Jump to content

E36 ! cate avem printre noi!


Lari

Recommended Posts

Foarte rar se acordĂŁ Euro 1 la RAR.

 

316i an 1993 jun 23 a iesit Euro1 , Din pacate acuma nu stiu ce se va intampla cu masinile care nu au apucat sa fie inmatriculate...cu taxa marita de 3x sau cat o fi.... te mai gandesti daca sa inmatriculezi sau nu... Si eu care voiam sa-mi aduc alta, Acuma voi fi nevoit sa o repar pe cea care o am :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 786
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare frati de stema, aceasta este 'lamaia' mea.

 

'95 Bmw 320i Coupe DAKAR GELB, Cauciucuri de iarna ( pentru alea de vara exista jante AC Schnitzer )

 

 

 

 

 

poze noi...

 

 

Frumos, pleoapele le-ai pus ulterior sau asa ai luat-o? Culoarea e tot dakar gelb?

 

Pfff..doua galbejite identice... :)

 

@Bmw346: ce motor are lamaitza ta?

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

acum 2 saptamani mi-am scos numerele.. ma bucur ca am scapat:D. din pacate clujul e plin de nenorociti care zgarie masini:(. cand am adus masina nu am avut nimic pe ea, deja am o colectie serioasa.

o intrebare: merita sa pun bara de torsiune? un prieten zice ca daca nu pun masina o sa sune "ca o conserva" dupa 1 ani de solicitare mai serioasa.

traiesti cu impresia ca masina n-a ajuns la gradul de solicitare maxima,la varsta ei?

 

e dakargelb, nu lamaita!!!! :) motor 1.8 is.si multe dotari pt vremea ei.oare care o fi fost pretul de catalog la aparitie?

Edited by bmw 346
Link to comment
Share on other sites

A mai aparut una bucata pisica in club! 320iA, coupe, gri argintiu, fab. 1992, climatronic (asa zice lumea, e cel cu rotite, dar cu grade pana la 28 separate pt stanga dreapta, dar eu nu am sesizat diferenta, bine, nici nu am avut timp, azi am luat-o), geamuri electrice, oglinzi electrice heliomate, computer bord(cel cu 12 butoane, in afara de cele de la ceas/data), nu exceleaza in dotari, dar nci eu nu sant pretentios(rau). Am cumparat-o deja inmatriculata (trebuia sa plec azi in germania dupa ceva asemanator, dar m-a bagat taxa asta la idei), eu zic ca masina se prezinta bine(tehnic si estetic) pt varsta ei.(asta e, de unde nu e nici dumnezeu nu cere). Poze si proiecte (ar fi cateva, nu cine stie ce) in alta sectiune, in cateva zile. Edited by cristi_vlh
Link to comment
Share on other sites

Eu am avut ursulet coupe , pe urma am luat un 525tds si acum am un e36 320i coupe din 95.Imi place tare pisicuta la aproape toate capitolele,mai putin la stabiitate

 

nu ma aflu la sectiunea e30 ursulet dar sincer va spun ca m-as intoarce si maine la e30 care este o masina simpla,fiabila,stabila...

Bravo! La fel simt si eu dupa ce am avut un 320 in doua usi di '86. Acum am un 318is coupe din '93 si un 320d din 2002.

Apropo, poze cu my beauty .

post-7834-1228638047_thumb.jpg

post-7834-1228638078_thumb.jpg

post-7834-1228638104_thumb.jpg

post-7834-1228638126_thumb.jpg

post-7834-1228638149_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut. Si eu am un compact(316i) din '94.O am cam de un an si sunt extrem de multumit.O sa pun si poze zilele urmatoare.Acum e in procesul de inmatriculare :)

 

As avea totusi o ntrebare.Masina mea a trecut rar-ul.am cartea de ro, itp, dar nu scrie nicaieri ce euro e.De la rar mi-a zis ca e euro 2.Dar habar nu am unde sa ma uit.

Link to comment
Share on other sites

salut. Si eu am un compact(316i) din '94.O am cam de un an si sunt extrem de multumit.O sa pun si poze zilele urmatoare.Acum e in procesul de inmatriculare :)

 

As avea totusi o ntrebare.Masina mea a trecut rar-ul.am cartea de ro, itp, dar nu scrie nicaieri ce euro e.De la rar mi-a zis ca e euro 2.Dar habar nu am unde sa ma uit.

