Jump to content

Donatii - daca doriti sa ajutati pe cineva,


Recommended Posts

Chiar nu inteleg ce sari asa, nu am zis-o cu rautate, pur si simplu am intrebat, ca si el avea 2 faruri (de sedan) si unul era spart. Mie din cand in cand mai des imi abureste farul din dreapta si eram interesat(am coupe), numai ca mi-am dat seama ca ale tale sunt fara lupa si ma gandesc ca nu am cum sa o montez pe cea de la mine. Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu inteleg ce sari asa, nu am zis-o cu rautate, pur si simplu am intrebat, ca si el avea 2 faruri (de sedan) si unul era spart. Mie din cand in cand mai des imi abureste farul din dreapta si eram interesat(am coupe), numai ca mi-am dat seama ca ale tale sunt fara lupa si ma gandesc ca nu am cum sa o montez pe cea de la mine.

Si ale mele se aburesc si remediul este sa l-e desfaci si sa l-e etansezi cum trebuie eu asta am sa fac cand se mai incalzeste putin afara <_<

in legatura cu montajul lupei nu stiu ce ce sa zic, in principiu cred ca merge.

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu inteleg ce sari asa, nu am zis-o cu rautate, pur si simplu am intrebat, ca si el avea 2 faruri (de sedan) si unul era spart. Mie din cand in cand mai des imi abureste farul din dreapta si eram interesat(am coupe), numai ca mi-am dat seama ca ale tale sunt fara lupa si ma gandesc ca nu am cum sa o montez pe cea de la mine.

 

dane gasesti garnitura ptr far si o schimbi si nu o sa mai abureasca ...sau ar mai fi niste remedii dar nu le-as recomanda daca chiar ti sa le sti ti le dau pe mess

Link to comment
Share on other sites

vreau eu farurile daca se poate... macar pt elementele alea rotunde marcate cu sageata pt ca la mine la becurile de la faza scurta s-au ingalbenit si s-au carpat din cauza becurilor... Edited by mc_crbl
Link to comment
Share on other sites

vreau eu farurile daca se poate... macar pt elementele alea rotunde marcate cu sageata pt ca la mine la becurile de la faza scurta s-au ingalbenit si s-au carpat din cauza becurilor...

Si la astea daca te uiti atent sunt putin galbene pe faza scurta,in poza sunt puse invers probabil lucrul asta te-a indus in eroare (greseala mea din graba) si nu vad ce ai putea face cu ele ... hai sa mai asteptam putin poate chiar are cineva nevoie acuta de far , nu pot spune faruri pt ca nu sunt complete.

Edited by punctepuncte
Link to comment
Share on other sites

Eu donez un far dreapta pentru E46 cu urechile rupte dar in rest ok ,dar as avea nevoie de o maneta cu OBC sau BC ca al meu e fara si as dao si pe a mea in schimb nu e cersit ci intrebare chiar as avea nevoie si dak e cineva:)

 

1. Este de facelift sau nu?

2.Partea dreapta cum te uiti la masina? pe partea soferului?

 

Eu as avea nevoie numai de oglinzi

Link to comment
Share on other sites

Daca se mai gaseste cineva sa mai vrea ceva piese din far, as avea si eu nevoie de garnitura de la sticla (dintre sticla si restul farului) si trimul de la far. Dar doar daca mai vrea cineva restul pieselor marunte, si te hotaresti sa-l dai pe piese... Mersi frumos! Edited by alex mihalciuc
Link to comment
Share on other sites

vreau eu farurile daca se poate... macar pt elementele alea rotunde marcate cu sageata pt ca la mine la becurile de la faza scurta s-au ingalbenit si s-au carpat din cauza becurilor...

Si la astea daca te uiti atent sunt putin galbene pe faza scurta,in poza sunt puse invers probabil lucrul asta te-a indus in eroare (greseala mea din graba) si nu vad ce ai putea face cu ele ... hai sa mai asteptam putin poate chiar are cineva nevoie acuta de far , nu pot spune faruri pt ca nu sunt complete.

 

si daca le pun pe cele de la faza lunga de la farurile tale in locul celor de la faza scurta de la farurvle mele??? nu se poate si asa?

 

cand am desfacut farul meu am observat ca stratul ala argintiu a inceput sa se ia pe sub becul de pozitie... se poate schimba???

Link to comment
Share on other sites

vreau eu farurile daca se poate... macar pt elementele alea rotunde marcate cu sageata pt ca la mine la becurile de la faza scurta s-au ingalbenit si s-au carpat din cauza becurilor...

Si la astea daca te uiti atent sunt putin galbene pe faza scurta,in poza sunt puse invers probabil lucrul asta te-a indus in eroare (greseala mea din graba) si nu vad ce ai putea face cu ele ... hai sa mai asteptam putin poate chiar are cineva nevoie acuta de far , nu pot spune faruri pt ca nu sunt complete.

 

si daca le pun pe cele de la faza lunga de la farurile tale in locul celor de la faza scurta de la farurvle mele??? nu se poate si asa?

 

cand am desfacut farul meu am observat ca stratul ala argintiu a inceput sa se ia pe sub becul de pozitie... se poate schimba???

