Jump to content

M3-E46 sau 335i-E92...


tiberiuenache

  

657 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bati campii cu gratie :)

Stiu, ai mei ma voiau balerin... :) :)

 

 

 

tiberiuenache hai sa iti dau eu un sfat. Vad ca totusi ai vrea M dar te pune pe ganduri faptul ca E92 este mai nou. Atunci solutia este ... E92 M3. Sunt pe mobile si cu pana in 55.000 EUR si in felul asta impaci si capra si varza, adica ai si ceva mai nou si este si M in afara de asta. ;) Totul este sa alegi ceva de care sa fi 100% multumit si sa nu intorci capul pe strada dupa altceva ce nu ai luat. :)

 

@edit : asta de exemplu are 7.000 km la bord si nu arata rau deloc. :)

Link to comment
Share on other sites

Uite chiar acum am venit de pe DN1, unde am dat clasa la un 335i ...se tinea saracu' dupa mine, insa totusi se vedea diferenta dintre noi .....

 

E drept ca eu eram singur si ei erai doi in masina, dar totusi.......

L-ai si depasit sau doar erai in fata lui? Cam la ce viteza?
Link to comment
Share on other sites

Oricum nu prea conteazĂŁ.

 

Cele douĂŁ maÂşini sunt foarte aproapiate ca Âşi performanĂže, poate cĂŁ 335i-ul nu avea pneuri de iarnĂŁ, poate cĂŁ Âşoferul era mai puĂžin experimentat sau avea maÂşina de puĂžin timp.

 

Sunt prea multe variabile...

 

Stiu, ai mei ma voiau balerin... :) :)

 

Nu e timpul pierdut. :)

Link to comment
Share on other sites

Oricum nu prea conteazĂŁ.

 

Cele douĂŁ maÂşini sunt foarte aproapiate ca Âşi performanĂže, poate cĂŁ 335i-ul nu avea pneuri de iarnĂŁ, poate cĂŁ Âşoferul era mai puĂžin experimentat sau avea maÂşina de puĂžin timp.

 

Sunt prea multe variabile...

 

 

 

Nu e timpul pierdut. :)

Conteaza!

 

I-am dat clasa! Niciodata 335i nu se va ridica la valoarea M-ului!

 

Ele nu sunt apropiate ca performante decat pe hartie. Ca feeling, look, spirit M, sunt fooooarte departate! Punct!

 

Un exemplu:

 

Uita-te de exemplu la pretul amndorura dupa 2 ani la SH si vei vedea diferenta...

Link to comment
Share on other sites

De unde stii tu ca nu? Ai fost cumva de fata, sub acoperire?

 

Poate că cel cu 335i se plimba şi tu ai trecut cu o viteză mai mare :)

Ieri pe la pranz ma plimbam cu nevasta-mea si o perioada "am urmarit" un E46 (habar n-am ce motor avea). Nu l-am urmarit propriu-zis, doar ca E46 mergea in fata mea si a facut putin slalom, iar eu l-am urmat. Acum, in mintea celui cu E46 poa' sa fie ca eu nu am putut sa-l "fac", chiar daca eu n-am avut nici 1 secunda dorinta asta. Deci e greu de spus ca ai "facut" pe cineva daca nu te-ai inteles dinainte sa faci un concurs. Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

Nope, imi facea cu farurile din spate, m-a depasit, apoi i-am aratat eu cine e sefu'! :) :) :) A ramas in urma!
Uite scenariu: 335-ul mergea cu 100km/h si la un moment dat vede cazanu' in fata, ii baga flash, cazanu' se trage pe dreapta, 335-ul continua sa mearga cu 100 (ca asta e viteza cu care are el chef sa mearga) si apoi cazanu' se simte frustrat si vine din spate cu 120, iar pe 335 il doare-n basca, el merge in continuare cu 100km/h. Edited by exxe
Link to comment
Share on other sites

Ce mai ramane de facut e sa dati o liniuta @exxe cu 335i si @tien cu m3 e46.