 

In CIV, la rubrica 5 unde scrie nr de omologare, in coada ar trebui sa scrie un E2 ( chiar inainte de /anul fabricatiei)!

Link to comment
Share on other sites

mie pe 11 imi ies actele de la rar, aveti idee daca pot plati pe loc taxa la financiara? masina este euro2 si nu stiu daca o pot plati pe loc sau tre sa stau nush cate zile lucratoare ca sa imi calculeze taxa ca la euro 3/4 am inteles ca dureaza cateva zile
Link to comment
Share on other sites

mie pe 11 imi ies actele de la rar, aveti idee daca pot plati pe loc taxa la financiara? masina este euro2 si nu stiu daca o pot plati pe loc sau tre sa stau nush cate zile lucratoare ca sa imi calculeze taxa ca la euro 3/4 am inteles ca dureaza cateva zile

nu poti pe loc... depui actele, si iti zice cand sa te revii cu banii.

pe mine m-au chemat a doua zi.

Link to comment
Share on other sites

La noi, la Olt, inca se mai poate rezolva problema in schimbul sumei de 2-300 Euro, din ceea ce am auzit si eu. Dupa parerea mea nu cred ca va ramane asa legea, o sa-i linseze lumea cat de curand. Asta a fost dorinta lui "MOTOCICLEANU" de la bun inceput, trebuie inteles omul, doar nu o sa fie prim-ministru pe viata, trebuia sa-si protejeze si el proria afacere. Daca tot va pleca pe usa din dos, macar sa-si faca hatarul pe ultima suta de metrii...sa aiba lumea un motiv serios sa-l blesteme. Cu parere de rau va spun ca de azi inainte(15.12.08) veti fi din ce in ce mai putin posesori de E36...
Link to comment
Share on other sites

mie pe 11 imi ies actele de la rar, aveti idee daca pot plati pe loc taxa la financiara? masina este euro2 si nu stiu daca o pot plati pe loc sau tre sa stau nush cate zile lucratoare ca sa imi calculeze taxa ca la euro 3/4 am inteles ca dureaza cateva zile

 

 

pui 50 ron in acte .,..si spui ca astepti putin :)

 

Se mai fac si suplimentari sau mai sunt si renuntari... Ciupanezu: Ai vb cumva cu directorul?

 

in caz ca nu cunosti directorul nu prea ai sanse ..Si eu am incercat o interventie prin cineva...NU se mai poate ...

Link to comment
Share on other sites

din cate am inteles la TV cica cei care au facut RAR-ul pana in 15 dec platesc taxa care este acum. in cel mult 2 zile lucratoare sunt gata actele la finante pt a plati taxa. cand ma gandesc ca sunt multi care nu am facut RAR-ul ca sa astepte poate se scoate taxa si acum li s-a dat bomba ca se mareste si cu situatia programarilor...imi pare rau pt ei.
Link to comment
Share on other sites

La noi, la Olt, inca se mai poate rezolva problema in schimbul sumei de 2-300 Euro, din ceea ce am auzit si eu. Dupa parerea mea nu cred ca va ramane asa legea, o sa-i linseze lumea cat de curand. Asta a fost dorinta lui "MOTOCICLEANU" de la bun inceput, trebuie inteles omul, doar nu o sa fie prim-ministru pe viata, trebuia sa-si protejeze si el proria afacere. Daca tot va pleca pe usa din dos, macar sa-si faca hatarul pe ultima suta de metrii...sa aiba lumea un motiv serios sa-l blesteme. Cu parere de rau va spun ca de azi inainte(15.12.08) veti fi din ce in ce mai putin posesori de E36...

 

 

Mda... cu atat mai mult o sa ma gandesc si mai serios la varianta de a-mi repara masina... De cand am scos numerele definitive m-am bucurat doar 3 saptamani, ca am si lovito frontal destul de rau. Asta e viatza... Sper ca cei de la asigrare sa-mi bage banii cat mai repede...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.