Jump to content

Zagarietura cu cheia


bandydo

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca a folosit cineva un astfel de "kit" rog sa ne spuna daca se pot repara mici zgarieturi gen cheie sau zgarieturi de pe bari...

 

multumesc anticipat..

 

:) Eu am folosit un astfel de kit si nu este bun pt zgarieturile facute cu cheia sau de pe bari.Mai degraba pt urmele lasate de pietricele pe capota....

Link to comment
Share on other sites

multumesc mult tuturor pentru sfaturi, deocamdata o sa o las asa pentru ca inculpatul si-a luat"prima rata" de bataie:)..

 

si cred ca o sa mai urmeze si altele cand isi revine:)..oricum am mutat masina din zona pt siguranta..

 

inca o data multumesc

Link to comment
Share on other sites

multumesc mult tuturor pentru sfaturi, deocamdata o sa o las asa pentru ca inculpatul si-a luat"prima rata" de bataie:)..

 

si cred ca o sa mai urmeze si altele cand isi revine:)..oricum am mutat masina din zona pt siguranta..

 

inca o data multumesc

 

Uimeste-ma l-ai prins ? Sunt curios cum arata el in starea de dupa accident daca as fi fost in cazul tau l-as fi prins si l-as fi zgariat cu lama de la un briceag undeva unde sa il vada toata lumea.... ochi pentru ochi dinte pentru masina :) nu ii inteleg asta se numeste invidie daca eu nu am tu de ce sa ai ... ceva de genul asta ... pur si simplu este o prostie. sau in cel mai rau caz ii taiam un degetelul cu care a tinut cuiul.. cheia... etc cu care mi-a zgariat masina... bafta si sa speram ca nu o sa se mai intample altadata

Link to comment
Share on other sites

multumesc mult tuturor pentru sfaturi, deocamdata o sa o las asa pentru ca inculpatul si-a luat"prima rata" de bataie:)..

 

si cred ca o sa mai urmeze si altele cand isi revine:)..oricum am mutat masina din zona pt siguranta..

 

inca o data multumesc

 

Uimeste-ma l-ai prins ? Sunt curios cum arata el in starea de dupa accident daca as fi fost in cazul tau l-as fi prins si l-as fi zgariat cu lama de la un briceag undeva unde sa il vada toata lumea.... ochi pentru ochi dinte pentru masina :) nu ii inteleg asta se numeste invidie daca eu nu am tu de ce sa ai ... ceva de genul asta ... pur si simplu este o prostie. sau in cel mai rau caz ii taiam un degetelul cu care a tinut cuiul.. cheia... etc cu care mi-a zgariat masina... bafta si sa speram ca nu o sa se mai intample altadata

 

 

daca l-as prinde si eu pe acela care mi-a facut-o varza....3 chei in 2 zile am luat in fata blocului pe locul meu platit....:)

Link to comment
Share on other sites

eu o aveam parcata la strada sii tot mai trece cate unu si se gandeste in mintea lui de dobitoc ca e mai bine sa strice ceva:)..oricum s-a dat de gol singur, ca parcase langa mn si cica vezi poate mio zgarii si tu, e un dobitoc, dar o sa mai aiba mici incindente cu mn:)
Link to comment
Share on other sites

eu o aveam parcata la strada sii tot mai trece cate unu si se gandeste in mintea lui de dobitoc ca e mai bine sa strice ceva:)..oricum s-a dat de gol singur, ca parcase langa mn si cica vezi poate mio zgarii si tu, e un dobitoc, dar o sa mai aiba mici incindente cu mn:)

 

 

acum stau si ma gandesc cat de dobitoc sa fii sa te dai de gol... la intrebarea de ce mi-ai zgariat masina... ce ti-a raspuns ?? daca ai intrebat inainte sa il (te citez...) incidentezi =)))

Edited by CostiX
Link to comment
Share on other sites

pai el nu a zis nimic, da a iesit femeia de nevastasa si ci ca imi pare rau ca nu ti-am spart si un cauciuc:))..si el cocos o apara, cred ca acum si-a dat seama ce cocos este si sper ca mai ales ce nevasta are:)))

 

 

stii...cateodata cand un barbat nu reuseste sa fie cocos la el in casa o incearca si el cu lumea de pe strada dar se pare ca il urmareste ghinionul si acolo =)) sincer ii ziceam lu nevastasa sa imi faca masina :))

Link to comment
Share on other sites

Poti merge la politie si sa depui o plangere acolo... Ideal era ca imediat dupa incident sa mergi sa incerce sa ridice amprentele poate daca a scapat un deget pe acolo ii faceai o bucurie...

