Jump to content

M3vs.M5vs.M6vs.911Turbo vs.SL65AMGvsR8vsRS4


nightman

Care va place ?  

360 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nissan GTR

 

Esti pe langa. Aici e vorba doar de masini nemtesti.

 

Sunt chiar ON topic, aici vorbim de vise frumoase care doar putini dintre noi le traieste in viata asta ....

Daca as fii dispus sa aleg NU sunt interesat de masini nemtesti la nivelul asta .... mi-am spus parerea as alege cu ochii inchisi GTR ---> f_._._ nemtia ...

 

Nu ai priceput. Aici e vorba despre EL. Ca doar el nu e pe langa cu discutia despre casatorie, sotie, copii .. alea alea care sunt insulte pentru el. El macho penibilo :)

 

Hehehe bun si asa. Da mai bine 911 Turbo si M3 E92 ambele pt mine. Iar pt gagici cate o noapte fierbinte in aceste masini alaturi de mine. Ca ajunge eventual un e46 pt ele. Cat despre sotie se stie eu sper sa nu am niciodata.

 

Revin cu o mica corectie sa nu zica lumea ca sunt zgarcit si misogin. Pt gagici bune mai multe nopti in acele masini cu mine. Nopti sau zile cate se poate.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Votat M6, insa am exclus din lista Porsche-ul. Cum spunea cineva mai sus, BMW vs Porsche e ca si cum ai compara un Lord cu un Zeu. Daca ajungem sa vorbin, insa, de zeitati as vota oricand Lambo in fata unui Porsche. Sunt constient 100% ca Porsche pe hartie(si in practica) e mai rapid insa Lambo iti da feelingul ca e mult mai rapid...te face sa traiesti mai intens. Eu unu is topit dupa Lamborghini Gallardo Balboni....dunga aia face toti banii.

 

http://www.drivearabia.com/news/wp-content/uploads/2009/07/lamborghini-gallardo-lp550-2-balboni-1-450.jpg

Link to comment
Share on other sites

Votat M6, insa am exclus din lista Porsche-ul. Cum spunea cineva mai sus, BMW vs Porsche e ca si cum ai compara un Lord cu un Zeu. Daca ajungem sa vorbin, insa, de zeitati as vota oricand Lambo in fata unui Porsche. Sunt constient 100% ca Porsche pe hartie(si in practica) e mai rapid insa Lambo iti da feelingul ca e mult mai rapid...te face sa traiesti mai intens. Eu unu is topit dupa Lamborghini Gallardo Balboni....dunga aia face toti banii.

 

http://www.drivearabia.com/news/wp-content/uploads/2009/07/lamborghini-gallardo-lp550-2-balboni-1-450.jpg

 

O veche zicala spune

"Ai grija ce iti doresti ... ca s-ar putea sa se intample" :)

Link to comment
Share on other sites

Votat M6, insa am exclus din lista Porsche-ul. Cum spunea cineva mai sus, BMW vs Porsche e ca si cum ai compara un Lord cu un Zeu. Daca ajungem sa vorbin, insa, de zeitati as vota oricand Lambo in fata unui Porsche. Sunt constient 100% ca Porsche pe hartie(si in practica) e mai rapid insa Lambo iti da feelingul ca e mult mai rapid...te face sa traiesti mai intens. Eu unu is topit dupa Lamborghini Gallardo Balboni....dunga aia face toti banii.

 

http://www.drivearabia.com/news/wp-content/uploads/2009/07/lamborghini-gallardo-lp550-2-balboni-1-450.jpg

 

O veche zicala spune

"Ai grija ce iti doresti ... ca s-ar putea sa se intample" :)

 

Nu am inteles aluzia :( .... adica sa am grija sa nu-mi doresc un Lambo ca intr-o zi s-ar putea sa ma trezesc cu unul :) ?! Cea mai dulce "amenintare" pe care mi-o poate adresa cineva... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Votat 911Turbo.

Am condus cand am fost in Italia in luna de mieare Ferrari F430. Si e :) :) .

Am fost asa de impresionant incat tin minte fiecare curba (pot reface traseul pe Google earth).

Senzatia e minunata, nu se compara cu o berlina coupe sau orice altceva. Banuiesc ca 911 turbo e la fel.

Felul cum se tureaza (raspunsul la turatii raportat la pedala), schimbarea vitezelor, faptul ca sta ca pe sine pe sosea si multe altele. Asa ca o masina ca Ferrari, Porsche, Lambo nu se pot compara cu Audi BMW Mercedes dupa mine sunt alta clasa.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
911 turbo ftw

 

asta e masina la care visez!

 

Si eu am votat cu 911. Ca si fapt divers - povestea cineva de inchiriat si condus Ferrari pe circuit. Am fost si eu intrun astfel de loc - dar aveau disponibila toata "garnitura": 911, F430, Gallardo LP 560, Audi R8, Aston Martin V8 Vantage, Corvette Z06. Ceea ce as vrea sa spun e altceva: am intrebat pe rand instructorii ce ar prefera ca "every day supercar"... si absolut TOTI au ales 911 turbo.

Dar, desigur, de gustibus...

Edited by AlterEgo
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.