Jump to content

Saptamana de ........


the_rifle

Recommended Posts

am un prieten care a avut un e46 si statea el in casa asa frumos, avea alarma viper cu perimetru cu paiger, smechera alarma, taraie paigerul, se uita pe geam, vede un tigan care tragea de masina ca nebunu. prietenul statea la etajul 3, striga la tigan asta se uita la el ii arata m..e ia o piatra sparge geamul ii fura dvd-ul si pleaca. pana a coborat asta de la 3 era consumata faza. ar trebui o alarma din aia ca pt veverite cu electrosocuri, chiar nu sunt cutii din alea care au colegii pe forum pt rozatoare, dar ceva mai mari, pt oameni? ar fi ceva de inventat, nu cred ca ar fi ilegale, nu cred ca se specifica nicaieri in lege de ele. :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Feriti-va de parcarea de la Real,mai ales seara,nu stiu ce neam de raceri(ciorditori) isi fac veacu pe acolo,iarna trecuta am lasat o noapte masina acolo si dimineata bara mea fata era fara bandouri,suruburile desfacute mai putin unu care mergea in gol plus grila fata rupta...noroc cu surubul ala naspa ca altfel ramaneam fara bara de M.

Iar asa zisii paznici sunt in cardasie cu ei.Noroc ca aveam si antifurt ,abia pusesem rotile de M...

Link to comment
Share on other sites

Nasol; iar reactia gaborilor previzibila. In mintea lor toti sunt hoti - sunt atat de batuti in cap ca nu ii mai duce capul sa faca diferenta.

 

Daca va povestec ce am patiti o sa ziceti ca exagerez. Dupa ce ca ajungi cu nervii la pamant dupa o faza ca asta mai vin si ei cu intrebari cu talc sa invarta cutitul in rana.

Link to comment
Share on other sites

Man eu cred ca traiesc in alta tara!

Citesc pe forum si ma minunez...

Ma bucur ca stau la tara si am curte!

 

Imi pare rau pt ghinionul tau! Stiu cum e... Toata vara nu am putut sa ma bucur de masina decat 2sapt...schimbam o piesa, ceda altceva la motor!

 

Am avut masina vreo luna lasata in agronomie parcata la umbra intre niste tei in spatele caminelor spre Bd Expozitiei (4ucom stie unde :) )... De fiecare data cand ajungeam la Buc ma asteptam sa gasesc ceva lipsa la ea si totusi nu mi-au furat nimic!

 

Din ce am vazut pe forum majoritatea cu E36 stau prin zona ai dinspre Unirii, Berceni, Vitan, Titan, Pantelimon... Si tot pe acolo se fura oglinzi, embleme, mai nou spoilere, capote...

Vorba unui coleg de mai sus...o sa-ti lase doar coaja de bord, sau mai rau doar o emblema de pe capota..

Ce e fratilor prin zonele alea? Traiti in SALBATICIE? Chiar asa rau s-a ajuns in tara asta si in Buc?

Si toate astea din cauza "coloratilor" si a celor care isi iau toate cazanele cu 1000euro...

 

Sa stii ca varianta cu cainele e ft buna ... Il legi sau il inveti langa masina si ii dai mancare... Cu ocazia asta vei deveni si un bun cetatean care are grija de un maidanez din miile de caini de pe strazile bucurestiului

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Am gasit cred solutia, din povestea lui Fane de mai sus:

 

Ca sa nu iti fure, capota, usile, barile si cam orice s-ar putea desuruba, cum achizitionam masina, executam urmatoarele:

 

- luam o bormasina, montam un burgiu..mai lat asa si stricam capetele la absolut toate suruburile si rotunjim marginile la toate piulitele etc care s-ar putea desface. In felul asta, nu mai pot fi desfacute si nimeni nu mai poate fura.

Link to comment
Share on other sites

Daca e in sevraj/drogat - da cu bata; Dar nu o sa-l ajute sa cumpere alta doza.

Azi asa - maine asa; ori se lasa de meserie ori de droguri.

 

PS: In plus ar trebui sa se abtina lumea de la chilipiruri si si-ar pierde obiectul muncii. Daca nu ar primi bani - nu ar mai fura.

