Jump to content

M5 Vs M3


alex_55

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M3 - 0-60mph 4.80s

0-100km/h 5.20s

0-100mph 11.50s

80-120km/h

(50-70mph)

in top

0-Quarter-mile 13.40s

@ 107.00 mph

0-Kilometre 23.70s

@ 224.00 km/h

 

M5 -0-60mph 5.30s

0-100km/h

0-100mph 12.70s

80-120km/h

(50-70mph)

in top

0-Quarter-mile 14.10s

@ 106.00 mph

0-Kilometre 24.20s

@ 203.00 km/h

 

sursa : www.carfolio.com

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

imi place ca toata lumea isi da cu parerea... fara sa se fi dat cu un M vreodata...

71508[/snapback]

 

Un amic la lucru are M3 CSL si lam condus cam 2 zile, ma impresionat un singur lucru, pentru o masina luxoasa este destul de rapida insa mi sa parut ca rotzile din fatza pierde aderentza cand o impingi in S'uri repde. Mai mult fun am avut in un Clio Sport prin curbe insa la calitate de condus nu se compara cu BMW.

 

Daca noul M3 ar fii mai brutal cum era E36 manual din '95 ar fii o masina perfecta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Un amic la lucru are M3 CSL si lam condus cam 2 zile, ma impresionat un singur lucru, pentru o masina luxoasa este destul de rapida insa mi sa parut ca rotzile din fatza pierde aderentza cand o impingi in S'uri repde. Mai mult fun am avut in un Clio Sport prin curbe insa la calitate de condus nu se compara cu BMW.

 

Daca noul M3 ar fii mai brutal cum era E36 manual din '95 ar fii o masina perfecta :)

71615[/snapback]

:blink: CRED CA GLUMESTI sau.... :)

Link to comment
Share on other sites

M3 CSL nu e nici pe departe masina luxoasa. Dincontra cei de la BMW au luat tot ce se poate de pe ea pentru a-i lua din greutate. Au pus-o la cura de slabire :blink: . Nu are aer conditzionat nici casetofon, au scos pana si covorasele care acopera podeaua.

Deci clar nu e o masina luxoasoasa. E o masina facuta pur pentru viteza. Alta dovada cae o masina pentru viteza sunt pneurile pentru care cei de la BMW dau un avertisment ca nu e indicat sa fie folosite decat pe vreme calda si pe uscat :)

Edited by ciprycus
Link to comment
Share on other sites

io ma intreb ce se intelege mai exact prin "calitate de condus"  :blink:

71812[/snapback]

 

 

sincer? te simtzi bine ca e BMW CSL si costa mult in rest pentru zi de zi e o masina cam aiurea, are o suspensie atat de tare incat inloc prin denivelari mici pe sosea inloc sa le absorbe sare prin ele. Daca nu e drumu ca o masa de biliard prin curbe it skips allover the place. Si cum ziceam pierde tractziune pe fatza daca o impingi in curbe si S'uri. Franele sunt superbe si volanul e perfect cu o viteza fenomanala, faci slalom cu el cum poate numa cu Honda S2000 faci.

 

Nu e atat de rapida cat crezi, G-Tech meter zice 5.2 sec la 100km/h, e ushor invisa de un 200SX/WRX/EVO la lumini (semafoare).

 

Cred ca natzi condus serios un Clio Sport prin curbe :) e FUN FUN FUN

 

Calitate? sincer te simtzi bine in BMW parca it wraps around you si scaunele din CSL sunt superbe, si imi place (stiu ca am mai spus) viteza volanului e simply point and shoot! Suspensia pe drumuri ca masa de biliard e OK, cum da de denivelari itzi zdruncina rinichii si daca ai plombe in gura ramai fara ele.

Link to comment
Share on other sites

sincer? te simtzi bine ca e BMW CSL si costa mult in rest pentru zi de zi e o masina cam aiurea, are o suspensie atat de tare incat inloc prin denivelari mici pe sosea inloc sa le absorbe sare prin ele. Daca nu e drumu ca o masa de biliard prin curbe it skips allover the place. Si cum ziceam pierde tractziune pe fatza daca o impingi in curbe si S'uri. Franele sunt superbe si volanul e perfect cu o viteza fenomanala, faci slalom cu el cum poate numa cu Honda S2000 faci.

 

Nu e atat de rapida cat crezi, G-Tech meter zice 5.2 sec la 100km/h, e ushor invisa de un 200SX/WRX/EVO la lumini (semafoare).

 

Cred ca natzi condus serios un Clio Sport prin curbe :) e FUN FUN FUN

 

Calitate? sincer te simtzi bine in BMW parca it wraps around you si scaunele din CSL sunt superbe, si imi place (stiu ca am mai spus) viteza volanului e simply point and shoot! Suspensia pe drumuri ca masa de biliard e OK, cum da de denivelari itzi zdruncina rinichii si daca ai plombe in gura ramai fara ele.

72009[/snapback]

AUZI SINCER m-am saturat de aberatiile tale, lasa-ne frate, eu nu te cred, nu cred nici un cuvant din ce zici tu. si pt informatia ta are 0-100 in 4.8 test video pe care nu-l pot pune pe forum asa ca .... vb in alta parte si oricum topicul este M3 vs M5 :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

M3 CSL nu are asa ceva :blink:

72064[/snapback]

 

Arunca un ochi pe mobile.de :)

 

Standard, cand putea fii comandat nou, nu avea. Dar de aia exista optiuni. Puteai sa-i pui xenon, aer, cd player si navigatie parca (de navi nu sunt sigur). Oricum... vezi pe mobile... CSL fara aer, cd si xenon ft rar gasesti.

Link to comment
Share on other sites

Asa si? :blink:

 

"Ausstattung

Klimaautomatik, Xenon-Licht, Alarmanlage mit Fernbedienung, Sequenzielles M Getriebe mit Drive Logic, Bordcomputer, Park Distance Control (PDC), Blinkleuchten weiĂ, CD-Laufwerk, Klimakomfort-Frontscheibe

Regensensor und automatische Fahrlichtsteuerung, Scheinwerfer-Waschanlage, Radio BMW Business, Innenspiegel automatisch abblendend, Hochglanz Shadow Line, Dynamische Stabilitäts Control III (DSC), FuĂmatten in Velours, Raucherpaket, metallic, Anti-Blockier-System ABS "

 

Are si PDC :)

 

 

 

post-481-1141514097_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Legat de acceleratia 0-100 km/h am un link in care un pilot a testat toate M-urile pe circuit...

Ia fi tu atent aici daca vei scoate mai bine tu cu M3-ul tau  decat omul asta pe circuit si cu pilot adevarat... atunci te poti duce la ei sa il lasi pe omul ala somer si sa testezi tu in locul lui sau... vii la mine si scoti tu mai bine de atat si atunci eu ma apuc de condus magarul eventual... ma las de masini  :blink:

72299[/snapback]

da sii... care este treaba ???!!!! si daca ai SMG ce faci ....

P.S. prea esti GICA CONTRA MAI BAIATULE

Edited by alex_55
Link to comment
Share on other sites

Gata cu cearta !

 

On-topic: acelasi om cu M3 CSL a scos 4.9s , nu prea vad cum ar putea scoate cineva sub 5.2s cu un M3 normal, real, nu cu erori de la roti s.a.m.d. Mergeti si verificati la un radar care e amplasat prin oras, si vedeti ca exista o eroare de cel putin 5 km/ora

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.