Jump to content

noul X6 M


Mishoo

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu prea au cu ce... ai vazut cum se inclina in curbe cayenne-u pe sport ? vezi pe youtube, pe nurburgring, cum dau aia la cayenne si vezi ce pozitii are masina in curba.... in schimb X5-u ala Le Mans, ai vazut ce tinuta are in curbe ??? facut tot de divizia M.... deci cam acolo o sa ajunga..

 

PS: deci seria 7 motor "uzual" 750i sau LI... face suta ca M5 e60 :)... deci cayenne-u ramane in urma... ce sa mai vorbim de un motor veritabil M... iti dai seama ca X6 M sau X5 M vor fi mai rapide ca M-urile actuale ???? macar cu 2-3 zecimi de secunda :)....

Link to comment
Share on other sites

nu prea au cu ce... ai vazut cum se inclina in curbe cayenne-u pe sport ? vezi pe youtube, pe nurburgring, cum dau aia la cayenne si vezi ce pozitii are masina in curba.... in schimb X5-u ala Le Mans, ai vazut ce tinuta are in curbe ??? facut tot de divizia M.... deci cam acolo o sa ajunga..

 

PS: deci seria 7 motor "uzual" 750i sau LI... face suta ca M5 e60 :)... deci cayenne-u ramane in urma... ce sa mai vorbim de un motor veritabil M... iti dai seama ca X6 M sau X5 M vor fi mai rapide ca M-urile actuale ???? macar cu 2-3 zecimi de secunda :)....

 

Gândeºte-te cã M5 E60 reprezintã tehnologia din 2003, seria 7 F01 reprezintã tehnologia din 2008.

Link to comment
Share on other sites

:) ciupanezu :) M5 e39 98-99 cand s-a bagat... zi-mi un bmw pana la urmatorul M... mai puternic decat masina aia asa veche :)... vezi tu ca si e60-urile e90-urile.. cu motoare "standard" nu se ridica la motoru de pe M5 e39...

 

Doar acum au aparut motoare "de serie" mai puternice decat M-ul :)... bravo lor, ambitia , si concurenta este productiva ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

e confirmat ca X5M si X6M vor avea 550cp.

germancarfans a luat informatiile de pe microsite-ul facut de bmw pt aceste doua masini.

aceste M-uri vor bate pe cayenne turbo S fara drept de apel atat la liniute cat si pe circuit iar porsche nu vor avea un raspuns pt aceste M-uri decat dupa ce vor lansa generatia urmatoare de cayenne adica peste 2 ani cand vor renunta la multe din specificatiile de "off road" ce si le impartea cu touareg.

 

tari aceste M-uri.

cred ca si generatia urmatoare de m5 va renunta la V10-le aspirat si va trece pe acest turbo V8.

 

Cristi.MD chiar daca bmw vor anunta un demaraj pt un X6M de 4.7 secunde, eu nu cred ca va fi in stare sa bata la liniuta un M5 si cred ca nici pe M3. totusi, un X6M va avea 2400-2500kg. nu au cum sa bata o masina ca M5 ce are 507 cp si 1900 kg sau un M3 ce are 420cp si 1700 kg.

raman la parerea ca X5M si X6M nu vor depasi in realitate la demaraj pe m3 si m5 chiar daca bmw vor anunta pt aceste masini demaraje sub 5 secunde.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

<_< ciupanezu :) M5 e39 98-99 cand s-a bagat... zi-mi un bmw pana la urmatorul M... mai puternic decat masina aia asa veche :bashwall:... vezi tu ca si e60-urile e90-urile.. cu motoare "standard" nu se ridica la motoru de pe M5 e39...

 

Doar acum au aparut motoare "de serie" mai puternice decat M-ul :unsure:... bravo lor, ambitia , si concurenta este productiva :blink:

 

E normal ca un BMW standard sĂŁ nu se apropie de M.

 

Nu prea este relevant sĂŁ compari maÂşini din generaĂžii diferite.

Link to comment
Share on other sites

Cristi.MD chiar daca bmw vor anunta un demaraj pt un X6M de 4.7 secunde, eu nu cred ca va fi in stare sa bata la liniuta un M5 si cred ca nici pe M3.

 

 

ai fi foarte uimit sa vezi ce inseamna un M xdrive, x5-x6 M vor bate eM-urile cu tractiune spate pe liniuta sigur(RWD,care are multe pierderi) ,in ciuda faptului ca sunt mai grele au o aderenta excelenta, degeaba ai 1000 de cai daca nu ai aderenta te face si un golf gti....M cu un subaru integral la liniute nu prea are sanse,cum nici porsche nu prea are..... <_<

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.