Jump to content

Pisica mea rosie si frumoasa!


Guest mar33

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Paparazzi ! ! ! :)

In aceasta seara am vazut noi modificari aduse acestei pisicute , stopuri de M si alte jante , dar ce jante , marimi si altele nu stiu , mi-a dat impresia ca ar fi de iarna :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Salut,frumoasa masina,imi place,dar am si eu o curiozitate,ai adus multe modificari,tu ti le-ai facut?adica tu singur sau te-a ajutat cineva?ca mi se pare imposibil daca nu ai mai desfacut inainte ceva la masina sa poti sa faci modificarile astea,de ex. inelele de bord tu le-ai pus?volanul?mi se pare o masina complicata pt vremea ei ma refer asa la accesorii se dau jos greu,desfaci ceva nu mai vine bine la loc, ca plasticul are si el o vechime,eu am vrut sa schimb mansonul ala de la frana de mana,eram langa o alta masina ''donator'' crede-ma ca am rupt ambele manere de la frana de mana,alea de plastic, si pe ale aluia cu masina de dezmembrat si pe al meu,pana la urma am schimbat mansonul ala dar am stricat altceva,am cumparat alt maner din ala de la frana de mana,la masina donator am cedat nervos si am luat un ciocan si am rupt manerul ca sa scot mansonul,pur si simplu era intepenit,tu esti un tip calm,ai rabdare,meticulos,pe mine ma scoate din sarite daca ceva nu se da usor jos,aici nu are cine sa ma ajute si pe mine sa ma duc cu masina si cu accesoriile si sa mi le puna si mie si as plati serviciul dar nu te ajuta nimeni,este o masina complicata,iti trebuiesc nervi de otel parerea mea,mi-a zis cineva ca-mi da un volan de e36 cu airbag,refuz sa-l iau ca nu are cine sa mi-l puna ,pt. mine si pt. altii ca mine astea sunt cosmaruri de masini,te rog sa ma crezi.
Link to comment
Share on other sites

:lol: Hm...depinde de neuroni zic eu...Am montat si volanul si mansoanele in parcare in fata blocului. :)

 

 

Salutare man... acu vazui postu :) ce vrei... se ma intampla..

 

Asa... citi ca vrei sa-ti pui ASC? pai te-ai interesat cat ce cum cand in ce fel?! ca vreau sa stiu si eu .. eu am ASC.. dar vreau ASC+T :) adica ma intereseaza destul de mult ...

 

Sa-ti traiasca fara incidente!

Link to comment
Share on other sites

Salut,pai spune-mi si mie cum montez un volan cu airbag,ca sa-l dau jos pe al meu cu airbag? am inteles ca trebuie sa desfac airbagul din volan,este prins in 4 suruburi?ca sa pu-i inele cromate la ceasuri trebuie sa dai ceasurile jos sau se poate si mai simplu?vreau sa-i mai fac cateceva asa...sa mai prin un pic de placere de ea,pt. ca ma enerveaza ca masina si s-o dau pe 2 mii euro sa scap de ea nu am ce lua, ca nu as mai dori asa ceva nici sa-mi scoti unghile de la o mana cu clestele,salut.
Link to comment
Share on other sites

Salut,pai spune-mi si mie cum montez un volan cu airbag,ca sa-l dau jos pe al meu cu airbag? am inteles ca trebuie sa desfac airbagul din volan,este prins in 4 suruburi?ca sa pu-i inele cromate la ceasuri trebuie sa dai ceasurile jos sau se poate si mai simplu?vreau sa-i mai fac cateceva asa...sa mai prin un pic de placere de ea,pt. ca ma enerveaza ca masina si s-o dau pe 2 mii euro sa scap de ea nu am ce lua, ca nu as mai dori asa ceva nici sa-mi scoti unghile de la o mana cu clestele,salut.

