Jump to content

De ce incurajam smekeria din service-uri?


mchis

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cine stie, cunoaste :)  Pai la ce sa o mai duci, ca o faci cu ochii inchisi... Sunt curios cum o sa postezi la topicul cu service-uri

59691[/snapback]

Conform regulei ca se accepta doar experiente proprii si celor spuse de el, ca nu calca in service, nu are voie sa posteze acolo :blink:

 

Revenind la camere de supraveghere, mi se par destul de inutile:

1- ar trebui sa iti dea un close-up al motorului sa vezi ca nu iti pune mana pe unde nu trebuie

2- chiar si asa, nu cred ca multa lume stie ce fel arata sau unde se afla un debitmetru sa zicem. Deci chiar daca proprietarul se uita la acel TV, nu stiu cu cel l-ar ajuta din moment ce nu stie ce e pe acolo.

Link to comment
Share on other sites

O camera video, sau mai multe, in service este o idee foarte buna. De ce? pai chair daca nu se vede extrem de klar ce face mecanicul eu zic ca se va observa daca umbla unde nu e cazul sau daca ia o piesa si pleaca cu ea si tot asa... Pai debitmetrul este destul de mare si chiar daca nu e greu de scos este destul de evident daca se umbla la el... Suplimentar poti supraveghea masina permanent si eventul in cazul in care ceva nu e in regula se pot urmari inregistrarile camerei pe perioada in care masina a fost in service... Mecanicii ar trebui informati de companie ca sunt filmati in service cand lucreaza tocmai pentru a nu face ceva stupid... Nu uitati ca de fapt interesul nostru e sa-i facem pe mecanici sa-si faca treaba nu neaparat sa-i prindem dupa ce ne-au tepuit... cu 4 camere montate in asa fel incat toata zona de lucru sa fie monitorizata eu zic ca problema e rezolvata si nici nu costa chiar atat de mult incat un service ca AB sau altii sa nu-si permita... chiar cred ca asta ar fi o solutie la problema si eu o consider ca o propunere de luat in seama catre ei...
Link to comment
Share on other sites

Se discuta cu atata pasiune de camere de supravegheat,furturi.Nimeni nu are nimic frumos de zis.Parca Romania este o tara plina numai cu hoti....

Pacat!

59841[/snapback]

 

pai discutia asta despre asta este... forumul este dedicat placerii de a conduce un BMW dar sunt unii care vor sa ne ia asta si noi nu putem permite asta... get it Bavaria? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Se discuta cu atata pasiune de camere de supravegheat,furturi.Nimeni nu are nimic frumos de zis.Parca Romania este o tara plina numai cu hoti....

Pacat!

59841[/snapback]

Topicul asta e despre chesti urate, normal ca nu o sa zica nimeni poezii pe-aici. Din pacate nu am gasit vreun dealer idilic pana acum, si mama mama ce mi-l doresc! Chiar asta as vrea, sa-i pun in brate masina, lista de probleme, sa merg seara sau cand o fi sa o iau, banul jos si salut, salut, civilizat si cu incredere. Si masina sa fie rezolvata, si fara probleme aditionale. Dar sunt povesti ca nu e asa, de la cam multa lume, am mai patit si eu una-doua-trei-patru-cinci chestii in astia nus' cati ani de cand am BMW. Unii avem curaj sa spuna altii nu ca doar tot la dealer-ula ala trebuie sa ne intoarcem...

 

 

Ma rog, ce vreau sa spun e ca pana la urma e bine ca povestim pe subiectul asta. Unii ne varsam amarul, altii invata la ce sa fie atenti, poate pana la urma toleranta noastra fata de astfel de comportamente se va micsora si asa incet incet o sa avem si chestii frumoase de spus :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.