Jump to content

Ce faci cand nu ai bani sa ...


bimmer4ever

Recommended Posts

Ai avut bani, ti-ai luat un bmw, l-ai fugarit, esti dependent de el, iti haleste banii dar merita, intr-un cuvant e viata ta.

 

Dar, vine momentu sa iti iei o casa, vine momentu sa iti faci o familie si nu esti cazu fericit in care ai tai iti dau bani cand iti pofteste inimioara ta rasfatata.

 

Muncesti deja de multa vreme si banii abia iti ajung.

 

Ce faci ...?

 

Salutari.

Link to comment
Share on other sites

atunci vine un timp cand nu mai ai bani ,iti vinzi bmw-ul, nu il mai fugaresti, incerci o dezintoxicare , o sa ai o carutza de bani si nu o sa merite , si nu o sa mai ai viata. Proabil o sa iti iei un clio pe motorina sau un logan cu motor mic si iti vei continua viata fericit...sau vei face imposibilul sa pastrezi bmw-ul si sa iti continui viata fericita...acum serios vorbind...depinde de cata nevoie de bani ai...poti sa vinzi bmw-ul si poate o sa ai bani din nou peste ceva timp sa iti permiti din nou un bmw.las si pe altii cu sfaturi mai profunde.
Link to comment
Share on other sites

the harder you work the less money you make, work with your head don't stuff up your body, you need it till you're old.

 

in life you need to compromise, depends how far you want go :blink:

 

family comes first (and I said fammily not fiancee or wife) then comes the BMW then the rest

Link to comment
Share on other sites

domne , o casa, bimmeru si sanatate. ca femei se fac rost. Dar ce faci cu banu care in romania unde preturile la unele categorii sunt mult peste ce e afara si leul nu are o stabilitate?

 

Si cine iti tine bimmeru in stare ireprosabila si sunt convins ca fiecare o face atat cat isi permite stie ce cheltuiala e. Obrazu subtireee.....

Link to comment
Share on other sites

cand o duci bine iti iei masina. cand nu ai bani o vinzi. Asta e! :) Si eu am trecut prin asta. Anu trecut. La inceputul anului mi-am luat masina. Apoi a dat faliment firma la care lucram. A trebuit sa vand masina. Acum ma plimb cu o dacie din 89.... asta e.

Acum sunt la alta firma si totul e ok, dar am inceput constructia unei case. Asa ca mai stau fara bmw pana intoamna. Sau pana la anu... :blink:

Dar.. asta e. Daca n-am si eu o matusa s-o mostenesc....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

probabil tre sa stau la coada pt ''matusa''.

de regula daca imi fac o reparatie la masina(ca ma gandesc ca aici e problema de a nu-ti permite o masina),ma interesez care a fost cauza defectiunii si ulterior incerc sa o evit,bineinteles ca nu poti evita totul dar ce se poate ->cat de cat.intradevar piesele sunt mai scumpe ca la o masina populara,dar nici nu se duc asa repede -ca la o masina de duzina.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.