Vorbele astea sunt in vant, unu e mai tare ca altu. Faceti drag, filmati, afisati, lasati filmul sa vorbeasca.

Altfel e ca la gradinita...

:D)

Nu are curaj! Omul nu a avut curaj sa" faca" un Audi, pe motiv ca era "motorul rece"! :) :) ;)

 

A lasat audistul ala sa castige... :)

 

Ce mai ramane de facut e sa dati o liniuta @exxe cu 335i si @tien cu m3 e46.
Eu nu am facut niciodata liniutze, si nici nu ma intereseaza :D

Ce ziceam eu? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Asta e primul pas, sa recunosti ca esti loser. Felicitari :)

Multumesc! Esti fooarte dragutz! Insa sunt un loser cu M3!

 

Ce pacat ca tu ai NUMAI un 335i .............. dar ce sa ii faci, asa ii viata!

Eu ma simt foarte confortabil cu orice masina as avea, no worries.
Link to comment
Share on other sites

Ce mai ramane de facut e sa dati o liniuta @exxe cu 335i si @tien cu m3 e46.
Eu nu am facut niciodata liniutze, si nici nu ma intereseaza :)

Te inteleg perfect. Nu ai nimic de demonstrat.

Numai asa ai putea inchide gura targului.

:)

La ce diferente mici sunt intre masini....soferul conteaza cel mia mult....

Aici nu va cunosc pe niciunu.....

Bafta oricum

Link to comment
Share on other sites

Nu are curaj! Omul nu a avut curaj sa" faca" un Audi, pe motiv ca era "motorul rece"! :) :) :)

 

A lasat audistul ala sa castige... :)

Haha, uite ce ai tinut tu minte ;) Nu este chestie de curaj, mai mult de durere in p..a. Teoretic, chiar daca beleaua ta de M m-ar face, as fi la fel de trist ca si atunci cand am auzit de divortul lui Britney
Link to comment
Share on other sites

Ce mai ramane de facut e sa dati o liniuta @exxe cu 335i si @tien cu m3 e46.
Eu nu am facut niciodata liniutze, si nici nu ma intereseaza :)

Te inteleg perfect. Nu ai nimic de demonstrat.

Numai asa ai putea inchide gura targului.

:)

La ce diferente mici sunt intre masini....soferul conteaza cel mia mult....

Aici nu va cunosc pe niciunu.....

Bafta oricum

Drag facut de altii ,,,,

Link to comment
Share on other sites

Ei da uitati-va la asta de aici cred ca se inteleg multe :)

 

 

si faza cu aaa pierdut startu ala cu m6-le nu tine...

Cum adica nu tine ? masinile din clip sunt despartite de fix 201hp. Or fi pus vreun handicapat cu permis de doua ore sa conduca M6-le, ca sa vada naivii pe youtube cum ca ar fi mai in vena 335-ul.

306hp sa intreaca una de 507hp???? :) :) :) Deci e de rasul curcilor cine crede asa ceva pe acest forum, oricat de pasionat ai fi de 335i.

Link to comment
Share on other sites

Stiu pe cineva din Iasi care a ales 335XI dintre un m3 model 2008 si s-a gandit ca ar putea intrece pe 400m m3 cu mici modificari aduse , acesta a realizate ceva upgrad-uri consistente,dar chiar dupa 2 zile de la upgrade a avut ghinionul unui taximetrist neatent care ia taiat calea si deacum in februarie vedem abia pe dyno ce timpi scoate si ce o sa faca cand o sa se dea cu un m3 ca are cu cine , cu asta nu am vrut decat sa evidentziez ca nu incape loc de discutzii pentru hotararea carui tip sa'l achiziotionezi si daca tot alegi 335 sa incerci X ca este exceptzional , are si un preten si chiar e formidabil , bafta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.