Jump to content

BMW 330i e90


BMW 330i

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da la ce motor are si cati km ar fi o tragedie da nu vezi cum scad preturile aiurea in prostie. da oricu la ce scula de masina e ar fi bine sa nu o vindeti. macar daca nu o mai vrea sa ti-o lase tie.

nici nu se pune problema sa o vanda....vorba ta ar fi bataie de joc pe "vremea" asta. mersi de complimentele aduse masinii

Link to comment
Share on other sites

maine vom pleca in concediu ROMANIA-SERBIA-MACEDONIA-GRECIA. Aveti idee cam cati km d autostrada sunt,si daca se poate da in gura la masina....in Bulgaria erau destul de severi in legatura cu viteza.
Link to comment
Share on other sites

maine vom pleca in concediu ROMANIA-SERBIA-MACEDONIA-GRECIA. Aveti idee cam cati km d autostrada sunt,si daca se poate da in gura la masina....in Bulgaria erau destul de severi in legatura cu viteza.

 

 

La Bulgari nici sa nu te gandesti sa-i dai in gura ..am numarat 20de radare mobile :lol: 20, nu am omis nici unul....

 

La Greci iti spun drumul pana in Athena ....de la granita cu bulgari pana in Thessaloniky ai cam 60 km (nu mai stiu exact) de sosea cu 1 banda respectiv 2 benzi...in rest pana in Athena numai autostrada ...dupa acea inainte de Athena cu aprox 70 km este un sir de tuneluri cam 6 cred care sunt pline de radare fixe si pe stanga si pe dreapta ...imi amintesc ca-mi urla gps-ul.....

P.S nu ai voie cu detectoare de radare :)

 

Numai bine si concediu placut... :lol:

 

P.S cu asa masina as pleca si eu in concediu ...numai pt placerea de a conduce.... :)

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

maine vom pleca in concediu ROMANIA-SERBIA-MACEDONIA-GRECIA. Aveti idee cam cati km d autostrada sunt,si daca se poate da in gura la masina....in Bulgaria erau destul de severi in legatura cu viteza.

 

 

La Bulgari nici sa nu te gandesti sa-i dai in gura ..am numarat 20de radare mobile :lol: 20, nu am omis nici unul....

 

La Greci iti spun drumul pana in Athena ....de la granita cu bulgari pana in Thessaloniky ai cam 60 km (nu mai stiu exact) de sosea cu 1 banda respectiv 2 benzi...in rest pana in Athena numai autostrada ...dupa acea inainte de Athena cu aprox 70 km este un sir de tuneluri cam 6 cred care sunt pline de radare fixe si pe stanga si pe dreapta ...imi amintesc ca-mi urla gps-ul.....

P.S nu ai voie cu detectoare de radare :)

 

Numai bine si concediu placut... :lol:

 

P.S cu asa masina as pleca si eu in concediu ...numai pt placerea de a conduce.... :)

mersi mult de tot.......speram sa nu fie incidente....o sa fac niste poze si poate un filmulet ..... o sa ai si tu parte de asa ceva......dar,sa fiu sincer era mai fain cand avea 318i,ma gandeam cu mult entuziasm la 320i ziceam ca e racheta,dar soarta e imprevizibila!

post-27774-1249329934_thumb.jpg

Edited by BMW 330i
Link to comment
Share on other sites

Auuuuuuuu scuze acuma am vazut mai exact ca mergi pe la Sarbi ....

 

La Sarbi soselele sunt putin mai bune decat la noi ,ai si eu gropi ...dar au si autostrada :) (stiu ca m-am ratacit la Sarbi pt ca gps-sul nu a recunoscut o gramada de strazi)...dar intradevar drumul este mai linistit pe la ei ,ma refer fara atata politie si ciobani....cati am vazut la Bulgari..

Link to comment
Share on other sites

Auuuuuuuu scuze acuma am vazut mai exact ca mergi pe la Sarbi ....

 

La Sarbi soselele sunt putin mai bune decat la noi ,ai si eu gropi ...dar au si autostrada :) (stiu ca m-am ratacit la Sarbi pt ca gps-sul nu a recunoscut o gramada de strazi)...dar intradevar drumul este mai linistit pe la ei ,ma refer fara atata politie si ciobani....cati am vazut la Bulgari..

sa speram ca nu vor fi probleme....mersi! si apropo!!!! CU ANTIRADAR?.....am inteles ca nu e voie

 

cu taxele de drum cum e? exista?

Edited by BMW 330i
Link to comment
Share on other sites

Apropo unde mergi in Grecia mai exact?

