Jump to content

Cand v-ati simtit...


Romulus

Recommended Posts

eu ma simt cel mai bine, cand ma urc la volanul oricarui BMW si dau la cheie, motorul suna a bmw atunci simt ceva fiori, simt cu adevarat ca sunt intr-o masina sigura, puternica si controlabila. doar cand realizezi ca esti intr-adevar la bordul unui bmw fie ca este din anii 90 sau este din seriile mai noi., ai cel putin un zambet pe fatza si simti ceva emotii.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Probabil ca voi supara ceva lumea dar, eu am in prezent un 740i din 98 (e38 fara face lift) si un Citroen C5 din 2007 1.6 hdi.Citroenul bate bmw-ul la urmatoarele capitole care tin de confort/placerea de a conduce : 1.usurinta directiei.2.suspensiile si modul cum "pluteste".3.scaunele+bancheta din spate sunt mai moi/placute de stat in C5.

Practic,cand ma urc in c5 pe scaunele alea moi, ii dau cheie,si misc volanul ala cu 2 degete, incepe masina sa pluteasca,am senzatia ca nu exista masina mai placuta la condus.N-o sa inteleg niciodata de ce nu putea bmw(macar la seria 7) sa faca o directia mai usoara,si o suspensie care sa nu iti transmita chiar fiecare muc de tigara peste care calci.

Link to comment
Share on other sites

savurez fiecare secunda petrecuta cu ea si starea asta nu o ai decat atunci cand esti intr-un bmw..... cand o parchez si dupa 10m intorc capul sa o mai vad inca odata....auzisem atatea laude la adresa acestei marci si nu intelegeam de ce,asta pana cand am condus 3ar-ul unui prieten.nu credeam in dragoste la prima vedere,dar la primul demaraj sa intamplat(acel feeling nu il voi uita niciodata) .....in doua saptamani aveam si eu unul la fel.oricum senzatia pe care o am in aceasta masina nu o pot descrie in cuvinte."prieteni stiu de ce":)
Link to comment
Share on other sites

am in prezent un 740i din 98 (e38 fara face lift) si un Citroen C5 din 2007 1.6 hdi.Citroenul bate bmw-ul la urmatoarele capitole care tin de confort/placerea de a conduce : 1.usurinta directiei.2.suspensiile si modul cum "pluteste".3.scaunele+bancheta din spate sunt mai moi/placute de stat in C5.

Practic,cand ma urc in c5 pe scaunele alea moi, ii dau cheie,si misc volanul ala cu 2 degete, incepe masina sa pluteasca,am senzatia ca nu exista masina mai placuta la condus.N-o sa inteleg niciodata de ce nu putea bmw(macar la seria 7) sa faca o directia mai usoara,si o suspensie care sa nu iti transmita chiar fiecare muc de tigara peste care calci.

 

asa e conceputa directia la bmw. ( chiar si la seria 7 )

la c5 nu stiu daca poti lua mainile de pe volan la 120km/h si sa mearga drept sute de metrii.

personal nu imi place directia "usoara"...parca e jucarie.

am mers cu cateva vw golf 5 si sincer nu mi-a placut deloc directia.

fiecare cu parerile lui.

Link to comment
Share on other sites

Un BMW negru e ca un costum ninja.

BMW-ul e facut sa se potriveasca ca o manusa . Poate sa fie si relaxant la condus dar te poate tine si in suspans. Placerea de a conduce.....

Ma uitam la masina mea, are un nr considerabil de km si totusi compartimentul motor e foarte curat, nu pierde ulei pe nicaieri, sunt motoare gandite bine, nu doar facute ca sa fie pe piata. Fata de ce masini am avut inainte nu se compara. Alt brand oricum nu mai cumpar.

Edited by Mircea-Si
Link to comment
Share on other sites

. Fata de ce masini am avut inainte nu se compara. Alt brand oricum nu mai cumpar.

 

Cred cu mare convingere ca nu ai avut mercedes,cel putin nu unul in stare acceptabila.Bmw e o masina placuta dar e prea mult sa spui ca alte marci nici macar nu ar mai merita luate in considerare sa ai pe viitor.Mie de ex mi-a placut mult seria 3 e46 dar nu prea ma da pe spate 7-le e38.Ai condus vreodata vreo frantuzoaica din clasa medie/mare gen citroen c5 sau peugeot 407?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cred cu mare convingere ca nu ai avut mercedes,cel putin nu unul in stare acceptabila.Bmw e o masina placuta dar e prea mult sa spui ca alte marci nici macar nu ar mai merita luate in considerare sa ai pe viitor.Mie de ex mi-a placut mult seria 3 e46 dar nu prea ma da pe spate 7-le e38.Ai condus vreodata vreo frantuzoaica din clasa medie/mare gen citroen c5 sau peugeot 407?

 

Am avut eu un 407 de 1,5 ani vechime si 40.000km. masina mai proasta nu am intalnit pana acum, plecand de la fiabilitate si terminand cu plasticele si finisarile de aceeasi calitate ale Loganului.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cand m-am simtit cel mai bine la volanul BMW-ului meu? Pfffff...Pot sa raspund mereu? Multi spun: e o senzatie unica, dar pentru mine chiar a fost si este ceva senzational. Imi placea tare sa-mi conduc E39-le pe Valea Oltului mai ales. Incet asa cu 70 la ora, vara, cald, trapa deschisa, motorul torcand usor, peisajul ala deosebit...Toate asa ca un cocktail aromat...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

cel mai bine ma simt cand ma duc cu ea la spalatorie si se uita lumea la ea

an special fetele uita ca au venit cu altcineva

sigur e din cauza vopselei: 2 nuante de gri, bad boy look,angel eys si cam atat

 

Baga iute o poza, nu ne lasa cu ochii in soare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.