Jump to content

M3-E46 sau 335i-E92...


tiberiuenache

  

657 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest poleposition

nu cred ca iti poate raspunde decat cineva care a condus atat un M3 cat si un R8.

 

e vorba de m3 e92 si R8 ? fara legatura cu intrebarea, dar astea au aceeasi putere nu, 420 de cai... nu cred sa difere mult ca si "feeling", sunt 2 masini sport pana la urma...

 

dar daca ar fi sa aleg, cu regret va spun ca as alege R8 <_< ...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca iti poate raspunde decat cineva care a condus atat un M3 cat si un R8.

 

e vorba de m3 e92 si R8 ? fara legatura cu intrebarea, dar astea au aceeasi putere nu, 420 de cai... nu crted sa dufere mult ca si "feeling", sunt 2 masini sport pana la urma...

 

dar daca ar fi sa aleg, cu regret va spun ca as alege R8 <_< ...

 

Da, as vrea un raspuns de la cineva care le-a condus pe ambele. Eu am condus un r8 (modelul mai slab, cu 420cp) cu vreo 2 saptamani in urma, e feina masina.

Link to comment
Share on other sites

@Rhaziel mai are de muncit Audi pana ajunge sa faca o masina demna de comparat cu varful gamei sport de la BMW

 

Din pacate nu prea mai e asa, daca o sa evolueze lucrurile cum au evoluat in ultimii ani, BMW-ul o sa ramana doar cu feeling-ul si cu pasionatii lipiti de aceasta marca. Cruntul adevar e ca tot mai multi posesori de BMW, trec la AUDI, si tot mai multi se gandesc la optiunea asta. Si acum sa recunoastem R8-ul e mortal, nu prea exista la ora actuala masina mai reusita la design de partea BMW-ului. Trist, din pacate.

Link to comment
Share on other sites

Eu am pus intrebarea strict legata de feelingul la M3 si R8 deoarece chiar ma intereseaza.

 

Si as vrea parerea cuiva care a condus R8, nu parerile unora care n-au condus in viata lor asa ceva dar spun ca sunt din alte clase. Ma intereseaza "feelingul", atat.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

s-ar putea sa ma dau si eu cu un R8 zilele astea, si-a luat un cunoscut, tot modelul de 420 CP apoi iti pot spune comparativ cu M6-le... Cu toate ca e cam fortata comparatia.

 

Rhaziel, RS6 2009 are 580 de cai...este adevarati, obtinuti dintr-un V10 bi-turbo...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Eu am pus intrebarea strict legata de feelingul la M3 si R8 deoarece chiar ma intereseaza.

 

Si as vrea parerea cuiva care a condus R8, nu parerile unora care n-au condus in viata lor asa ceva dar spun ca sunt din alte clase. Ma intereseaza "feelingul", atat.

 

pai daca esti interesat chiar asa de "in amanunt", du-te si fa o tura cu fiecare...la reprezentante sau mai stiu eu...

Link to comment
Share on other sites

@poleposition

 

Aha, ar fi perfect, merci.

 

Tu M3/M5 ai condus?

 

pai daca esti interesat chiar asa de "in amanunt", du-te si fa o tura cu fiecare...la reprezentante sau mai stiu eu...

Foarte buna idee, multumesc <_<

Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

Pe mine a inceput sa ma intrige M3-ul asta de la un post mai vechi de pe alt thread. L-am gasit:

e periculoasa nu poti sa mergi normal cu ea, pur si simplu nu te poti abtine sa nu calci acceleratia cand auzi zgomotul acela extraordinar.rupe aderenta in orice viteza cand apesi acceleratia mai tare, da din "coada" si cand faci o depasire si iesi cu ea accelerata din spatele celui pe care il depasesti, noua cutie dkg e senzatie, dar parca e prea multa putere pt doar doua roti motrice.nu pot descrie in cuvinte senzatiile pe care le traiesti cand esti cu acceleratia la pamant.concluzie- abia astept sa termin leasing- ul sa o dau la buy-back e doar parerea mea,nu am exagerat cu nimic, conduc de 11 ani, am cel putin 300.000km, am avut destule masini pe mana

 

Ar fi fost interesant M3-ul sa fie chiar cum se spune in citatul de mai sus, dar parerea mea e ca se exagereaza cu gratie.

 

M5 da, M3 am fost pasager (e46)... nu prea m-a interesat niciodata M3-ul sincer. <_<

Pe mine nu ma intereseaza M6-le, ca nu vine si cu cutie manuala. Daca i-ar pune o manuala nu as ezita deloc, ca altfel imi place.

Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pai ar trebui sa experimentezi si cutia de pe m5/m6... poate iti schimbi parerea, asta daca nu ai facut-o deja.

 

Descrierea de mai sus este exagerata sau este postata de cineva care nu a condus nicidata o masina puternica si brusc a nimerit pe un M3...c'mon... "rupe aderenta in orice viteza..."

 

Ia ca poate ma duc si solicit un drive test cu M3 E92, si asa imi sunt datori vanduti aia de la AB...stiu ei de ce <_< , daca reusesc sa imi fac timp si dau aia o masina pt test, te contactez si pe tine ? mergem impreuna ?

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Pe mine a inceput sa ma intrige M3-ul asta de la un post mai vechi de pe alt thread. L-am gasit:
e periculoasa nu poti sa mergi normal cu ea, pur si simplu nu te poti abtine sa nu calci acceleratia cand auzi zgomotul acela extraordinar.rupe aderenta in orice viteza cand apesi acceleratia mai tare, da din "coada" si cand faci o depasire si iesi cu ea accelerata din spatele celui pe care il depasesti, noua cutie dkg e senzatie, dar parca e prea multa putere pt doar doua roti motrice.nu pot descrie in cuvinte senzatiile pe care le traiesti cand esti cu acceleratia la pamant.concluzie- abia astept sa termin leasing- ul sa o dau la buy-back e doar parerea mea,nu am exagerat cu nimic, conduc de 11 ani, am cel putin 300.000km, am avut destule masini pe mana

 

Ar fi fost interesant M3-ul sa fie chiar cum se spune in citatul de mai sus, dar parerea mea e ca se exagereaza cu gratie.

 

M5 da, M3 am fost pasager (e46)... nu prea m-a interesat niciodata M3-ul sincer. <_<

Pe mine nu ma intereseaza M6-le, ca nu vine si cu cutie manuala. Daca i-ar pune o manuala nu as ezita deloc, ca altfel imi place.

 

 

total de acord cu persona care a scris acea fraza referitoare la bmw m3 chiar daca este un pic trasa de par la treaba cu ruptul aderentei

 

ps: bmw m3 are si a avut un mare succes in vanzari de-a lungul timpului tocmai datorita a tot ceea ce iti ofera in materie de senzatii.

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Exxe, vezi ca iti dadusem PM, dar tot nu m-ai deblocat... in sfarsit te intrebasem asta:

 

Daca prind un M3 pt teste la AB, vrei sa mergem impreuna ? ...manual presupun.

 

Sper sa am timp si sa dea javrele alea o masina pt test drive, si asa imi sunt datori vanduti...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.