.

Personal nu mi-as fi luat cu X drive, dar e vorba de gusturi.

S-o stapanesti sanatos si fara evenimente.

 

P.S.: Ai deja short-shifter pe masina ca vine odata cu pachetul M. Mai short de atat cred va trebui sa te intinzi pe la ultimele trepte :twoup:

Link to comment
Share on other sites

P.S.: Ai deja short-shifter pe masina ca vine odata cu pachetul M. Mai short de atat cred va trebui sa te intinzi pe la ultimele trepte :twoup:
Am impresia ca short-shifter-ul nu se pune pe x, chiar daca ai pachet M.

 

ce am eu acolo numai short nu este. oi vedea eu ce si cum

Link to comment
Share on other sites

P.S.: Ai deja short-shifter pe masina ca vine odata cu pachetul M. Mai short de atat cred va trebui sa te intinzi pe la ultimele trepte :twoup:
Am impresia ca short-shifter-ul nu se pune pe x, chiar daca ai pachet M.

 

ce am eu acolo numai short nu este. oi vedea eu ce si cum

 

E posibil sa nu fie, nu stiu sigur daca difera sau nu la X-drive

Link to comment
Share on other sites

Am probat si eu un E92 335i si am ramas surprins de cat loc poate fi in spate !!! E aproape cat a mea de spatioasa insa numai pt 2 persoane.

Singurele semne de intrebare care ar fi pus in umbra aceasta masinuta au fost spulberate cu brio: spatiul in spate este enorm pt un coupe, latimea interiorului nu este deloc claustrofobic e chiar asemanator cu E60 si motorul se aude extraordinar.

Deja incep sa se contureze planurile mele de viitor...

 

PS : Gumatru asteptam impresiile tale cu noile sisteme instalate.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mmm... voi avea o mica intarziere. Spre surpriza mea nu era decat evacuarea in pachet. am aflat azi ca pachetul cu admisia si chipul vor ajunge saptamana viitoare(cand sunt plecat!) asa incat le voi monta dupa 4 septembrie cand ma intorc.

 

partea buna este ca am montat evacuarea, care este absolut incredibila si nu este doar finala cum am crezut eu, ci este completa de la tobe pana la downpipes. suna absolut grozav si sunt foarte discrete. si mai ales.. sunt goale... n-am avut timp sa vad daca se simte vreo diferenta pe gtech(care mi se pare un rahat de aparat), insa simt ca in turatii inalte in special in viteza a treia trage mult mai bine, mai usor si mai repede. si nu cereti poze ca am uitat aparatul acasa cand am montat-o. cautati pe vishnu tuning ca sunt si poze si sound clip :twoup:

Link to comment
Share on other sites

qumetre, sa ne spui care e rezultatul pe dino.

 

Nu ti-e frica ca o sa pierzi garantia la service la BMW?

 

Eu am vrut sa imi fac o simpla resoftare si am fost avertizat ca se vede la revizie chiar daca pun pe urma softul inapoi si abia asteapta orice pretext sa iti anuleze garantia....

 

da si tu pls macar pe PM coordonatele celui care ti le monteaza, nu multi se baga la asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

atata timp cat nu ii bubuie motorul o sa ii doara fix in fund pe aia de la reprezentanta ce a facut el la masina. ii da 100 ron la mecanicul care ii face revizia, si poate sa ii puna si turbine de elicopter, ca ala le vede normale :twoup: . problema poate sa aiba doar daca se "duce" ceva pe la motor .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.