Link to comment
Share on other sites

normal ca se intampla asa cand astia le taie salariile la politisti si nu le mai dau bani de carburant. eu nici macar nu am alarma la masina si nici casco. deci ma astept in fiecare seara sa nu o mai gasesc. mai e putin si devine haos cu toate furturile si jafurile in plina zi. legea junglei frate :)
Link to comment
Share on other sites

Tatalui meu i-au furat prin anii 70+ volanul de la Moskvici. Ai mei erau in concediu si s-au oprit o noapte in Braila la niste prieteni. Dimineata deschide masina si se urca in ea, abia cand a bagat cheia in contact a observat ca parca lipseste ceva.. :) In rest totul era neatins, avea uitata pe bancheta inclusiv o geaca de piele. Asa ca avem o traditie indelungata la furat la comanda.
Link to comment
Share on other sites

E cel mai hazliu topic din ultima vreme dar e si trist cand auzi pana unde se poate ajunge!

Daca tot te-a usurat de atatia bani masina asta de ce nu o dai?

Cu cati bani ai bagat in ea pana acum cumparai un E46 325i.

Uneori e mai rentabil sa o schimbi decat sa te apuci sa o aduci pe linia de plutire daca e praf!

Link to comment
Share on other sites

normal ca se intampla asa cand astia le taie salariile la politisti si nu le mai dau bani de carburant. eu nici macar nu am alarma la masina si nici casco. deci ma astept in fiecare seara sa nu o mai gasesc. mai e putin si devine haos cu toate furturile si jafurile in plina zi. legea junglei frate :lol:

Parca daca aveau salarii mai mari isi faceau treaba. :)

 

Si de nervi, nea hotul o fura cu totul sau ti-o rupe toata cu o bata.

 

aha, da, nu cumva sa enervam hotul :lol:

Are dreptate Dan. De nervi o sa ti-o cioparteasca, ca nici tu sa nu ai parte de ea.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Are dreptate Dan. De nervi o sa ti-o cioparteasca, ca nici tu sa nu ai parte de ea.

 

eu nu cred, ar fi un risc complet inutil.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

pe cap de ciorditor adus in catuse la sectie.

 

Avand in vedere ca la cate antecedente am avut cu ciorditorii, merg la Sectia 10 ca la mine acasa ... si toti de acolo mi-au zis acelasi lucru. Ca ei stiu cine fura, ii prind, ii baga la arest, dar cand dosarul ajunge la Procuratura sunt eliberati, deoarece NU SUNT CONSIDERATI PERICOL SOCIAL. Deci problema nu este numai a Politiei, este a sistemului. Si ciorditorul vazand ca sta 1-2-3 zile in arest si este eliberat, normal ca recidiveaza ... Ca doarme si mananca pe gratis intr-un loc, si ramane si cu banii de pe piesele furate si vandute ...

 

Intr-un cuvant nu ai ce le face, daca-i prinzi si-i bati depun plangere impotriva ta si pe tine nu te mai elibereaza domnu` procuror, ca esti considerat pericol social ca ai dat la om in cap ...

 

Eu deja m-am obisnuit cu gandul ca-s furat pe banii mei ... Alarma n-a avut nici un succes, tot am ramas fara eleron, si dupa ce am vopsit portbagajul mi l-au zgariat ca probabil veneau la pont si nu se asteptau sa nu-mi pun eleronul la loc ...

 

Traim intr-o tara de kkt cu-n sistem de kkt, unde infractorii sunt avantajati si victimele, cetatenii de rand, platitori de taxe si impozite sunt cei care-si iau suturile in fund ... Si nu avem ce sa facem, decat sa nu uitam si sa inghitim in sec ...

Link to comment
Share on other sites

Are dreptate Dan. De nervi o sa ti-o cioparteasca, ca nici tu sa nu ai parte de ea.

 

eu nu cred, ar fi un risc complet inutil.

Cred ca multi si l-ar asuma.

Nu vorbim aici despre oameni normali :)

Link to comment
Share on other sites

E cel mai hazliu topic din ultima vreme dar e si trist cand auzi pana unde se poate ajunge!

Daca tot te-a usurat de atatia bani masina asta de ce nu o dai?

Cu cati bani ai bagat in ea pana acum cumparai un E46 325i.

Uneori e mai rentabil sa o schimbi decat sa te apuci sa o aduci pe linia de plutire daca e praf!

 

Ai dreptate dar nu te poti pune cu ambâțul omului... Daca toti iti zic sa o vinzi parca te trezesti mai cu moț ...

oricum planuiesc o investitie de 6-7 mii in masina asta.... dar sa mai am rabdare...

 

Mie nu-mi place E46 , de E92 nu am bani iar E30 imi pare prea "retro"... singura varianta pt mine e E36...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.