Jump to content

La furat de oglinzi


Mihai Apostol

Recommended Posts

Constant odata la maxim 2lunii imi dispar oglinzile de pe 320d, le-am sablat, le-am spart .... nimic, de curand am pus un sistem de supraveghere care a surprins aseara 2 indivizi in actiune, calitatea imaginii este destul de slaba, ceva mai buna pe dvr, insa cred ca merita sa vedeti cum se actioneaza pe la ora 20.00 pe o strada luminata:

Link to comment
Share on other sites

Stai cu o bata dupa poarta si omoara-i pe rahati. Si mie mi-au furat unii grilele. Apoi au incercat dupa careva seri sa imi ia semnalizarea , dar nenorocul lor a fost ca atunci ieseam din bloc cu vreo 3 prieteni. Ce a urmat va puteti imagina. Nesimtirea mare e ca suntem chemati la politie sa dam declaratii ca ei s'au dus si au facut plangere pentru vatamare corporala. Deabia astept sa ii mai vad pe strada ca ii mai omor odata.
Link to comment
Share on other sites

Tentatia pentru ei e mare , chiar nush ce ai putea face sa ii opresti , uneori se importivesc bunului simt sau scopului si o fac doar ca sa strice ... . Cred ca solutia e o alarma super sensibila si cu senzor de perimetru sau o parcare pazita .

 

Chiar imi pare rau ptr ce ti se intampla ... :)

Link to comment
Share on other sites

Ai facut plangere la politie? Eventual du-le si inregistrarea si spune-le sa organizeze o panda, poate ii prinde.

Azi am vazut o "pisica" cu nr. de Giurgiu si cu oglinzi sablate cu nr. de Buc. , dar puse invers, cu scrisul cu susul in jos, nu i am zis nimic, poate omul cumparase masina de la cineva din Buc.

Link to comment
Share on other sites

las,foarte bine ca i-ai batut,vezi sa nu iti zagarie masina ca razbunare pe langa ca vor sa iti ceara bani pentru vatamare corporala :) am vazut la tv o emisiune cica inscriptioneaza numarul de la masina pe oglinzi nu stiu la ce ajuta dar.... :)
Link to comment
Share on other sites

aia de la sofer nu au luat-o?

Probabil ca asa era comanda, numai pe aia au luat-o.

 

Daca tot ti-ai montat camere, de ce n-ai pus unele mai performante incat sa poti sa le identifici si figura?!? In ce zona stai?

Acum sincer iti spun ca nu le-am montat pentru asa ceva, doar pentru o supraveghere generala a casei, am sa schimb probabil 2 dintre camere cu unele mai performante si dvr-ul pentru ca se pare ca cele 4camere nu sunt suficiente...

 

Intamplator mi-am dat seama pentru ca folosise cineva masina cu jumatate de ora inainte sa plece iarasi, atunci a observat ca nu mai este una din oglinzi, am derulat si surpriza.

 

Am sunat la politie, maine vine cineva sa-mi ia plangerea si sa vizioneze filmare, asta este si motivul pentru care vin la domiciliu, lipsa unui pc la sectie la care sa vizoneze inregistrarea, imi trebuia oricum ceva de la politie pentru casco.

Link to comment
Share on other sites

Ma'u lasat si pe mine fara oglinda din partea stanga sambata trecuta in parcare la bloc tot 320 d si era si sablata cu nr masini dar asta nu conteaza

Pai la cat de usor se monteaza la fel de usor le fura

Edited by Cineva
Link to comment
Share on other sites

Constant odata la maxim 2lunii imi dispar oglinzile de pe 320d, le-am sablat, le-am spart .... nimic, de curand am pus un sistem de supraveghere care a surprins aseara 2 indivizi in actiune, calitatea imaginii este destul de slaba, ceva mai buna pe dvr, insa cred ca merita sa vedeti cum se actioneaza pe la ora 20.00 pe o strada luminata:

 

Acum nu te supara pe mine Mihai, dar mi se pare putin neobisnuit... Tu ai M6 si nu ai garaj ? Si nu il tii in garaj?

Eu unul as gasi solutii, l-as tine macar la Inter in parcarea subterana daca alte posibilitati nu sunt. Si cu cea de-a doua masina te duci frumos si faci rocada cand vrei sa te plimbi cu M6le.

E o idee... Pentru ca altfel o sa tot ai intamplari din-astea cu drogati care fura oglinzi sau invidiosi cu cheia... Romanisme.

Link to comment
Share on other sites

Stai cu o bata dupa poarta si omoara-i pe rahati. Si mie mi-au furat unii grilele. Apoi au incercat dupa careva seri sa imi ia semnalizarea , dar nenorocul lor a fost ca atunci ieseam din bloc cu vreo 3 prieteni. Ce a urmat va puteti imagina. Nesimtirea mare e ca suntem chemati la politie sa dam declaratii ca ei s'au dus si au facut plangere pentru vatamare corporala. Deabia astept sa ii mai vad pe strada ca ii mai omor odata.

 

Miscarea clasica a borfasilor. Autoapararea se extinde si asupra bunurilor din proprietate, este bine sa stii acest aspect. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.