Oki daca merge sa schimbi geamurile este bine , suna-ma sa vedem cum facem sa intri in posesia lor <_<

Link to comment
Share on other sites

Daca se mai gaseste cineva sa mai vrea ceva piese din far, as avea si eu nevoie de garnitura de la sticla (dintre sticla si restul farului) si trimul de la far. Dar doar daca mai vrea cineva restul pieselor marunte, si te hotaresti sa-l dai pe piese... Mersi frumos!

eu azi lam desfacut am oglinda buna,garnitura si motorasul pt partea dreapta dak iti tre pm

Link to comment
Share on other sites

Donez o pereche de faruri Bosch pt E36 Coupe , cel din stanga are geamul spart in rest sunt bune , daca are cineva nevoie sa nu ezite <_<

 

0765277020 Ionut

 

salut.in caz ca nu ai dat farurile as avea nevoie de capacele de la faruri de la faza scurta,alea din spatele farului...alea rotunde. eu am un E36 316i sedan...oare se potriveste? :)

Edited by mozolici_hd
Link to comment
Share on other sites

Donez si eu pentru un e36 modelul sedan un stop stanga,amortizoarele sau cum le zice pentru bara spate,mai am un bendix de electromotor bun,parca si un termostat,piesele sunt de motor 1.8 Daca mai gasesc ceva le pun aici. Piesele as vrea sa le dau cuiva care chiar are nevoie de ele nu la "baieti" sa le vanda mai departe ca poate cineva chiar are nevoie de ele,valabil doar pentru bucuresti pentru ca nu am timp sa ajung la posta..si sper ca am postat bine ca nu am vazut topicul de donatii

 

EDIT:rog un moderator sa mute topicul la sectiunea care trebuie

Edited by cristi!
Link to comment
Share on other sites

Donez si eu pentru un e36 modelul sedan un stop stanga,amortizoarele sau cum le zice pentru bara spate,mai am un bendix de electromotor bun,parca si un termostat,piesele sunt de motor 1.8 Daca mai gasesc ceva le pun aici. Piesele as vrea sa le dau cuiva care chiar are nevoie de ele nu la "baieti" sa le vanda mai departe ca poate cineva chiar are nevoie de ele,valabil doar pentru bucuresti pentru ca nu am timp sa ajung la posta..si sper ca am postat bine ca nu am vazut topicul de donatii

 

EDIT:rog un moderator sa mute topicul la sectiunea care trebuie

bendix:daca merge la E36 318i din 1997 as ajuta un amic ca a lui cam da in gol.Da-mi PM daca nu l-ai dat. <_< merci

Link to comment
Share on other sites

donez panou AC, mi-am pus automat :)

mah, nici afaceri nu stii sa faci...ia exemplu :bashwall:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...ic=52820&hl

 

ce dracu sa fac cu el, sa-l pun la passat <_< iti dai seama ca de pe urma lui ma imbogateam

 

panou a fost revendicat de ieri, pleaca la Bucuresti-Tg-Jiu

 

edit: eu am cumparat panou automat cu MUUULT mai ieftin decat vrea sa vanda el panou cu robineti

Edited by Calin78
Link to comment
Share on other sites

@cristi - Bendixul si termostatul se potrivesc la e36 2.0 benzina ?tot sedan

nu stiu ce sa zic dar mai mult ca sigur nu se potrivesc

 

Donez si eu pentru un e36 modelul sedan un stop stanga,amortizoarele sau cum le zice pentru bara spate,mai am un bendix de electromotor bun,parca si un termostat,piesele sunt de motor 1.8 Daca mai gasesc ceva le pun aici. Piesele as vrea sa le dau cuiva care chiar are nevoie de ele nu la "baieti" sa le vanda mai departe ca poate cineva chiar are nevoie de ele,valabil doar pentru bucuresti pentru ca nu am timp sa ajung la posta..si sper ca am postat bine ca nu am vazut topicul de donatii

 

EDIT:rog un moderator sa mute topicul la sectiunea care trebuie

bendix:daca merge la E36 318i din 1997 as ajuta un amic ca a lui cam da in gol.Da-mi PM daca nu l-ai dat. <_< merci

Din pacate nu mai este bendixul s-a dat azi,defapt la dat fratimiu.daca iti trebuie stopul sau termostatu da-mi un mesaj

Link to comment
Share on other sites

Donez o pereche de faruri Bosch pt E36 Coupe , cel din stanga are geamul spart in rest sunt bune , daca are cineva nevoie sa nu ezite <_<

 

0765277020 Ionut

 

salut.in caz ca nu ai dat farurile as avea nevoie de capacele de la faruri de la faza scurta,alea din spatele farului...alea rotunde. eu am un E36 316i sedan...oare se potriveste? :)

Imi pare rau dar farurile au plecat catre userul pyu , se pare ca avea nevoie urgenta de ambele.

Link to comment
Share on other sites

donez si eu cate ceva de la un motor de 2200cmc, 170cp din 2002, nu le stiu la toate denumirea, o sa postez poze.

radiatorul are o fisura in partea de sus unde vine furtunul.

daca nu leai promis altcuiva....le vreau eu pe toate ...am nevoie de o parte pentru un proiect...fantezist.dami un bep si sa vb daca esti de acord sa mi le donezi mie.mersi 0745697423
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.