Jump to content

GALERIE BMW E 28


sierra1771

Recommended Posts

AM SI EU UN E 28 FAB 84 MOT 2700 SI AM SI GPL UITATI POZE AL AM SI LA VANZARE DAR ARTA BINE SI MERGE SI NU MAI VREAU SAL DAU SUNT DIN BUC VREAU SA FAC ACTELE NU NEAPARAT CE SAI FAC CA AM UN PIC DE PROB LA debitmetru AMI ANEACA BUJIILE DIN CAND AN CAND MIAU ZIS CA ESTE DE LA FISE DAR......

post-2643-1170421030_thumb.jpg

post-2643-1170421036_thumb.jpg

post-2643-1170421044_thumb.jpg

post-2643-1170421052_thumb.jpg

post-2643-1170421058_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

AM SI EU UN E 28 FAB 84 MOT 2700 SI AM SI GPL UITATI POZE AL AM SI LA VANZARE DAR ARTA BINE SI MERGE SI NU MAI VREAU SAL DAU SUNT DIN BUC VREAU SA FAC ACTELE NU NEAPARAT CE SAI FAC CA AM UN PIC DE PROB LA debitmetru AMI ANEACA BUJIILE DIN CAND AN CAND MIAU ZIS CA ESTE DE LA FISE DAR......

188085[/snapback]

bine ai venit. in viitor ar fi mai fain sa scrii ca oamenii sa intelegem mai usor. frumoasa masina si pare a fi in stare buna. daca te hotaresti sa n-o mai vinzi, iti doresc sa o folosesti sanatos si sa ai parte de ea fara investitii majore

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sal 4 all ...cam tarziu ...ce sa zic am citit tot ce am vb voi pe aici ..super tare ...m-a bucur ca sunt baieti care au grija de masinutza asta......din partea mea merita 100% ...

Restespect !!!

 

 

Am si eu niste intrebari ...care imi vinde si mie niste motorase ptr geamuri si ptr trapa ..vreau sa imi fac geamurile electrice si trapa "same" :) si un pretz ! ms .

 

 

Despre bmw eu ...ce sa zic ..sunt super multumit de el ... e la inceput....am facut motorul si partea electrica merge absolut tot la el ..momentan am cutia bulita ...cutie automata ...oricum vroiam sa o schimb ..pun una manuala si incepe tunning...exterior si apoi interior ...ca de obocei ..banii sunt problema ..vreau sa o fac sa rup gura lumii ...max 1un an imi trebuie sa arate cum vreau eu ..sa ma ajute dumnezeu ...

 

:blink: astept raspunsuri la ce am intrebat ms :)

post-2566-1171229106_thumb.jpg

post-2566-1171229146_thumb.jpg

post-2566-1171229232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sal 4 all ...cam tarziu ...ce sa zic am citit tot ce am vb voi pe aici ..super tare ...m-a bucur ca sunt baieti care au grija de masinutza asta......din partea mea merita 100% ...

Restespect !!!

Am si eu niste intrebari ...care  imi vinde si mie niste motorase ptr geamuri si ptr trapa ..vreau sa imi fac geamurile electrice si trapa "same" :) si un pretz ! ms .

Despre bmw eu ...ce sa zic ..sunt super multumit de el ... e la inceput....am facut motorul si partea electrica merge absolut tot la el ..momentan am cutia bulita ...cutie automata ...oricum vroiam sa o schimb ..pun una manuala si incepe tunning...exterior si apoi interior ...ca de obocei ..banii sunt problema ..vreau sa o fac sa rup gura lumii ...max 1un an imi trebuie sa arate cum vreau eu ..sa ma ajute dumnezeu ...

 

:blink:  astept raspunsuri la ce am intrebat ms  :)

191850[/snapback]

sal,

sal folosesti sanatos, fara investitii (in piese) prea mari si sa iti iasa toti pasii

Link to comment
Share on other sites

Omul a zis ca e inainte de reconditionare...si banuiesc ca nu remarci gen "cotetz" astepta ci eventual vreun sfat cu ce sa inceapa.

