Jump to content

Fumati in masina?


Rhaziel

Recommended Posts

Si eu fumez in masina dar niciodata nu am scrumat in scrumiera masinii, in primul rand pt ca la e60 scrumiera este f mica si dupa doua tigari trebuie sa o golesti si 2 la mana pt ca arata bine asa curata tot timpul. SOLUTIA: mi-am cumparat o scrumiera de la piese auto cu 20ron si am puso in primul suport de pahar de langa sofer :), se potriveste perfect si daca vreau sa fumez noaptea are si un led pe care il pot aprinde ca sa nu cumva sa scrumez pe langa :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

La drumuri lungi mai bag cate o tigara, mai ales daca am depasit ceva tiruri, pt nu am chef ca dupa pauza de tigara sa ma apuc iar de crosetat... Fumez doar cu geamul deschis si nu folosesc scrumiera. Si nu las pe nimeni sa fumeze in masina...nu vreau sa imbacsesc tapiteria... Oricum de la anul o imbrac in piele si gat cu fumatul in masina cu geamul deschis!
Link to comment
Share on other sites

sunt fumator inrait si oricat as vrea nu ma pot abtine consider ca la urma urmei trb sa te si bucuri de masina si sa te simti in largul tau sa fii tu insuti nu ca la alti stai atent la pres vezi sa nu inchizi usa prea tare si tot asa la final tot eu sunt cel care pierde o zi intreaga cu curatenia ei:)

Daca ai fii atent la pres poate ai pierde doar o jumate de zii la curatenie :) ....sau ar ramane mai mult timp curata :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt fumator inrait ..... fumez de ma ia naiba 2 poate chiar 3 pachete pe zi uneori ..... Cand conduc fumez extrem de mult , cu geamul putin deshis si mana tot timul aproape de geam sa nu ramana fum in masina ... de exemplu acum 2 saptamani din Brasov pana in Bamberg (Germania) am fumat 3 pachete si ceva .... dar niciodata nu las pe cineva in spate sa fumeze chiar niciodata si nici scrumiera nu o folosesc :) cand vand masina (a fost masina de nefumatori =)) )
Link to comment
Share on other sites

eu nu fumez deloc dar nici un fumator nu fumeaza in masina mea....am fost saptamana trecuta pana la Wiena 700 de km si aveam 3 fumatori in masina o murit pana acolo nu i-am lasat deloc sa fumeze...au fumat cand am alimentat si cand am oprit pt vignete pe autostrada :)

I-ai tinut la regim :) ...in masina mea nu o sa fumeze nimeni si nici animale nu o sa vezi prin ea :)

Link to comment
Share on other sites

acuma sa fim seriosi ...dak esti fumator inrait tot fumezi in masina orice masina ar fi ...eu de exemplu fumez in masina dar nu folosesc scrumiera . greu renunti la un lucru care iti place ...ce bine merge o tigara la o plimbare mai lunga . in schimb cand merg cu multi in masina si is fumatori nu fumeaza nimeni :)
Link to comment
Share on other sites

fara sa supar pe nimeni, dar fumatul in masina inseamna ori aruncatul mucului pe geam :) ori sa il pui in scrumiera, ceea ce inseamna un miros urat in masina, si daca ai si nefumatori, caltoria va fi destul de neplacuta. te poti opri pe marginea drumului, tragi o tigara si te mai si dezmortesti.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.