Jump to content

Angel eyes ccfl, e36,e38,e39,e46


HID

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

habar n-am ! tu cum zici ca e mai bine?

73912[/snapback]

 

O sa va mai repet , cu toate ca ar trebui sa derulati innapoi si sa citit atent cum se monteaza .

 

Kitul vine cu cleme de fixare , insa nu fixeaza prea bine inelele . Le primiti oricum , insa recomand fixarea cu puncte de poxipol transparent .

 

Firele de alimentare sunt usor de trasat , veti gasi in kit si instructiuni , plus asistenta telefonica din partea mea .

Link to comment
Share on other sites

O sa va mai repet , cu toate ca ar trebui sa derulati innapoi si sa citit atent cum se monteaza .

 

Kitul vine cu cleme de fixare , insa nu fixeaza prea bine inelele . Le primiti oricum , insa recomand fixarea cu puncte de poxipol transparent .

 

Firele de alimentare sunt usor de trasat , veti gasi in kit si instructiuni , plus asistenta telefonica din partea mea .

73915[/snapback]

 

Asistenta telefonica nu o gasiti in kit

Link to comment
Share on other sites

mai hid ... am vazut la cineva care si'a pus angel eyese de la tine.... frumosi.... dar nu se vad in totalitate !!! de ce ????? - seria 3 facelift - cristi il cheama si m'a uimit rau de tot.... diametrul cercurilor este mai mare si se "ascunde" dupa masca far.... dar sunt frumosi .... imita si striatiile de pe angel eyes originali...
Link to comment
Share on other sites

mai hid ... am vazut la cineva care si'a pus angel eyese de la tine.... frumosi.... dar nu se vad in totalitate !!! de ce ????? - seria 3 facelift - cristi il cheama si m'a uimit rau de tot.... diametrul cercurilor este mai mare si se "ascunde" dupa masca far.... dar sunt frumosi .... imita si striatiile de pe angel eyes originali...

74630[/snapback]

 

Depinde din ce unghi te uiti .

 

As putea sa dau diametru mai mic , insa nu mai vine dupa marginea oglinzii .

 

Intradevar , din anumite unghiuri masca acopera ceva din vizibilitatea inelelor .

 

Asa sunt proiectate farurile . Masca acopera ceva din marginea oglinzilor . Inelele vin perfect pe marginea oglinzilor .

Link to comment
Share on other sites

Am montat eu ieri pe o masina Angel Eyes de la HID (eu eram ala de te tot sunam din Cj). Erau faruri cu halogen shi pe faza luga shi scurta.

 

Un singur cuvant: SUPERB! din toate punctele de vedere.

 

E vb de un e46 pre facelift.

 

Nici nu am folosit clemele alea ce vin cu cercurile. Sincer mi se pare ca mai mult incurca... Mai degraba cu poxipol transparent.

 

HID faza cu poxipolul transparent merge shi la farurile cu xenon pe faza scurta de la e46 pre facelift?

Link to comment
Share on other sites

Salut

Deci,pana la urma care e pretul final la E46 fara facelift pt. angeleyes?Dar pentru rame cromate la ceasuri bord?

74940[/snapback]

 

110 euro ptr angel-eyes , si 35 euro ptr inelele cromate . Momentan am ptr orice bMw inele de bord , mai putin E30 si E46 .

Link to comment
Share on other sites

le-am bagat in apa fierbinte pana sa inmuiat masticul cu care sunt lipitesi apoi floare la ureche.se potrivesc ceculetele pe e34?

38433[/snapback]

Merci f mult pt aceasta sugestie...la E28-ul meu au bubuit 2 becuri in interior, unul pe faza lunga si celelelat pe faza scurta si le am putin "aburite" si nu stiam cum pot fi desfacute :) le-am sters eu cu o carpa de bumbac moale dar nu am reusit peste tot :) Merci inca o data :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.