Jump to content

Probleme e34... iar


cezy82

Recommended Posts

Stii cum spune turcu' ,,yavash yavash", incet incet, daca iti place...ii dai de cap...daca te pot ajuta cu ceva,,,am o gram de piese.., inclusiv 2 casete de directie :blink: :) , cu tot cu pompa..., deci daca-i dai de cap...astept, te ajut cum pot, Bafta!!
Link to comment
Share on other sites

Stii cum spune turcu' ,,yavash yavash", incet incet, daca iti place...ii dai de cap...daca te pot ajuta cu ceva,,,am o gram de piese.., inclusiv 2 casete de directie :blink:  :) , cu tot cu pompa..., deci daca-i dai de cap...astept, te ajut cum pot, Bafta!!

148290[/snapback]

merci mult :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Stii cum spune turcu' ,,yavash yavash", incet incet, daca iti place...ii dai de cap...daca te pot ajuta cu ceva,,,am o gram de piese.., inclusiv 2 casete de directie <_<  :) , cu tot cu pompa..., deci daca-i dai de cap...astept, te ajut cum pot, Bafta!!

merci mult :bashwall:

spunemi si mie de unde era beleaua si la mine vibreaza masina dupa 100 km /h daca ii dau peste 130 km/h nu se mai aude nimic

multumesc bmw e 34 525 tds din 95

Link to comment
Share on other sites

Saraca masina, o fi oale si ulcele din 2006.

Daca vibreaza in zona 80-100-120 si dupa aia se linisteste eu as zice ca e de la echilibrat roti. Cu asta as incepe. Dupa care as trece pe la discuri, bucsaraie.

 

mai incerc odata echilibrarea

merci

Link to comment
Share on other sites

Stii cum spune turcu' ,,yavash yavash", incet incet, daca iti place...ii dai de cap...daca te pot ajuta cu ceva,,,am o gram de piese.., inclusiv 2 casete de directie <_<  :) , cu tot cu pompa..., deci daca-i dai de cap...astept, te ajut cum pot, Bafta!!

merci mult :unsure:

spunemi si mie de unde era beleaua si la mine vibreaza masina dupa 100 km /h daca ii dau peste 130 km/h nu se mai aude nimic

multumesc bmw e 34 525 tds din 95

Eu am cauciucul stanga fata descentrat si pe la 100km/h tot simptomele astea le are!

Am facut geometrie,unghi fuga,schimbat capete de bara,bielete antiruliu,verificat rulmenti...degeaba,face la fel. :bashwall: O sa ii schimb cauciucurile.

Link to comment
Share on other sites

am vorbit cu un amic si imi da cauciucurile lui cu tot cu jante de pe un e 39 din 2001 la el nu bate nimic, le dau jos mai intai pe cele de pe spate si dupaia pe cele de pe fata si oi vedea rezultatul

intrebarea e ca daca e din cauza unei jante cum o indrept am urmatoarele jante

multumesc

post-11726-1237839659_thumb.jpg

post-11726-1237839705_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu am mai patit o chestie care semana tot asa cu "vodoo" si venea dupa ce am schimbat mai multe la directie, si erau noi toate iar masina vibra in draci, dar la o verivicare mai amanuntita am descoperit ca ciumpalacul care imi schimbase placutele de frana intr-un service din Baia Mare(ca acolo a stans atat de tare boltul de la etrier incat a forfecat filetulsi tot asa imi fibra nu numai la franare ci si la accelerari bruste si in tot felul de situatii, a trebuit sa schimb etrierul, asa ca verifica atent tot ce inseamna directie si o sa-i dai de cap , dar nu ferifica directia cu levierul sau ranga cum fac cei mai multi mecanici, dute pe un stand specializat. Bafta
Link to comment
Share on other sites

Daca cauciucurile sunt varza poti sa o echiliberzi de 5 ori ca tot degeaba.. am patit-o cu niste cauciucuri de iarna acum vreo 2 ani, pareau bune dar erau vai de mama lor. Am pus cauciurile de vara de test si totul era in regula. Foarte buna idea ta de a testa cu alta pereche de jante/ cauciucuri 90 % e de acolo.

Daca ai jante Aluminiu e complicata treaba, unele de tabla sunt foarte ieftine.

Link to comment
Share on other sites

100% rotile:cauciucuri sau jante. Du-te si echilibreaza-le in alta parte!

 

Si eu am patit asa. Am avut un renault megane si vibra un pic pe la 100-110km/h. Am fost la niste "meseriasi", le-am echilibrat si a doua zi am mers in Germania cu ea.

 

DEZASTRU ! Tremura muuult mai tare ca inainte. Au echilibrat aia aiurea.

 

Incearca fie cu alte roti de la altcineva care nu are vibratii sau sa le mai echilibrezi/verifici in alta parte.

Link to comment
Share on other sites

va salut am gasit beleaua care determina trepidarea maini la viteza de 100-110 km /h , flansa cardan

este o cheltuiala netrecuta pe lista actualmente (mama ei de criza) , ce se poate intampla o am crapata in doua locuri , mai pot merge asa cu ea sau raman cu ea in drum

va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Da, apar ºocuri la plecarea de pe loc atunci când flanºa este uzatã.

bun ori fi dar plec de pe loc deobicei incet fara sa o turez prea tare intrebare am sanse sa raman cu ea in strada daca flansa e crapata, adica sa ma trezesc ca nu mai are cine sa invarta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.