Macar ii faci putin de treaba pe la sectie... Posibil daca e asa prost sa se dea de gol si daca gasesti un baiat de treaba la sectie sa-i faci niste bucurii mai mari... sa linistesti maimuta proasta definitiv...

Nu sunt adeptul razbunarii si nu am facut rau nimanui dar astfel de specimene merita sa gasesca plafonul de la masina gaurit cu acid.. sa-i faci un cabrio pe comanda..

Link to comment
Share on other sites

Uimeste-ma l-ai prins ? Sunt curios cum arata el in starea de dupa accident daca as fi fost in cazul tau l-as fi prins si l-as fi zgariat cu lama de la un briceag undeva unde sa il vada toata lumea.... ochi pentru ochi dinte pentru masina :) nu ii inteleg asta se numeste invidie daca eu nu am tu de ce sa ai ... ceva de genul asta ... pur si simplu este o prostie. sau in cel mai rau caz ii taiam un degetelul cu care a tinut cuiul.. cheia... etc cu care mi-a zgariat masina... bafta si sa speram ca nu o sa se mai intample altadata

 

Te uiĂži cam des la Clanul Soprano. :)

Link to comment
Share on other sites

revenind on-topic, eu nu vorbeam de acele creioane corectoare cu vopsea de se gasesc prin vitan sau carrefour.

 

erau intr-un timp la tv niste reclame...erau asemanatoare cu creioanele alea moi asa, de desenat pe sticla...si cand dadea cu el perpendicular pe zgarietura adanca, se lua practic din materialul creionului si umplea zgarietura. apoi lustruia cu un polish usor si iesea ca noua. din pacate nu mai tin minte cum se cheama si nici n-am mai vazut reclama.

 

am mai gasit link-ul asta, poate e util: http://www.quixx-usa.com/products/overview/47/In:en

 

din ce-am vazut acolo, daca zgarietura e pana la tabla, se rezolva cu asa ceva :)

 

off topic: sincer cred ca daca m-as trezi cu asa o zgarietura n-as revopsi toate componentele, e stupid. peste o saptamana se trezeste alt destept. traim in Romania...get used to it

Link to comment
Share on other sites

am mai gasit link-ul asta, poate e util: http://www.quixx-usa.com/products/overview/47/In:en

din ce-am vazut acolo, daca zgarietura e pana la tabla, se rezolva cu asa ceva :)

L-am vazut pe okazii.ro la 46 lei ...dar parca n-as crede

 

off topic: sincer cred ca daca m-as trezi cu asa o zgarietura n-as revopsi toate componentele, e stupid. peste o saptamana se trezeste alt destept. traim in Romania...get used to it

Neplacut si stupid, ai mare dreptate.

Link to comment
Share on other sites

si eu am patit la fel...zgariata pe dreapta pe stanga....si pe capota motor (toate in termen de 2 luni)...dar nu sunt adanci...am incercat cu polish...dar tot se vad.

Nu am vrut sa o vopsesc pentru ca oricand se gaseste cineva sa o zgarie din nou.Asa ca nu te agita prea tare..dar daca prinzi faptasul...da-i si din partea mea.

Nu vreau decat sa prind un "infractor" din asta si sa vezi distractie dupa aia. o sa apar la stirile de la 5. :))

Link to comment
Share on other sites

Avand in verede ultimele incidente prin care am trecut am devenit expert in asa ceva...in primul rand, degeaba ai casco daca n-ai clauza de Vandalism, clauza pt care se plateste in plus...in vara am gasit masina zgariata cap coada pe-o parte, pana la tabla si mi-a dat si pe capota....acum 3 saptamani, masina in alt loc, am gasit-o zgariata pe portbagaj si cu un cauciuc taiat...acum stau cu masina in service, e vopsita, mi-am luat si cauciuc( 8 mil fara Tva) iar jegosii de la Omniasig nu vor sa-mi dea accept de plata si pt cauciuc chiar daca am clauza de vandalism, hartii de la Ploitie etc...m-au luat ca cica pt cauciuc trebuie clauza separata dar n-am de gand sa le inghit vrajeala, am vorbit deja cu un avocat si ma duc peste ei! :)
Link to comment
Share on other sites

eu am casco cu vandalism si alte vrajeli din astea, dar pt o zgarietura nu amd e gand sa umblu pe la politie deocamdata..cat despre cauciuc taiat e nasol, cred ca i-as face si eu o taietura pe fatza celui care a facut asta..dar ce sa ii faci asta e romania, tara unde invidia domina tot;)
Link to comment
Share on other sites

