Jump to content

brate e46 (bascule cu totu')


Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu stiu, eu as incerca la Augsburg, ei cam aduc multe de afara.....

77117[/snapback]

 

O sa le fac o intrebare maine daca au sau aduc la comanda MEYLE

 

Gasisem pe ebay FEBI, cu tot cu bucse cam la 10 milioane perechea (stanga+dreapta). De FEBI ce parere aveti? si asta e firma buna din cate stiu eu...

Link to comment
Share on other sites

Astea sunt cele mai bune brate pentru BMW, mai bune decat cele oem:

 

http://www.meyle.com/html/index.php

 

Producatorul ofera garantie pe viata.

77062[/snapback]

 

Viata e o notiune relativa la ei :). Cica de doua ori viata garantata de BMW... In conditiile in care schimbi pivotii. Doar bratul e garantat probabil :blink: . Asta apare la ei pe site. Si sa schimb pivotii nu mi se pare o metoda prea safe.

Eu folosesc Lemforder si sant OK. Sint OEM si pretul e cam jumatate fata de BMW.

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

...Si sa schimb pivotii nu mi se pare o metoda prea safe...

77203[/snapback]

 

Este parerea ta, si o respect.

 

Cert este ca ansamblul oem este foarte sensibil si in Germania multi aleg Meyle ca alternativa si sunt foarte multumiti, nu au probleme, nu exista experinete negative.

Pe partea cealalta exista multi care sunt deja la a 3-a pereche de brate oem in mai putin de 100kkm.

 

 

 

Surse:

 

www.bmw-treff.de

www.bmw-syndicat.de

Link to comment
Share on other sites

eu mi'am luat BIELETELE de la un magazin pe calea grivitei ATS parca ii zice ... pana in podul grand ... acum daca pot aduce si brate nu stiu.. dar nu ar strica sa intrebi ... vezi ca fac preturile dupa ureche.. adika sa nu pari entuziasmat... te duci ....cam cat ar costa... aia aia.... dar pe bune sunt cele mai misto ambalate piese auto pe care le'am vazut ... pana si punga aia in care era ambalata bieleta te chinui sa o rupi ... Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Hai ca intre timp m-am mai informat si eu. La Augsburg au sau aduc la comanda bratele la preturi dupa cum urmeaza:

ORIGINALE = 1096 RON

FEBI = 521 RON

MEYLE = 585 RON

TRW = 779 RON

...bineinteles, preturile sunt pt. 1 buc.

Daca MEYLE sunt asa de laudate, cum am citit mai sus, pretul ar fi OK.

Comentarii?

Link to comment
Share on other sites

Daca MEYLE sunt asa de laudate, cum am citit mai sus, pretul ar fi OK.

Comentarii?

77436[/snapback]

 

Bratele sunt facute din aluminiu ,deci schimbarea pivotilor mi se pare destul de nesigura.

Nu stiu in ce consta garantia asta minunata.Daca se defecteaza, iti dau un brat nou in schimb(cei din Ro sau cei din Germ?) sau iti dau gratuit un pivot,cel care s-a defectat?!

Link to comment
Share on other sites

si mie mi se pare ciudata schimbarea asta de pivot .... cred ca a doua oara nu'l mai pui la loc sa stea ca la mama lui ... sau poate o avea vreo bucsa ceva pe acolo ....

 

citat de pe site-ul lor referitor la garantie .... acum cine o "onoreaza" nu stiu :

 

"

Unthinkable that the BMW E46 control arm from MEYLE will fail.

If so, for 30 years we will provide free replacement.

"

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

De reconditionat pivotzi ce parere avetzi ?

Eu chiar astazi am luat de la reconditionat cele 2 bascule de la bmw-ul meu. Tipul zicea ca a bagat in ele ceva teflon, zicea ca vor tzine mai mult decat au tzinut cele originale. Sunt curios de parerile voastre, ce atzi auzit de reconditonari de genu asta, experiente proasta, bune.

Link to comment
Share on other sites

Hai ca intre timp m-am mai informat si eu. La Augsburg au sau aduc la comanda bratele la preturi dupa cum urmeaza:

ORIGINALE = 1096 RON 

FEBI = 521 RON

MEYLE = 585 RON

TRW = 779 RON

...bineinteles, preturile sunt pt. 1 buc.

Daca MEYLE sunt asa de laudate, cum am citit mai sus, pretul ar fi OK.

Comentarii?

77436[/snapback]

 

Preturi fara tva asa e?

 

Par super ok preturile... mai ales pt o piesa care are garantie 30 de ani shi e inlocuita gratis...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.