 

Taxe sunt la Greci cam 1,50-2 euro la fiecare ''chek- point'' eu am platit pana in Athena aprox 15euro ...dar merita, fiecare cent, au drumuri bune de tot....

 

Editez...nu este voie cu detector radar ...dar mai ales cu ANTIRADAR...nasoala treaba la ei...

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Apropo unde mergi in Grecia mai exact?

 

Taxe sunt la Greci cam 1,50-2 euro la fiecare ''chek- point'' eu am platit pana in Athena aprox 15euro ...dar merita, fiecare cent, au drumuri bune de tot....

 

Editez...nu este voie cu detector radar ...dar mai ales cu ANTIRADAR...nasoala treaba la ei...

priceput...mersi mult, mi-ai fost de ajutor!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ieri ne-am intors din concediu si am avut parte de cele mai frumoase amintiri......drumul nu a fost fantastic de bun,dar am avut ocazia sa vedem ce poate masina!!!!! pe autostrada din serbia am reusit sa atingem 261 km/h :) :lol: :lol: (am facut poza dar nu pot sa o postez,nu stiu de ce....daca stie cineva il rog frumos sa ma ajute! :) ) .

 

Am o curiozitate........de ce nu s-a oprit la limitator??

Link to comment
Share on other sites

eroare de kilometraj

 

bagi mana in foc??? uita-te pe youtube....aceeasi masina aceeasi viteza!!! nu contest ca eroarea de kilometraj nu exista.....atunci presupun ca e 250 curat?

Edited by BMW 330i
Link to comment
Share on other sites

in general pe bord ai cam 270 cand ai 250 pe gps.

Daca pe bord ai avut 260, nu ai avut nici 250 in realitate.

 

Daca ai avut pe gps 260 e alta poveste, chiar nu are limitare.

 

bun.....asta inseamna ca e vrajeala cam la orice masina ? atunci ca sa atinga viteza maxima data de carte ar trebui sa ajunga in partea de mijloc jos a ceasului acu? sunt doar curios

cu al tau cat ai fost?

Edited by BMW 330i
Link to comment
Share on other sites

Nu m-am luat dupa masina mea, m-am luat dupa mai multi oameni.

De exemplu userul @poleposition a spus ca la m6 la 270 pe bord e limitarea, in realitate 250.

Eroare de kilometraj exista la orice masina, mai ales la vitezele alea.

 

de acord....doar cu gps se poate citi viteza reala???

Link to comment
Share on other sites

Nu numai cu gps, sunt si alte aparate, mai mult sau mai putin scumpe.

Nu stiu la e90 cum e, insa la e36,e46 exista un meniu ascuns, cu care poti vedea viteza reala, afisata electronic.

La mine de exemplu la 200 pe bord am 192 pe obc....

stiu la ce te referi......sunt curios si eu unde as putea gasi meniu asta.....

Link to comment
Share on other sites

Nu numai cu gps, sunt si alte aparate, mai mult sau mai putin scumpe.

Nu stiu la e90 cum e, insa la e36,e46 exista un meniu ascuns, cu care poti vedea viteza reala, afisata electronic.

La mine de exemplu la 200 pe bord am 192 pe obc....

stiu la ce te referi......sunt curios si eu unde as putea gasi meniu asta.....

 

cauta si tu pe net.

eu la e46 am scos 4 pagini cu toate functiile din meniul ala secret. si e smecher, zau. pacat ca nu l-au facut accesibil mai usor, ca e destul de urat sa mergi si sa butonezi cu mana pe la bord :)

 

trebuie sa existe si pt e90.

 

ps : la un 645, al unui prieten i se duce exact 260 pe bord, si intra limitarea...deci are real 250.

Link to comment
Share on other sites

Nu numai cu gps, sunt si alte aparate, mai mult sau mai putin scumpe.

Nu stiu la e90 cum e, insa la e36,e46 exista un meniu ascuns, cu care poti vedea viteza reala, afisata electronic.

La mine de exemplu la 200 pe bord am 192 pe obc....

stiu la ce te referi......sunt curios si eu unde as putea gasi meniu asta.....

 

cauta si tu pe net.

eu la e46 am scos 4 pagini cu toate functiile din meniul ala secret. si e smecher, zau. pacat ca nu l-au facut accesibil mai usor, ca e destul de urat sa mergi si sa butonezi cu mana pe la bord :)

 

trebuie sa existe si pt e90.

 

ps : la un 645, al unui prieten i se duce exact 260 pe bord, si intra limitarea...deci are real 250.

atunci se pare ca limitarea exista....mersi mult,m-ai scos din ceata

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.