Jump to content

Bmw 320i e36, upgradat la 328i


roco123

Recommended Posts

In ochii celor ce vor jante cu 10j minim, e nasoala a mea :twoup:

da, si acolo unde nu se vede e ceva mic mic mic mic... adica sub capota :)

cred ca eu sunt excepĂžia de la aceastĂŁ regulĂŁ :( ... deÂşi mĂŁ dau pe 9j :)

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In ochii celor ce vor jante cu 10j minim, e nasoala a mea :twoup:

da, si acolo unde nu se vede e ceva mic mic mic mic... adica sub capota :)

cred ca eu sunt excepĂžia de la aceastĂŁ regulĂŁ :( ... deÂşi mĂŁ dau pe 9j :)

cu o floare nu se face primavara :D

Link to comment
Share on other sites

bogdyy ... soft - cea mai "safe" modalitate pentru a ridica puterea masinii(castigi ceva cai putere, si un cuplu mai bun). daca iti poti permite, umbla si la evacuare - pune serpisori daca nu ai, elimina cat-ul daca ai unde sa iti aranjezi ITP dup-aia, pe scurt fa motorul sa respire mai bine(sa elimine gazele mai lejer) - ajuta mult la cuplu, mai putin la cai putere!
Link to comment
Share on other sites

Pai ITP-ul si asa trebuie aranjat,sa-mi puna sacanduri din alea groase la cilindrii aia de la test frane,trebuie trecuta usor sa nu atinga cu bara,tobele,si multe altele,iar evacuare mai nou am aflat ca este Remus,cel putin asa m-am informat,seamana atat ca estetic cat si sunet cu a unui tip de pe forum care si-a prezentat masina aici.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Am mai facut un mic video de plictiseala, masina merge prost acum, ca am niste erori ''fuel trim limit, bank 1, bank 2'', amestec prea bogat, se baga masina la verificare...

 

 

Am schimbat ceasurile de bord, de la cele cu 260km/h, la cele cu 240km/h, si spre surprinderea mea, acestea din urma au o eroare de numai 1km/h testat pe gps si accelerometru, precum si afisajul electronic de la obc.

 

Uitandu-ma la ''trip odometer'' am fost uimit sa vad ca mi-a luat numai 900m sa ajung de la 100km/h la 200km/h :twoup:)

 

 

Se poate viziona in HD :)

Link to comment
Share on other sites

De ce ai schimbat ceasurile?

Pai dupa 1995, s-au scos ceasurile cu 260km/h.

Am avut cu 240 cand am luat masina, insa am vrut de look cu 260.

Adevarul e ca aratau eronat.

De exemplu cu ceasurile de 260km/h, aveam 120km/h cu a 2-a, 165km/h cu a treia, 220km/h cu a 4-a.

Acum am 105km/h cu a 2-a, 145-150 cu a 3-a, 205 cu a4-a.

Si in plus astea cu 240 arata cam la fel cu gps-ul si afisajul electronic al vitezei de pe obc.

Grup blocant 2.93

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.