Jump to content

E39 535i


Ciupanezu

Recommended Posts

Si la casa le feresti decat noaptea,ziua ti le sperie imediat daca vor,nu cred ca le e teama ca ii vede cineva,sunt deia cum are Paul :)

 

Asta imi aduce aminte de un amic care negociase cu vecinii sa-l lase sa bage un scuter in scara blocului,vroia scuter,tocmai sa nu fie furat,dupa ce a ajuns la o intelegere cu ei si-a cumparat scuter,3-4 zile a avut parte de el pana s-a dus in parc,l-a parcat in fata parcului(parcare) a stat 3-4 ore in parc cand a plecat i-l speriasera unii :twoup:

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

cred ca daca faci un calcul sumativo-conjunctiv :twoup: ajungi la concluzia ca in 2 ani iti cam iei/inchiriezi un garaj, daca nu si mai putin. Alternativa aia cu copertina aia la 3 mii de euro deja devine interesanta.. Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

cred ca daca faci un calcul sumativo-conjunctiv :twoup: ajungi la concluzia ca in 2 ani iti cam iei/inchiriezi un garaj, daca nu si mai putin. Alternativa aia cu copertina aia la 3 mii de euro deja devine interesanta..

 

N-am cum.

ExistĂŁ un bloc cu garaje la parter chiar la 100 de metri de blocul meu, problema este cĂŁ nu intrĂŁ maÂşina acolo, astfel aÂş fi ĂŽnchiriat unul de la ĂŽnceput.

 

Chiar Âşi un bĂŁiat care are un Logan nu poate deschide portiera dupĂŁ ce bagĂŁ maÂşina, trebuie sĂŁ iasĂŁ pe geam.

 

DacĂŁ aÂş avea ĂŽn apropiere un garaj disponibil, aÂş prefera sĂŁ plĂŁtesc Âşi sĂŁ merg un pic pe jos, ĂŽnsĂŁ nu este cazul.

Link to comment
Share on other sites

Acuma depinde si unde stai in Cluj...in Manastur da se mai fura din cand in cand oglinzi si bandouri dar in alte zone nu am prea auzit si pana acum la intalnirile din Cluj, 1 baiat s-a plans ca i-au disparut.

 

Eu inchei aici ca suntem off-topic la greu pe topicul omului.

 

Ciupanezu, sableaza-le cu nisip sau?

Link to comment
Share on other sites

Am mai avut oglinzi sablate şi tot le-au furat.

 

Un ţigan care stă ĂŽn apropiere de mine are un E60, e patron de florărie.

A rămas fără oglinzi acum ceva vreme şi ce crezi că a facut?

A luat unele furate, deja sablate.

A sablat peste numărul de ĂŽnmatriculare deja existent ĂŽncât să nu se mai vadă ce număr era şi a sablat numărul lui ĂŽn partea de sus. :twoup:

 

E clar că ĂŽn afară de garaj sau o curte păzită sau cu câini, nu există nici o modalitate de a scăpa de furturile astea, sunt prea mulţi oameni infecţi şi inconştienţi.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Am mai avut oglinzi sablate Âşi tot le-au furat.

 

Un Ăžigan care stĂŁ ĂŽn apropiere de mine are un E60, e patron de florĂŁrie.

A rĂŁmas fĂŁrĂŁ oglinzi acum ceva vreme Âşi ce crezi cĂŁ a facut?

A luat unele furate, deja sablate.

A sablat peste numãrul de Înmatriculare deja existent Încât sã nu se mai vadã ce numãr era ºi a sablat numãrul lui În partea de sus. :)

 

E clar cã În afarã de garaj sau o curte pãzitã sau cu câini, nu existã nici o modalitate de a scãpa de furturile astea, sunt prea mulÞi oameni infecÞi ºi inconºtienÞi.

Se fura ca in codru pe acolo ..Imi imaginez (sau incerc sa-mi imaginez) ce simti,mai ales ca pui atata suflet pt masina si oricat incerci sa te bucuri de ea in adevaratul sens a cuvantului tot ti se pun piedici.Pacat ca suntem straini la noi in tara. :twoup:

 

P.S...Vad ca tot vorbesti de caini care sa-ti pazeasca masina .

 

Spune sincer ti-ai imaginat vreodata un scenariu de genul..Doi hoti care au sarit poarta in curtea casei tale,devorati la propriu de doi caini rasa Rottweiler.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc de câini pentru cã e singura metodã prin care aº putea s-o am În siguranÞã. :twoup:

 

Din fericire, dacã ai chiar ºi un câine mai mare, nu mai Îndrãzneºte nimeni sã sarã gardul.

 

Problema e când nu o parchezi acasã, Însã eu niciodatã n-am avut probleme când am parcat-o prin alte locuri, Însã probabil a fost doar noroc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ciupanezule, am intrat iar pe topicul masinii tale si am vazut multe lucruri schimbate la ea.

 

airbagurile sunt cele originale? din cate stiam dupa 10 ani nu iti mai garanteaza nimeni ca functioneaza corect. eu am un amic cu 535i din 99 care a lovit`o frontal acum vreo 2 ani si nu i-a sarit nicio punga.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.