Jump to content

Donatii - daca doriti sa ajutati pe cineva,


Recommended Posts

panoul AC nu mai e

 

un pic de curatenie prin debara

 

donez 2 manete semnalizare e46 FARA bc

si 1 panou AC tot pt e46 (6411 6 907 898)

as vrea eu o maneta pt semnalizare...poate merge si la e36 sau daca nu,doar exteriorul,sa nu mai vad aia d fier ca ma irita !multumesc

 

ti-am dat pm

Link to comment
Share on other sites

Salut, as vrea eu filtrul de benzina, mersi

adjudecat.

e bosch intr-adevar si arata mai bine decat mi-l aminteam eu... :twoup:

daca vii sambata la intalnire, ti-l aduc atunci

 

Si vreau sa donez la randul meu o bobina de e46 318i non facelift, am schimbat-o tot asa, nefiind nevoie

cand m-a lasat bobina, sub 300 de lei (SH) nu am gasit.... :)

Link to comment
Share on other sites

In primul rand vreau sa va spun ca este primul lucru ce doresc sa-l donez pe forum si daca asa ceva nu este de donat sa nu ma injurati prea tare .

 

Este vorba despre o pompa de apa de pe un 318tds care din cate am inteles are stricat rulmentul dar mi-a explicat un mecanic ca se poate inlocui acel rulment si astfel se repara pompa . Se potriveste pentru motoarele m41 si m51 . Nu trimit prin curier ca nu ma pricep asa ca pm me daca o doriti .

Link to comment
Share on other sites

In primul rand vreau sa va spun ca este primul lucru ce doresc sa-l donez pe forum si daca asa ceva nu este de donat sa nu ma injurati prea tare .

 

Este vorba despre o pompa de apa de pe un 318tds care din cate am inteles are stricat rulmentul dar mi-a explicat un mecanic ca se poate inlocui acel rulment si astfel se repara pompa . Se potriveste pentru motoarele m41 si m51 . Nu trimit prin curier ca nu ma pricep asa ca pm me daca o doriti .

fiecare ajuta cu ce poate, nu e o problema, dar pompele de apa nu se repara se inlocuiesc pur si simplu. nu am auzit de nimeni care sa se ocupe de un asa reparat :twoup:

Link to comment
Share on other sites

donez si eu o gramada de plastice de interior, mufe pt faruri semnalizari peoiectoare stopuru etc dupa un e36compact(urmeaza sa arunc caroseria si decat sa se piarda anumite piese care altora lear fi de folos prefer sa le dau MOCA) intrebati daca aveti nevoie de ceva la tel 0761734794 sau aici dar de preferabil pe pm

daca mai ai claxoanele si mufele lor...la fel si senzor de temperatura exterior+ mufe...si mufe senzor radiator( nivel sau temperaratura nu stiu ce e)

daca le ai m-ai ajuta super mult....mie m-i le-au furat cand imi era masina in reconstructie

Link to comment
Share on other sites

Billy M, se repara intradevar. Acel rulment care trebuie inlocuit se numeste presotupa.

si ai facut u operatiunea asta?.... unde??? ca m-ai facut tare curios.Dupa cunostinta mea, presotupa se numeste tot ansamblul respectiv, adica rulment, arc+semering. Asta ar insemna ca toti cei care o schimba pur si simplu arunca banii in aer de vreme ce se poate repara. Si nu imi spune de nea Ilie care face mici miracole la dacii, fiaturi sau alte masini antice.

Edited by ani
Link to comment
Share on other sites

Eu personal, nu. Acum vre-un an un vecin a schimbat presotupa la pompa de apa dar la alta masina. Daca exista in comert asa ceva inseamna ca se poate schimba la orice mecanic mai priceput. Multi prefera sa o schimbe cu totul decat sa se complice. Si eu as face la fel, insa daca vrei sa faci o economie sau pur si simplu nu esti in bani cand ai problema asta poti apela si la varianta repararii acesteia.
Link to comment
Share on other sites

Donez si eu o grila fata cu tot cu ochelari de E34. In stare buna... un pic indoita pe margini dar super ok.

 

PS: Poate are cineva un kit de ambreiaj folosibil cat de cat, ca a mea masina e la mare distanta de casa prin coclauri si maine fac constatarea la ea... s-ar putea sa fi crapat ceva de pe la ambreiaj... :twoup:

ITI DAU EU UN DISC DE AMBREAJ DE E34 24 TD E TOCIT DA O POTI ADICE ACASA SI VEZII TU DUPA CUM O FACI

Link to comment
Share on other sites

Eu personal, nu. Acum vre-un an un vecin a schimbat presotupa la pompa de apa dar la alta masina. Daca exista in comert asa ceva inseamna ca se poate schimba la orice mecanic mai priceput. Multi prefera sa o schimbe cu totul decat sa se complice. Si eu as face la fel, insa daca vrei sa faci o economie sau pur si simplu nu esti in bani cand ai problema asta poti apela si la varianta repararii acesteia.

e exact la ceea ce ma gandeam eu. operatiunea nu e usoara deloc, plus ca iti rebuie o substanta de curatare a palelor care antreneaza apa ceea ce cred eu ca nu se merita facut. mai bine cauti una Sh dar inca in conditii(parerea mea :twoup: )

Link to comment
Share on other sites

Donez si eu o grila fata cu tot cu ochelari de E34. In stare buna... un pic indoita pe margini dar super ok.

 

PS: Poate are cineva un kit de ambreiaj folosibil cat de cat, ca a mea masina e la mare distanta de casa prin coclauri si maine fac constatarea la ea... s-ar putea sa fi crapat ceva de pe la ambreiaj... :twoup:

ITI DAU EU UN DISC DE AMBREAJ DE E34 24 TD E TOCIT DA O POTI ADICE ACASA SI VEZII TU DUPA CUM O FACI

cre'ca din 2007 si pana acum si-o fi rezolvat treaba, nu?

 

in fine...

@ionutz lucian: retine ca sunt INTERZISE cererile de piese...

Link to comment
Share on other sites

Donez si eu o grila fata cu tot cu ochelari de E34. In stare buna... un pic indoita pe margini dar super ok.

 

PS: Poate are cineva un kit de ambreiaj folosibil cat de cat, ca a mea masina e la mare distanta de casa prin coclauri si maine fac constatarea la ea... s-ar putea sa fi crapat ceva de pe la ambreiaj... :twoup:

ITI DAU EU UN DISC DE AMBREAJ DE E34 24 TD E TOCIT DA O POTI ADICE ACASA SI VEZII TU DUPA CUM O FACI

o poza doua cu grila sa vad dak e in stare mai buna dekt a mea ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.