Aici ai rezolvarea problemelor tale....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Omu asta crede ca daca si-a vopsit masina are vreo scula de masina si vezi doamne......numai o minte luminata are o asemenea ''scula'' de masina,iti trebuie facultate in occident pt. o asemenea masina,dar vai cine mai e ca el.....bmw...320i.....,phaiii,ce raritate,ce splendoare in trafic,dar vai....ce sunet,are si suspensie sport,mama....suspensie sport!!!va da-ti seama....ce masina poate sa fie...,eu cred ca tu te crezi prea destept omule ca ai un amarat de bmw,poate nu ai mai avut pana acum si tu esti foarte incantat,e ca si cum ai avea treiar din 2009 cred:)....,dar nu uita ca ai doar o vechitura, atata tot....,imi pare rau ca-ti spun dar cineva trebuie sa te trezeasca la realitate,eu doar intrebam cum pot monta un volan si niste inele cromate,sa ma scuze ceilalti,nu vreau sa par rautacios dar nu-mi plac oamenii nepoliticosi si flegmatici....,salut.
Link to comment
Share on other sites

o da....bogdyy revine...ce mai cauti pe forumul asta? In nenumarate randuri jignesti lumea si masinile lor, pentru tine bmw e ultimul gunoi de masina dar totusi o conduci zi de zi.... Cu gramatica stai prost si vorbesti de facultati in occident...Omule, du-te pe 4tuning sau pe alt forum, pe bune acum, nu vreau sa te jignesc, dar esti total pe alta lume... Nu toata lumea isi permite masini de ultima generatie si in general cei care au pisici, ca in cazul de fata si le iau din pasiune sau din motivul ca asta e cel mai bun lucru care si l-au permis la bugetul alocat. Masina discutata mai sus chiar e super ingrijita si mi se pare chiar absurd sa vi cu o replica de genul... Mai calmeaza-te ca nu e cazul sa postezi pe toate topicurile cu pisicute replici de genul celei de mai sus...
Link to comment
Share on other sites

Paparazzi ! ! ! :)

In aceasta seara am vazut noi modificari aduse acestei pisicute , stopuri de M si alte jante , dar ce jante , marimi si altele nu stiu , mi-a dat impresia ca ar fi de iarna :lol: .

 

Nu stiu unde ai vazut masina, probabil la intalnire; asa e, am stopuri de M, si o sa aduc mai multe upgrade-uri, ca mai am de montat , dar nu pun poze la fiecare, macar la 2-3 in plus sa aiba lumea ce vedea.

 

Erau rotile de iarna cu capace, nu erau jante.:)

 

Bogdyy, se gasesc pe forum tot felul de tutoriale si explicatii, daca chiar nu e o masina buna si plasticaraie veche etc, de ce nu o vinzi si iti iei un logan cu plasticuri noi?

 

Eu am demontat si montat multe la masina asta, dar nu mi-am stricat nimic, si toate au venit la loc exact cum erau.

Edited by mar33
Link to comment
Share on other sites

Salut,pai spune-mi si mie cum montez un volan cu airbag,ca sa-l dau jos pe al meu cu airbag? am inteles ca trebuie sa desfac airbagul din volan,este prins in 4 suruburi?ca sa pu-i inele cromate la ceasuri trebuie sa dai ceasurile jos sau se poate si mai simplu?vreau sa-i mai fac cateceva asa...sa mai prin un pic de placere de ea,pt. ca ma enerveaza ca masina si s-o dau pe 2 mii euro sa scap de ea nu am ce lua, ca nu as mai dori asa ceva nici sa-mi scoti unghile de la o mana cu clestele,salut.

 

Tu oricum nu eÂşti ĂŽn stare sĂŁ faci lucruri mai simple.

Link to comment
Share on other sites

@bogdyy..Daca este cineva nepoliticos si flegmatic pe forumul acesta ,tu esti ala ...nu cred ca a scris nimeni de pe forum prosti si jigniri mai multe decat tine .. eu sunt sigur ca tu ai gresit forumul....

 

Si da ,eu ma simt in masina mea in al 9-lea cer ..pt ca stiu sa o intretin corespunzator ....

Scuze de offtopic...

 

mar33..bafta cu masina, iti doresc sa o conduci sanatos...

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru aprecieri, mai e de munca sa o aduc in starea in care vreau eu:

 

- ASC

- oglinda retrovizoare cu senzor antiorbire

- geamuri electrice spate

- perdeluta luneta

- telefon OEM

- senzori de parcare OEM

- oglinzi M

- jante M

- paket M ( bara fata / spate, pragurile nu-mi plac)

- cruise control

- manere deschidere usi din interior originale M (cromate)

- plafon negru de M cu manere, parasolare, etc totul negru

- motor 1.8 is

 

Cam astea ar fi, posibil sa mai fie dar nu imi trec acum prin minte.O parte din aceste accesorii le am deja, urmeaza sa le montez zilele urmatoare.O sa revin cu poze!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.