Jump to content

Recommended Posts

Nu-l recomand pe userul c.sainz. A comandat niste piese (greseala a fost a mea ca nu i-am luat avans, am zis ca e om de cuvant) si nici in ziua de azi nu a mai venit sa le ridice, nici la telefon nu raspunde, un om fara coloana vertebrala.
Link to comment
Share on other sites

Nu-l recomand pe userul c.sainz. A comandat niste piese (greseala a fost a mea ca nu i-am luat avans, am zis ca e om de cuvant) si nici in ziua de azi nu a mai venit sa le ridice, nici la telefon nu raspunde, un om fara coloana vertebrala.

ce valoare ? nici nu se pot returna ?

Link to comment
Share on other sites

Nu-l recomand pe userul c.sainz. A comandat niste piese (greseala a fost a mea ca nu i-am luat avans, am zis ca e om de cuvant) si nici in ziua de azi nu a mai venit sa le ridice, nici la telefon nu raspunde, un om fara coloana vertebrala.

ce valoare ? nici nu se pot returna ?

 

Nu se pot returna din pacate, valoarea peste 200 EURO.

Link to comment
Share on other sites

Nu-l recomand pe userul c.sainz. A comandat niste piese (greseala a fost a mea ca nu i-am luat avans, am zis ca e om de cuvant) si nici in ziua de azi nu a mai venit sa le ridice, nici la telefon nu raspunde, un om fara coloana vertebrala.

 

 

naspa

credeam ca numai eu patesc asa ceva :)

imi pare rau

 

pentru @c.sainz :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ah, sa le returnezi la distribuitor zicea Myx...

Pai cuiva tot vei vinde pisele la un moment dat, nu e chiar de moarte, dar inteleg ca nici placut nu e.

 

Sunt niste piese care se vand foarte greu, poate dura si 2 ani pana vinzi asa ceva, tocmai de aceea le aduc numai pe comanda. Dar la cate telefoane insitente am primit am crezut ca e om serios si am zis sa nu-i iau avans, dar se pare ca nu a fost asa.

Link to comment
Share on other sites

Sambata am trimis pe cineva la userul IF 63 BMW, pentru o constatare la un E46 325i, in vederea cumpararii.

Recomand acest user, din ce am vorbit cu el la telefon si din ce mi-a spus si prietenul meu s-a comportat profi.

A puricat masina, i-a facut deviz prietenului meu pentru o revizie generala si pt micile probleme gasite, adica totul asa cum ar trebui sa se intample. Nota 10!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am cumparat un e90 320d in martie 2010 de la user-ul @trafic2k.

 

Pe scurt, sunt principalul vinovat fiindca am fost atat de naiv si de fraier incat sa nu verific masina !!!

 

Am zis ca e coleg de forum, are o situatie financiara prea buna, etc. De asemenea, m-am gandit ca scopul forum-ului e sa ne ajutam, nu sa ne tragem tepe. Am facut greseala sa cred ca poate mai sunt si oameni cinstiti si onesti ca mine.

 

Nu l-am contactat eu, doar am deschis topic la cumparare. El m-a contactat si mi-a propus masina. Stiiind ce masina are, putea sa se abtina si sa nu o dea pe forum.

 

Am vrut sa o vand saptamana trecuta iar cumparatorul a verificat-o. In vara 2007 avea 150.000 km. El mi-a vandut-o la 117.000 km pe bord, chiar nu arata de mai mult. Probabil ca are in jur de 250.000 km. Eu am facut 10.000 km si am completat aproape 3 litri de ulei, am bagat porcarie de ulei BMW. Acum am trecut la Motul dar m-as mira sa nu mai consume, e consum prea mare sa fie datorat uleiului.

 

Mi-a vandut o masina cu 117.000 km pe bord,care i-a fost adusa de unchiul sau la inceputul anului 2008 din afara si care a avut ultima intrare in service in Germania in iulie 2007 la 148.500 km, el fiind singurul proprietar in tara. A avut o intrare in service in Romania in 2009 la 109.000 km. Mi-a vandut-o in martie 2010, mi-e greu sa cred ca a facut in mai bine de 6 luni doar 8.000 km de aceea il banuiesc ca a dat de 2 ori km inapoi, cand a adus-o in tara si cand s-a hotarat sa o vanda !

 

In fine, singurul vinovat sunt eu fiindca am fost prea naiv si prea prost inca sa cumpar masina fara sa o verific la reprezentanta. Am crezut ca poate mai sunt si altii la fel de cinstiti ca mine, m-am inselat. Plus ca m-am gandit ca scopul forum-ului e sa ne ajutam, nicidecum sa ne pacalim intre noi !

 

Bineinteles, el sustine ca nu a dat km inapoi si nici nu a stiut ca au fost dati. De asemenea, lui nu-i consuma decat maxim 1 litru la 10.000 km. Eu nu cred ca un consum de ulei de 3 l apare asa din senin. Nici nu cred ca a dat inchiu-sau sau neamtul km inapoi iar el nu stia km reali.

 

Nu vreau sa am niciun fel de polemica pe aceasta tema cu el, de aceea i-am si dat ignore user, asa ca poate fabula cat vrea, de la mine nu o sa primeasca niciun raspuns. Eu stiu cum a decurs toata treaba si sunt convins ca el stia de km reali !

 

Nu vreau nimic de la el, am scris doar pentru a stii si restul ce colegi avem. Cei care citesc sunt liberi sa traga singuri propriile concluzii !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Ai tras o juma de an pe masina si acum te trezesti sa arunci cu namol in oameni. In mod normal dupa ce cumperi o masina te duci si-i faci o verificare pt tine, sa stii ce ai luat, dar nici asta nu ai facut. Nu vreau sa-i iau apararea niciunuia, dar trafic2k poate chiar n-a stiut, iar vina este numai a ta ca nu ai mers sa o verifici + ca eu unul cumpar o masina pt cum arata si cum a fost intretinuta nu pentru km din bord. Poate toti avem km dati inapoi la masini si nu stim, asta nu inseamna ca suntem tepari ci ca am fost noi tepuiti.

Si sa stii ca si "nemtii" au inceput sa dea masinile inapoi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.