Jump to content

M3-E46 sau 335i-E92...


tiberiuenache

  

657 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dacã resoftezi un 335i, diferenÞa faÞã de M3 E46 devine foarte mare.

si daca resoftezi un M3 e46 diferenta va fi mare intre el si 335 resoftat :) asta nu este un argument solid.oricum rezultatul poll-ului este foarte clar :)

Edited by alex_maniacu_91
Link to comment
Share on other sites

Dacă resoftezi un 335i, diferenţa faţă de M3 E46 devine foarte mare.

Ma dezamagesti total, se vede ca nu ai inteles in totalitate un M ......"spiritul" unui M nu se poate explica in cuvinte....

 

Un M nu inseamna numai cai putere si timpi mai buni, asta poti avea si cu alte BMW-uri ( tunate eventual) un M insemna:

1.RPM - "urletul" motorului la 8000 RPM ( chiar daca ii "dai" odata la o luna turatia asta);

2. Feelingul de a conduce un M:

3. Lookul unui M;

.......

.....

 

Placerea de a sti ca DETII un M! Restul e numai vorbaraie! Vorbaraie seaca!

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

si daca resoftezi un M3 e46 diferenta va fi mare intre el si 335 resoftat :) asta nu este un argument solid.oricum rezultatul poll-ului este foarte clar :)

 

Nu cred.

 

Gândeºte-te cã M3 E46 este aspirat iar 335i este supraalimentat.

 

Un 335i resoftat este cu mult peste un M3 E46 resoftat.

 

Ma dezamagesti total, se vede ca nu ai inteles in totalitate un M ......"spiritul" unui M nu se poate explica in cuvinte....

 

Eu Ăži-am rĂŁspuns la subiect nu cu filosofii.

 

Un M nu inseamna numai cai putere si timpi mai buni, asta poti avea si cu alte BMW-uri ( tunate eventual) un M insemna:

1.RPM - "urletul" motorului la 8000 RPM ( chiar daca ii "dai" odata la o luna turatia asta);

2. Feelingul de a conduce un M:

3. Lookul unui M;

.......

.....

 

Placerea de a sti ca DETII un M! Restul e numai vorbaraie! Vorbaraie seaca!

 

Eu mĂŁ refer la date clare nu la fetiÂşuri Âşi pĂŁreri total subiective. :)

Link to comment
Share on other sites

exista un singur M pentru mine si acela a murit de muuult, restul sunt niste jucarii.

edit: acesta este :http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M3#The_E30_M3_road_car

 

interesant este ca in un test facut de Top Gear parca a iesit in fata celorlante M-uri produse pana acum,am pe acasa revista pe undeva.Nu din punct de vedere al performantelor ci din punct de vedere al feelingului transmis :)

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

M3 inca scoate timpi buni pe circuite. Care la noi lipsesc insa...

Elocvent videoclipul pentru acest topic, fara sa vorbim de masini resoftate, remapate, chipuite de care se tot aduce vorba si care sunt "safe" pentru cateva luni , dupa care incep sa cada piesele una dupa alta , furtune sparte, turbine praf , discuri ovalizate, etc. Comparatia e mai corecta intre masini stock.

Edited by lucianpurdescu
Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg inca de ce se vorbeste pe topicul asta de miimi de secunda, timpi pe circuit, resoftare ca ala sa-l faca pe celalalt :)

 

a zis cineva ca vrea sa-si cumpere masina de circuit? sa mearga la curse cu ea? NUUUUU

 

va fi o masina de strada...de zi cu zi...care in plus poate oferi ceva in plus.

Link to comment
Share on other sites

Eu mĂŁ refer la date clare nu la fetiÂşuri Âşi pĂŁreri total subiective. :)

Exact ceea ce am spus mai sus!

 

Nu vei intelege niciodata spiritul M!

 

 

:) :)

 

Pacat!

 

Aici ii dau dreptate lui Tien.

Desi n-am condus decat un M si anume Z4M.

E altceva.. n-are nici o legatura cu un Bmw tunat, chit ca acesta din urma e mult mai puternic..

Pt mine un 335 e doar o masina puternica si f.rapida.. nu prea pot sa o numesc masina sport atat timp cat nici macar un amarat de LSD n-are..

Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu, trebuie sa inveti sa gandesti si altfel ......

 

Uite chiar acum am venit de pe DN1, unde am dat clasa la un 335i ...se tinea saracu' dupa mine, insa totusi se vedea diferenta dintre noi .....

 

E drept ca eu eram singur si ei erai doi in masina, dar totusi.......

 

 

Deci, cine vrea M isi ia M ....restul nu isi pot lua decat BMW-uri! Bune, performante, dar nu sunt M-uri, si asta spune totul!

Link to comment
Share on other sites

Ti-am mai spus ca ma oftic.Nu cred ca exista persoana pe acest forum care sa nu fie ofticata, eclipsata de prezenta, inteligenta, superioritatea, inteligenta ta. :)

Asa se intampla cand esti in prezenta Mea ........nu te speria, deschide-ti sufletul si lasa-te umplut de gratia divinitatii .... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ti-am mai spus ca ma oftic.Nu cred ca exista persoana pe acest forum care sa nu fie ofticata, eclipsata de prezenta, inteligenta, superioritatea, inteligenta ta. :)

Asa se intampla cand esti in prezenta Mea ........nu te speria, deschide-ti sufletul si lasa-te umplut de gratia divinitatii .... :) :) :)

 

Bati campii cu gratie ;)

Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu, trebuie sa inveti sa gandesti si altfel ......

 

Uite chiar acum am venit de pe DN1, unde am dat clasa la un 335i ...se tinea saracu' dupa mine, insa totusi se vedea diferenta dintre noi .....

 

E drept ca eu eram singur si ei erai doi in masina, dar totusi.......

 

 

Deci, cine vrea M isi ia M ....restul nu isi pot lua decat BMW-uri! Bune, performante, dar nu sunt M-uri, si asta spune totul!

 

Asta ai citit?

 

PĂŁi, nici eu nu Âştiu ce sĂŁ aleg. :)

 

Cele douĂŁ maÂşini sunt foarte apropiate ca Âşi performanĂže Âşi ambele ĂŽmi plac...

 

Este o alegere foarte grea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.