81683[/snapback]

 

am un sfat. Dute in sectiunea "mica publicitate" si vezi ce am postat ca din cate am inteles numai acolo pot da anunt :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
:blink: :) salutare baieti,asta este masina mea e28,524dA,1982.jante 17(225/50/17) .am cumparat-o in ianuarie ma costat 8.500 ron si nu-mi pare rau de nici 1 ron.am senzori la:ulei,placute frana,apa ptr parbriz,sa ars un bec si ma atentionat,etccc :twoup:iubesc acesta serie 5 e28 Edited by valy
Link to comment
Share on other sites

ce inseamna VIN???

230110[/snapback]

 

 

V.I.N.= Vehicle Identification Number, adica un soi de certificat de nastere, unde gasesti date despre masina ta: cand a fost fabricata, unde, motorul, etc. Gasesti link=ul cu vin-ul la Generalitati, unde e nevoie sa bagi doar ultimele 7 cifre (il gasesti in certificatul de inmatriculare) Succes si s-o stapanesti sanatos. E o masina foarte frumoasa :blink:

Link to comment
Share on other sites

V.I.N.= Vehicle Identification Number, adica un soi de certificat de nastere, unde gasesti date despre masina ta: cand a fost fabricata, unde, motorul, etc. Gasesti link=ul cu vin-ul la Generalitati, unde e nevoie sa bagi doar ultimele 7 cifre (il gasesti in certificatul de inmatriculare) Succes si s-o stapanesti sanatos. E o masina foarte frumoasa :blink:

230140[/snapback]

mersi mult manole 74si ata arata f bine

Link to comment
Share on other sites

Sal tuturor! Am si eu un E28 din 1983, la origine a fost un 2,8i dar fostul proprietar i-a redus "muschii" din considerente economice. Acum are un m10: 1,6 carburatie. Deci eu sunt singurul cu e28 516, around... Masina o am de la sfarsitul lui 2005 si sunt ffffff incantat de ea. Sper numai sa am banii necesari sa o pot reconditiona(desi se tine destul de onorabil).

Bine ar fi sa ne adunam posesorii de e28 pe un topic al nostru unde sa putem sa ne gasim mai usor si sa vb pe indelete. FFF bun ar fi un forum al nostru k deja am devenit clasici... cine are urechi de auzit sa auda...

Catalin

post-2740-1178643343_thumb.jpg

post-2740-1178643369_thumb.jpg

post-2740-1178643377_thumb.jpg

post-2740-1178643396_thumb.jpg

post-2740-1178643416_thumb.jpg

post-2740-1178643431_thumb.jpg

post-2740-1178643441_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:blink:  :) salutare baieti,asta este masina mea e28,524dA,1982.jante 17(225/50/17) .am cumparat-o in ianuarie ma costat 8.500 ron si nu-mi pare rau de nici 1 ron.am senzori la:ulei,placute frana,apa ptr parbriz,sa ars un bec si ma atentionat,etccc              :twoup:iubesc acesta serie 5 e28

230065[/snapback]

sal folosesti sanatos man

Link to comment
Share on other sites

L-am intrebat pe mecanicul meu si a zis k e ok sa bagi si fara plumb. Am auzit insa mai multe versiuni: k ar consuma masina mai mult cand merge fara plumb, k s-ar uza mai repede nu stiu ce garnituri... Acum faci si tu ce crezi.

Cata

 

salutare tuturor.mi-am luat si eu acu 2 zile un e28.o intrebare am.fostul proprietar zicea sa bag benzina cu plumb.la peco ziceau baietzii ca s-ar baga fara plumb.voi de care folositzi?

230260[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

L-am intrebat pe mecanicul meu si a zis k e ok sa bagi si fara plumb. Am auzit insa mai multe versiuni: k ar consuma masina mai mult cand merge fara plumb, k s-ar uza mai repede nu stiu ce garnituri... Acum faci si tu ce crezi.

Cata

232389[/snapback]

 

merci de ajutor cata.tu de care bagi?

Link to comment
Share on other sites

Doar cand merg la drum intins bag fara plumb, peste cea cu plumb. Desi, dupa cum ti-am spus, mecanicul mi-a zis k pot folosi fara nici o problema numai fara plumb.

 

merci de ajutor cata.tu de care bagi?

232402[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.