Ieri am aflat ca la Omniasig si la Alliantz, vandalismul a fost impartit in doua, o clauza de vandalism pt masina si separat o clauza pt anvelope...mi se pare cea mai mare idiotenie, treaba facuta special sa-ti mai ia bani si sa te induca in eroare...dupa care te trezesti ca mine ca nu vor sa-ti accepte inlocuirea anvelopei....asa ca aveti grija ce semnati si cu cine semnati! :)
Link to comment
Share on other sites

Ieri am aflat ca la Omniasig si la Alliantz, vandalismul a fost impartit in doua, o clauza de vandalism pt masina si separat o clauza pt anvelope...mi se pare cea mai mare idiotenie, treaba facuta special sa-ti mai ia bani si sa te induca in eroare...dupa care te trezesti ca mine ca nu vor sa-ti accepte inlocuirea anvelopei....asa ca aveti grija ce semnati si cu cine semnati! :)

da mie mi-a spus agentul de la omniasig cand mi-am facut casco ca pentru cauciucuri mai dai vreo 200 euro in plus! n-am acceptat sper sa n-am vreo problema!

Link to comment
Share on other sites

revenind on-topic, eu nu vorbeam de acele creioane corectoare cu vopsea de se gasesc prin vitan sau carrefour.

 

erau intr-un timp la tv niste reclame...erau asemanatoare cu creioanele alea moi asa, de desenat pe sticla...si cand dadea cu el perpendicular pe zgarietura adanca, se lua practic din materialul creionului si umplea zgarietura. apoi lustruia cu un polish usor si iesea ca noua. din pacate nu mai tin minte cum se cheama si nici n-am mai vazut reclama.

 

am mai gasit link-ul asta, poate e util: http://www.quixx-usa.com/products/overview/47/In:en

 

din ce-am vazut acolo, daca zgarietura e pana la tabla, se rezolva cu asa ceva :)

 

off topic: sincer cred ca daca m-as trezi cu asa o zgarietura n-as revopsi toate componentele, e stupid. peste o saptamana se trezeste alt destept. traim in Romania...get used to it

as incerca si eu asceva dar nu sunt sigur ca se rezolva si raman cu bani dati si cu zgarietura. a incercat cineva si merge?

Link to comment
Share on other sites

Uimeste-ma l-ai prins ? Sunt curios cum arata el in starea de dupa accident daca as fi fost in cazul tau l-as fi prins si l-as fi zgariat cu lama de la un briceag undeva unde sa il vada toata lumea.... ochi pentru ochi dinte pentru masina :) nu ii inteleg asta se numeste invidie daca eu nu am tu de ce sa ai ... ceva de genul asta ... pur si simplu este o prostie. sau in cel mai rau caz ii taiam un degetelul cu care a tinut cuiul.. cheia... etc cu care mi-a zgariat masina... bafta si sa speram ca nu o sa se mai intample altadata

 

Te uiĂži cam des la Clanul Soprano. :)

 

Ciupanezule :)) daca vrei sa ma crezi nu am vazut nici un episod din filmul ala :))) tu cum ai face ? si sa nu ai neaparat seria 3 :) sa zicem ca ai avea un seria 7 ;)

Link to comment
Share on other sites

Idiotii astia parca stiu ce nu acopera casco si fix aia fac, sau e invers, cei de la casco stiu ce fac idiotii si aia nu acopera sau iti cer bani in plus! :)

 

:)

super tare...

ai vreun dubiu ca e a doua varianta?!

numai pagube sa nu ai, ca trebuie sa te tiganesti cu societatile de asigurare pana iti dau banii...

nici eu nu am clauza de vandalism (pana acum vreo luna nici nu auzisem de ea) si am o ditamai zgarietura pe portierele din dreapta... nu i-a ajuns doar o portiera, a trebuit sa le zgarie pe amandoua... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.