Jump to content

Filtru polen


adi1987

Recommended Posts

Am desfacut pana la urma, si am constatat k filtru e scos deja! atunci dc tot nu-mi baga caldura?? :) :lol:

 

FYI : E36 fara AC sau clima nu are filtru de polen,am cautat si eu de am innebunit.

Tu ai doar filtre de habitaclu(2 la numar) in fata sub parbriz.

Nu cred ca lipsa caldurii e de la filtrele alea,nu au nici o treaba.

Edited by wii
Link to comment
Share on other sites

Ai incercat sa vezi daca pe toate gurile de ventilatie nu baga cald ? Adica, pe la parbriz, bord si picioare ?

Problema ta sigur nu are legatura cu niciun filtru.

E posibil sa fie robinetii hidraulici, daca iti baga cald doar prin anumite guri de ventilatie (de ex. doar pe la parbriz).

Sau sa ai probleme cu garnitura de chiulasa.

Link to comment
Share on other sites

Ai incercat sa vezi daca pe toate gurile de ventilatie nu baga cald ? Adica, pe la parbriz, bord si picioare ?

Problema ta sigur nu are legatura cu niciun filtru.

E posibil sa fie robinetii hidraulici, daca iti baga cald doar prin anumite guri de ventilatie (de ex. doar pe la parbriz).

Sau sa ai probleme cu garnitura de chiulasa.

 

 

imi baga caldura dar slab pe toate gurile de ventilatie in mod egal

Link to comment
Share on other sites

1:daca s-ar aerisii singure ai ramane si fara antigel.

2: filtru de polen, lipsasa sau imbacsit nu are treaba cu caldura.

 

posibila rezolvare: ai aer in instalatie , verifica nivelul la antigel sau radiator infundat.

daca nu te pricepi merci la un service si vezi acolo ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

Ai grija, daca nu`ti baga aer cald poate ca ai probleme cu racirea motorului, ti`a enumerat Sarpe deci nu mai zic si eu odata. Fii foarte atent ca poate fierbi motorul....

 

 

dak ar fii sa fierb motorul nu ar trebuii sa imi urce acul de la temperatura mai mult de 90 grade?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

imi baga caldura dar slab pe toate gurile de ventilatie in mod egal

salut exact acelasi lucru am si eu . nu baga caldura foarte tare. baga sugrumat. problema este ca la mine nu am filtrele acelea de polen 2 la numar , in locul lor sunt clapete pe dreapta si stanga. am aer montat pe masina asa am luato .dar nu mam uitat de filtru acela in spate la torpedou . vreo sugestie cineva ????? uitati o poza ce am eu in locul filtrelor respective care sunt 2 la numar si sunt sub stergatoare...

post-63807-0-56750300-1380999714_thumb.jpg

post-63807-0-93552700-1380999725_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.