Jump to content

lucrari de vara


baubau

Recommended Posts

  • Replies 485
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut!

profitand de vremea frumoasa de afara am fost la magazin si am luat rulmenti pt rotile din spate si m-am apucat sa-i schimb

am desfacut o parte din suruburi dar am intampinat un obstacol...

nu pot sa desfac piulita aia ruginita din poza incercuita cu rosu <_< am dat cu degripant o gramada...am lasat sa se inmoaie rugina dar nu se misca deloc...

 

va rog daca stiti cum sau cu ce se desface acea piuliota sa postati aici

 

PS: sabotii de frana mai au un strat de 4-5mm... mai merg folositi sau trebuie sa-i schimb in viitorul apropiat???

 

fara pistol pneumatic si cheie tubulara nu o dai jos.

Link to comment
Share on other sites

inca nu i-am schimbat, am de schimbat, umblu cu ei in portbagaj. presa are prietenul pyu :bashwall:, daca am nevoie stiu la cine sa apelez. dar s-ar putea sa-i schimbe cei de la atelier cand o si vopsesc.

Oricand vrei, vii la mine, si o bagam pe canal :)

 

Eu port in portbagaj 6 tacheti de prin octombrie anul trecut, + altii 2 de la revelion <_<

Link to comment
Share on other sites

Eu am de schimbat cei doi pivoti pe fata plus doua bucse fata si ma costa 710 RON la service(piese, manopera si geometria)

Cum vi se pare? Mult?

Ce masina ai, ca nu mai stiu?

Link to comment
Share on other sites

am avut si eu cateva probleme cu geamurile electrice fata, iar masca din interior a portierei vine prinsa in ceva mai multe plasticuri din care am rupt cativa de unde cumpar ?

din orice magazin e piese auto

dar le comanzi pe original ca altfel sunt aiurea aletele

Link to comment
Share on other sites

fratilor de cand a venit vara m-am apucat de rezolvat diverse si m-am usurat de ceva bani. noroc ca nu trebuie sa platesc manopera ca imi repar singur atelajul. dupa cum urmeaza:

discuri, placute si senzori uzura fata si spate -1000ron- un adevarat succes nu mai bate deloc la franare

pompa joasa presiune in rezervor .350lei - succes - nu mai face figuri sub 15l

ceasuri bord cu resoftat -800 lei esec total- sa nu incercati cu second niciodata

Link to comment
Share on other sites

O matza...316i

 

 

Piesele costa pana in 300 lei, o geometrie sa fie mai mult de 100?

Raman cam 300 lei manopera.... Pentru un service nu stiu daca e mult <_<

Edited by pyu
Link to comment
Share on other sites

na ca si eu mai fac ceva

in primul rand schimb bujiile ca am pus bosch si sunt niste porcarii

acum punem beru ca aste cica sunt cele mai bune chiar mai bune dact ngk si o duc la mecanic ca i sa parut lui ca ceva nu este in regula la axele cu came ,asta fiind motivul pt care motorul nu merge aliniat la relanti

dar sunt tare curios cum sta problema cu bujiile

si am o intrebare pt voi

eu vreau ori sa golesc catalizatorul ori sa il arunc cu totul sau inca o varianta sa pun unu sport ca tare am impresia ca al meu este infundat

ce parere aveti voi?si cine a mai facut asa ceva?

Link to comment
Share on other sites

am mai mesterit si eu cate ceva azi la motor <_<

...am schimbat uleiul si filtrul si cu ocazia asta am mai curatat inca odata valva EGR si furtunul dintre intercooler si EGR... totodata am resetat si Oilservice-ul

acum parca se aude altfel motorul cu uleiul proaspat schimbat :)

Link to comment
Share on other sites

eu l-as scoate daca e infundat, informeaza-te ce trebuie sa mai faci cand lasi catalizatorul gol!

da-mi te rog un sfat daca stii ceva despre faza cu catalizatorul sau o indrumare spre cineva care stie

De unde stii cand acesta e infundat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.