Jump to content

e60 touring sau X5


Ender

Recommended Posts

A venit vremea sa fac o schimbare in garaj. Am lasat e46-le la ai mei - nu am avut suflet sa il vand. Extraordinara masina. Acuma stau intre un e60 touring si un X5 si ma bazez pe o parere obiectiva din partea voastra. Costurile de achizitie sunt cam la fel, intretinerea cam la fel. O sa luam ceva pana in 20.000k, piele si nav (astea 2 optiuni in dotare inglobeaza si restul de acareturi care ma intereseaza). Conditiile sunt sa fie motorizari diesel si seria 5 sa fie touring. Suntem 2 + un schnauzer pitic care are nevoie de portbagaj pentru ca nu are voie pe scaune, ca atare consider X-ul. In plus suntem pe munti la fiecare sfarsit de saptamana si X-ul are un avantaj aici. Pe de alta parte mai am un Nissan Terrano2 pentru off-road, pe unde nu merge X5. Deschid topic-ul pe seria5 cu rugamintea ca posesorii de e60 touring sa isi dea cu parerea (nu numai ei) <_<
Link to comment
Share on other sites

de ce nu serie 3 touring?iesi ceva mai ieftin ca spatiu e suficient pentru ce ai spus si in banii care zici tu iei ceva cu motorizare si dotari decente :)

 

Nu imi place deloc seria 3 noua touring. Mi se pare fara cap si fara coada. <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
A venit vremea sa fac o schimbare in garaj. Am lasat e46-le la ai mei - nu am avut suflet sa il vand. Extraordinara masina. Acuma stau intre un e60 touring si un X5 si ma bazez pe o parere obiectiva din partea voastra. Costurile de achizitie sunt cam la fel, intretinerea cam la fel. O sa luam ceva pana in 20.000k, piele si nav (astea 2 optiuni in dotare inglobeaza si restul de acareturi care ma intereseaza). Conditiile sunt sa fie motorizari diesel si seria 5 sa fie touring. Suntem 2 + un schnauzer pitic care are nevoie de portbagaj pentru ca nu are voie pe scaune, ca atare consider X-ul. In plus suntem pe munti la fiecare sfarsit de saptamana si X-ul are un avantaj aici. Pe de alta parte mai am un Nissan Terrano2 pentru off-road, pe unde nu merge X5. Deschid topic-ul pe seria5 cu rugamintea ca posesorii de e60 touring sa isi dea cu parerea (nu numai ei) :)

 

Exact aceasta problema am avut si eu.Sa iau un SUV sau o masina normala?Am luat de la prieteni X5,Q7 si Landcruiser si m-am dat citeva zile cu ele,dupa care am plecat si am luat un 530xd Touring <_<

post-27787-1248523323_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.