Jump to content

De ce plac romii atat de mult seria 3 e36 ?


ionutz_ng

Recommended Posts

De la bun inceput as vrea sa precizez ca nu am absolut nimic cu etnia roma.Acum ceva timp prietena mea mi-a spus ca uraste "pisicutele" din cauza ca in toate vede numai romi burtosi care merg cu geamurile lasate si cu manele,etc...

Initial nu am fost de acord cu ea,si am zis sa ma uit si eu mai atent sa verific daca chiar asa este.Si pot sa spun ca intradevar,unde vezi un e36,sansa sa vezi in el un astfel de "minoritar" este maxima.Si chiar ma intreb,de ce tocmai acest model?Este vreo moda si nu am aflat si eu de ea?Sau sa fie din cauza ca se pot aduce cu bani f putini din Germania unde costa in jur de 1500 euro/bucata?

Link to comment
Share on other sites

Sau sa fie din cauza ca se pot aduce cu bani f putini din Germania unde costa in jur de 1500 euro/bucata?

 

Exact.

 

Ăn general sunt ĂŽnmatriculate pe Bulgaria.

 

Si sunt bemve-uri, mercedes-uri sau passat-uri.Sa circule cu alte marci ar fi o jignire profunda la adresa lor.

 

Edit: Am uitat haudi :twoup:

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Imi povestea odata un tigan de ce cara el cate 900kg de cupru de la Bacau la Alexandria cu un e46: 1. nu il opreste politia la fel de frecvent ca atunci cand cara cu Dacia 2.Ajunge mai repede. :D

L-am intrebat daca ii merge ghidushia, a dat din cap satisfacut ca DA si apoi a continuat plin de invidie: "merge fratioru' meu, da' ce bani face tiganii de la Galati nu face nimenea. E un arab care are uzina acolo in Galati si tiganii nostrii fura de la el in fiecare zi de zeci de milioane... si el tot are. E bazat rau arabu'!"

Nu m-am mai obosit sa ii explic ce mardeias indian e si Laksmi Mittal asta. :twoup: :twoup: :D

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce exemplu ai tu dar eu am observat foarte multi in E-classe deala "ochios"

 

se reprofileaza pe bmw??? asta nu am stiut sa o ma uit si eu mai atent!!!

bv, inseamna ca e grav pt merces daca si aia s-au desteptat!!! :twoup: :twoup: :D

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce exemplu ai tu dar eu am observat foarte multi in E-classe deala "ochios"

 

se reprofileaza pe bmw??? asta nu am stiut sa o ma uit si eu mai atent!!!

bv, inseamna ca e grav pt merces daca si aia s-au desteptat!!! :twoup: :twoup: :D

 

 

Chiar daca ai spus-o in gluma sa stii ca aia a fost o masina foarte reusita si foarte fiabila dar faptul ca a fost transformata in masina a etniei ma scarbeste.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce exemplu ai tu dar eu am observat foarte multi in E-classe deala "ochios"

bv, inseamna ca e grav pt merces daca si aia s-au desteptat!!! :twoup: :twoup: :D

 

Chiar daca ai spus-o in gluma sa stii ca aia a fost o masina foarte reusita si foarte fiabila dar faptul ca a fost transformata in masina a etniei ma scarbeste.

nu am zis ca nu a fost o masina nereusita, dar este mercedes si eu nu sunt curios la cum nu sunt nici de logan, deocamdata BMW.....

Link to comment
Share on other sites

Sau sa fie din cauza ca se pot aduce cu bani f putini din Germania unde costa in jur de 1500 euro/bucata?

 

Exact.

 

Ăn general sunt ĂŽnmatriculate pe Bulgaria.

Si foarte multe 316i si 318i sedan :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
cei mai multi rromi prefera bmw....eu am vazut multi in e46 si e60...la greu...sunt o gramada care isi cumpara e60 cu 20000 de euro si jumatate de planeta la bord :) iar e65 e considerata masina de pesti :)....dar acum moda bate inspre Q7 Edited by sebie65
Link to comment
Share on other sites

e plin de ele.. si seria 5 e39 mai ales.... bine majoritatea din 97 tot pe inmatriculate pe bg...

 

Sunt câteva prefacelift-uri Însã mult mai puÞine faÞã de E36.

 

vino in constanta sa vezi :) ...sincer in buc rar am vz masini de bg.. acolo e lumea mai fitzoasa, mai pretentioasa nu umbla toti cu janghine... dar aici e jale

Link to comment
Share on other sites

De la bun inceput as vrea sa precizez ca nu am absolut nimic cu etnia roma.Acum ceva timp prietena mea mi-a spus ca uraste "pisicutele" din cauza ca in toate vede numai romi burtosi care merg cu geamurile lasate si cu manele,etc...

Initial nu am fost de acord cu ea,si am zis sa ma uit si eu mai atent sa verific daca chiar asa este.Si pot sa spun ca intradevar,unde vezi un e36,sansa sa vezi in el un astfel de "minoritar" este maxima.Si chiar ma intreb,de ce tocmai acest model?Este vreo moda si nu am aflat si eu de ea?Sau sa fie din cauza ca se pot aduce cu bani f putini din Germania unde costa in jur de 1500 euro/bucata?

e o masina buna si e ieftina

Link to comment
Share on other sites

Ca sa imi fie clar, care e mai cocalar? Rromul care asculta manele E36 sau cel burtos si cu lant de aur la gat din Q7?

 

Acum serios, nu cred ca aspectul financiar este cel care ii determina pe unii rromi sa isi cumpere E36. Majoritatea au bani cat pentru o linie de Q7 sau M6, deci....

Link to comment
Share on other sites

Nu aveti dreptate.

Daca nu stiati, exista niste cursuri speciale, in domeniul auto, pe care tiganii le urmeaza:

 

a) clasele primare: cum sa ciordesti o dacie alba si sa o duci la palat fara sa o faci praf;

a.1 in cadrul acestor cursuri, persoanele (daca se pot numi asa) cu rezultate remarcabile au posibilitatea sa invete si metode de a taia in bucati "captura":

a1.1 cu proteza dentara a lu' Mama Lacusta;

a1.2 cu pila speciala, gasita in trusa de scule, generic denumita "unghiera"

a1.3 cu sabia celebrului boschetar Dartalian (a nu se confunda cu imitatia nereusita "d'Artagnan") din celebrul rroman.

a.2 ropetentii au ocazia sa isi demonstreze maiestria pilotand caruciorul de butelii, in cadrul poligonului special amenajat. Scopul acestui training este de forma o echipa de asistenta tehnica, necesara grupului de cursanti mai sus mentionat.

Nota: pentru a nu induce o stare de panica printre cursanti, tinem sa mentionam ca e vorba de un poligon auto iar spectatorii nu sunt un grup de romani inarmati.

 

:) gimnaziu: cum sa ciordesti opeluri, e36s (care e pluralul lui e36 ? ), renouri, haudiuri danu gipuri, bmwuri din alea forjate si de unde se pot procura numerele galbine sau gila bulgari.

 

c) liceu: cum poti sa pui gheara pe vreun haudi q7 sau un x5 si pe o sabie ca a lu' Dartalian. Masina este mai apreciata cu urmatoarele dotari: pachetul "s-lantul_lui_guta" ptr haudi si bmw pachetul aerodinamic "M-or dusmanii". Ca bonus, cursul ofera si o prezentare a modelului Mercedes CLS (Carmen Lady Serban).

 

si, in sfarsit...

 

d) facultate: locul unde speram sa ajunga majoritatea cursantilor (pentru detalii vezi/asculta Margineanu).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.