Jump to content

ce viteza maxima cu 316 77kw 2000


Recommended Posts

  • Replies 162
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oricum mi se pare mult 215 pt un 316 , mai urca si repede pana la 180 ( cum am citit mai sus ) ...... dar ...voi stiti mai bine

 

e "submotorizat" si de aceea duce in 200-205...de la 180 incolo e adevarat...accelereaza mai greu dar cate motoare de 1.6 la vremea lui ducea atata? Si chiar si acum? scuze de off-topic

Link to comment
Share on other sites

316 e o masina buna pentru vremea ei chiar si in prezent se tine bine .... dar soferi ( o mica parte din ei ) sunt visatori . Bordul meu e mai realist pe la 220 se cam "infunda" si de pe la 160 nu urca deloc rapid dar la 150cp atata poate ......
Link to comment
Share on other sites

salut , tocamai am facuto liniuta cu o alfa romeu 156 19 din 2001 si ma cam facut dar nu asa rau, ca am stateam numia cu botul masini mele in fundul lui dar am o dilema , cum este mai bine sa faci o liniuta cu dsc actiat sau dezactivat? si a cat are cuplu maxim masina din semnatura?
Link to comment
Share on other sites

oricum mi se pare mult 215 pt un 316 , mai urca si repede pana la 180 ( cum am citit mai sus ) ...... dar ...voi stiti mai bine

 

 

pai noi vb din proprie experienta ,adica sintem posesori de 316,1,9 , 105 cai merge bine pana la 180 adica urca repede , nu mi se pare ciudat sa mearga cu 200 , sa fim seriosi merg loganurile de 1.6 cu 180-190

 

ps: am avut logan 1.6 care mergea 180 , cunosc persoane care au prins 190

 

o zi buna !

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba si de perceptia fiecaruia - Urca repede e relativ...

Mie mi se pare ca masina mea urca repede la 180 (si chiar urca REPEDE) dar daca ii dau masina unuia cu un M3 o sa zica: "domne' urca greu, ma plictisesc".

 

Asa si mai sus - Eu sunt convins ca fumez o tigara pana la 180 in 316 i (de care am si avut) dar... e vorba de perceptii!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

oricum mi se pare mult 215 pt un 316 , mai urca si repede pana la 180 ( cum am citit mai sus ) ...... dar ...voi stiti mai bine

 

e "submotorizat" si de aceea duce in 200-205...de la 180 incolo e adevarat...accelereaza mai greu dar cate motoare de 1.6 la vremea lui ducea atata? Si chiar si acum? scuze de off-topic

intradevar, e "foarte submotorizat" putem spune...<_<

acu s-o luam serios, la demaraj masina e lenesa, in cartea tehnica arata clar ca prinde 100 in 10,7s, dar odata pusa in miscare ea merge, chiar bine...si facand comparatie cu alte marci cu masini dotate cu 1,6l, bmw-ul rupe stilu, atat la condus cat si la consum:) Mie cel putin la 200 imi arata pe BC 15%, si chiar il cred, aveam 5500-6000ture, la 6500 intrerupe.

Edited by bytzu18
Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba si de perceptia fiecaruia - Urca repede e relativ...

Mie mi se pare ca masina mea urca repede la 180 (si chiar urca REPEDE) dar daca ii dau masina unuia cu un M3 o sa zica: "domne' urca greu, ma plictisesc".

 

Asa si mai sus - Eu sunt convins ca fumez o tigara pana la 180 in 316 i (de care am si avut) dar... e vorba de perceptii!

 

Da' tu cum fumezi??

Link to comment
Share on other sites

Aici e vorba si de perceptia fiecaruia - Urca repede e relativ...

Mie mi se pare ca masina mea urca repede la 180 (si chiar urca REPEDE) dar daca ii dau masina unuia cu un M3 o sa zica: "domne' urca greu, ma plictisesc".

 

Asa si mai sus - Eu sunt convins ca fumez o tigara pana la 180 in 316 i (de care am si avut) dar... e vorba de perceptii!

 

Da' tu cum fumezi??

 

Cred ca nu o fumeaza...o inghite direct! <_<

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa te abtii de la comentarii stupide. Eu aveam 316i in 2005-2006. Sa ajung la 180 era o aventura. De la 180 la 200 o alta eternitate! Vitezele vehiculate pe-aici de posesorii de 316 ma amuza la maxim!

 

Ok sorry pentru iesire dar stii ce m-a deranjat mult? Ca si tu ai avut 316i si sunt convins ca atunci ai fost incantat de ea si nu cred ca la inceput te deranja ca nu avea cine stie ce demaraj...si aici nu era vorba in cat timp ajunge la 200 ci daca ajunge. Si ai spus-o si tu! Deci...merge si putin peste! Daca ai M3 nu inseamna ca astea "mici" gata numai sunt bune de nimic...think about that!

Link to comment
Share on other sites

e elicopter..totusi are 100 cai,care sunt foarte foarte foarte putini pentru un Bmw.

 

 

NU e elicopter ..e grenada <_< ..Multi am inceput aici cu 316 si BMw nu inseamna doar top speed ...Afirmatia ta e hazardata ..Sunt oameni care iau BMW strict pt aspect exterior sau confort .Nici nu se uita la motor prea mult ..100 cai e putin ca sa ce ?Avand in vedere ca le conducem 90 % in oras e ok ..Ca sa-ti faci scoala ,sa zicem ,cu tractiune spate e f bun ~!.daca si-ar lua toti din prima 200 cai ar fi in pom imediat !.E pe forum un baiat care a luat 325 si recunoaste ca i-e greu sa controleze masina vs putere si dorinta de a o calca ...

 

Asa este Kamelot, ai dreptate! Bafta si sa te bucuri de masinuta!

 

 

acum apreciezi 325 tocmai ca ai avut 316 :)

Link to comment
Share on other sites

Poti fi in copac si cu o dacie sau oltcit sau altceva similar,nu masina e devina ci soferul.

 

Da intr-adevar multi isi cumpara bmw-uri pentru emblema,motorizarea e ultimul lucru la care se uita..defapt se uita sa nu fie mare.

 

Ce nu ai inteles din raspunsul lui myxage??

Link to comment
Share on other sites

e elicopter..totusi are 100 cai,care sunt foarte foarte foarte putini pentru un Bmw.

 

 

NU e elicopter ..e grenada :bashwall: ..Multi am inceput aici cu 316 si BMw nu inseamna doar top speed ...Afirmatia ta e hazardata ..Sunt oameni care iau BMW strict pt aspect exterior sau confort .Nici nu se uita la motor prea mult ..100 cai e putin ca sa ce ?Avand in vedere ca le conducem 90 % in oras e ok ..Ca sa-ti faci scoala ,sa zicem ,cu tractiune spate e f bun ~!.daca si-ar lua toti din prima 200 cai ar fi in pom imediat !.E pe forum un baiat care a luat 325 si recunoaste ca i-e greu sa controleze masina vs putere si dorinta de a o calca ...

 

Asa este Kamelot, ai dreptate! Bafta si sa te bucuri de masinuta!

 

 

acum apreciezi 325 tocmai ca ai avut 316 :unsure:

<_<

Am avut si 320 dupa 316, daca-ti aduci aminte. Si nici cu ala nu se compara! :) Acum e compromisul perfect intre putere/senzatii/consum!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.