Jump to content

ce viteza maxima cu 316 77kw 2000


Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

salut,am si eu o intrebare pt cei care au o masina identica cu cea din semnatura , ce viteza maxima ati prins???? <_<

eu mai mult de 200(tras de par) nu a vrut sa mai ia

316 77kw 2000

 

 

Si nu ti-a fost de ajuns? Chiar asa rau te grabeai? Glumesc...

Link to comment
Share on other sites

316i din 99, aceeasi putere... Nici n-am incercat peste 140. A mers bine cu 160, dar cu alt sofer. Destul de periculos prin Romania cu viteze peste 100, indiferent de masina si indiferent de sofer.

316 e la fix pt tara asta.

 

Dar daca vrai viteza mare de ce nu iei masina mai "mare"?

 

Ce mi-e greu sa inteleg asta... (Nu la tine cu 316 ma refer, pt ca pe tine te inteleg ca deh, e BMW, deci ai tot dreptul sa te simti in top chiar cu o masina din grupa mica).

Ce nu inteleg e Matizul de pe DN1 care da flashuri la 120km/h de zici ca nu mai are frane.

Link to comment
Share on other sites

salut,am si eu o intrebare pt cei care au o masina identica cu cea din semnatura , ce viteza maxima ati prins???? <_<

eu mai mult de 200(tras de par) nu a vrut sa mai ia

316 77kw 2000

idem masina , 200 blana , nu mg mai mult dar se comporta bine la 160-170

 

la consum nu scade sub 10

Edited by LosT
Link to comment
Share on other sites

mi-e greu sa cred ca merge un 316 cu 200/h. am avut si eu si mai mult de 180 nu a mers...chiar daca depinde f mult starea tehnica cred ca 200 e prea mult pt un motor de 105 cp

 

316i, dar E36 tot la viteza aia ajunje. ( care are 102 Cp )

 

<_< :)

Link to comment
Share on other sites

cu riscul ca nu o sa ma credeti,eu pe autostrada am luat 210 si cred ca se mai ducea 2-3 km mai mult dar m-am oprit!acum nu stiu daca a fost eroare de vitezometru sau nu!atat imi arata.singura modificare care o are sunt suspensiile sport,oare sa fie asta diferenta?

e36 1.6 215km/h la indicatoarele de bord si 202 pe GPS Blaupunkt pe autostrada in Germania intr-o usoara vale. Anvelope 225/55/16, probabil de aici diferenta de km.

Link to comment
Share on other sites

cu riscul ca nu o sa ma credeti,eu pe autostrada am luat 210 si cred ca se mai ducea 2-3 km mai mult dar m-am oprit!acum nu stiu daca a fost eroare de vitezometru sau nu!atat imi arata.singura modificare care o are sunt suspensiile sport,oare sa fie asta diferenta?

 

si eu am suspensii sport nu are legatura mai mult de 200 nu mg

Link to comment
Share on other sites

mi-e greu sa cred ca merge un 316 cu 200/h. am avut si eu si mai mult de 180 nu a mers...chiar daca depinde f mult starea tehnica cred ca 200 e prea mult pt un motor de 105 cp

 

chiar nu ma intereseaza de ce iti este tie greu.eu am spus cat imi arata pe bord cine vrea crede cine nu, nu.si pastreaza-ti parerea pentru tine .am impresia ca vrei sa polemizezi si nu sti cu cine.poate a ta era tavalita rau.

Link to comment
Share on other sites

chiar nu ma intereseaza de ce iti este tie greu.eu am spus cat imi arata pe bord cine vrea crede cine nu, nu.si pastreaza-ti parerea pentru tine .am impresia ca vrei sa polemizezi si nu sti cu cine.poate a ta era tavalita rau.

 

Aici e un forum liber si atat tu cat si Armin va expuneti parerile ..Mie nu-mi pare ca te-a luat peste picior omul si nici nu e cazul de polemica ! Ce te ataci asa mai Soryn37 mai <_<

 

 

ps Ai cel putin 10 % eroare la vitezometru asa ca 200 nu aveai decat pe bord ..real aveai cu 20 km mai putin...testul se face cu un GPS ca sa vezi concret

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

chiar nu ma intereseaza de ce iti este tie greu.eu am spus cat imi arata pe bord cine vrea crede cine nu, nu.si pastreaza-ti parerea pentru tine .am impresia ca vrei sa polemizezi si nu sti cu cine.poate a ta era tavalita rau.

 

Aici e un forum liber si atat tu cat si Armin va expuneti parerile ..Mie nu-mi pare ca te-a luat peste picior omul si nici nu e cazul de polemica ! Ce te ataci asa mai Soryn37 mai <_<

 

 

ps Ai cel putin 10 % eroare la vitezometru asa ca 200 nu aveai decat pe bord ..real aveai cu 20 km mai putin...testul se face cu un GPS ca sa vezi concret

 

adica daca merg cu 150 inseamna ca de fapt merg cu 135?

hai ca asta nu o mai cred, fara suparare.

crede-ma am destul de multi km la volan si stiu cand am 135 sau 150.

Link to comment
Share on other sites

cu riscul ca nu o sa ma credeti,eu pe autostrada am luat 210 si cred ca se mai ducea 2-3 km mai mult dar m-am oprit!acum nu stiu daca a fost eroare de vitezometru sau nu!atat imi arata.singura modificare care o are sunt suspensiile sport,oare sa fie asta diferenta?

e36 1.6 215km/h la indicatoarele de bord si 202 pe GPS Blaupunkt pe autostrada in Germania intr-o usoara vale. Anvelope 225/55/16, probabil de aici diferenta de km.

 

idem: e36 1.6 215km/h acu 2 saptamani pe Bucuresti-Ploiesti - GPS (MIO) arata 205...

 

cu riscul ca nu o sa ma credeti,eu pe autostrada am luat 210 si cred ca se mai ducea 2-3 km mai mult dar m-am oprit!acum nu stiu daca a fost eroare de vitezometru sau nu!atat imi arata.singura modificare care o are sunt suspensiile sport,oare sa fie asta diferenta?

e36 1.6 215km/h la indicatoarele de bord si 202 pe GPS Blaupunkt pe autostrada in Germania intr-o usoara vale. Anvelope 225/55/16, probabil de aici diferenta de km.

 

idem: e36 1.6 215km/h acu 2 saptamani pe Bucuresti-Ploiesti - GPS (MIO) arata 205...

Pitesti scuze...

Link to comment
Share on other sites

adica daca merg cu 150 inseamna ca de fapt merg cu 135?

hai ca asta nu o mai cred, fara suparare.

crede-ma am destul de multi km la volan si stiu cand am 135 sau 150.

e na??? cam cati km ai de stii sa estimezi cand ai 135 si cand ai 150 ? :)

eu nu prea estimez insa poate nu am asa multi km parcursi, ca tine :bashwall:

 

 

316i, dar E36 tot la viteza aia ajunje. ( care are 102 Cp )

 

<_< :unsure:

cum draq ai avut rabdare sa ajungi la 200... eu am vazut in cat timp ajunge la 170 si m-am lecuit, ma plictisisem :blink:

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

1.6 E36, in Ungaria, cand am adus-o, arata pe bord undeva intre 185-190...Gume de 205\65\15. Motorul era OK, mai puteam sa o mai calc (nu mult, ca altii.... <_< ), dar a inceput sa piarda putin din stabilitate.

De la 1.6 nu poti cere turbo jet....e de doar 102 calutzi....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.