Jump to content

316 sau 318


cmn

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

masina este un 318i E46 (1.9, 118cp)

 

In alta ordine de idei recunosc ca aceste ultime posturi ale tale dau dovada de un om inteligent. Sincer jos palaria pentru reactie, nu te-ai atacat deloc dupa ce am scris. Respect frate. Asta ca un ultim post..sa nu ma despart asa complet odios de site.

Link to comment
Share on other sites

masina este un 318i E46 (1.9, 118cp)

 

In alta ordine de idei recunosc ca aceste ultime posturi ale tale dau dovada de un om inteligent. Sincer jos palaria pentru reactie, nu te-ai atacat deloc dupa ce am scris. Respect frate. Asta ca un ultim post..sa nu ma despart asa complet odios de site.

 

 

Eu vorbeam de 318 E36....

318 e46 nu stiu cum trage si nu fac pariu pe ce nu stiu.

Sarbatori fericite si tie.

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

riffle este un babuin penibil....un "patriot" care venereaza "sfanta" super nova.....incearca sa ne scoata un cazan infect cel putin un lamborghini la demaraj.

Este tipicul omului absurd, fara dovezi si foarte nesimtit care are "ironii fine". La asa glume ma pedepsea invatatoarea in clasa 1, imi dadea cu linia la palma, sau ma chema cu parinti la scoala.

 

Ba asta cu cojones multi, si cu sange in instalatie....ia baga tu un pret si hai sa ne dam...asteapt o propunere de la tine, ca eu oricum ma dau la orice bani cu o super nova. Cred ca pe tine te strange dresu si nu stii cum sa-ti exprimi altfel frustrariile decat postand aici forum, de asta ai si facut atatea posturi. Ce pot sa zic esti de vis pe forum, un exemplu, cand ma fac mare exact ca tine vreau sa fiu.

 

 

 

LOL :)

Ciudata maimutza, turbata la gratii... :lol:

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Nu m-am dat cu skoda dar se zice ca skoda RS bate 325-ul... Aici nu sunt tare in gura ca n-am nici o experienta de genul asta....

Daca te dai cu ron1n pariez pe tine... :)

 

Sunt totusi niste aspecte care trebuie luate in seama... In afara de tractiunea spate BMW-ul nu are nici un avantaj...

Skoda cu toate ca are tractiunea fata are o electronica mai noua....

Vad ca are 180 de cai dar are cuplu disponibil de la 1950–5000 rpm !!!!!!!! 235 N¡m pe langa 245 la mine in 4700....

Ma rupe... N-are ce discuta cu mine... Cred ca-mi da o lungime de tir... :)

 

De pilda 325-ul meu n-are ce discuta cu laguna de 170 de cai deci tind sa cred ca tragea destul de bine pana acum totusi cred ca skoda ma rupe...

 

De haz m-am dat cu un M E46.... Nu mi-a venit sa cred .... In 150-200 de metri avea avans tot cam atat... :D

A trecut de mine de parca eu forjam tramvaiul...

Tot asa mi-am luat-o de la un golf 3 turbo si de la un mos cu un brabus... :)... Era si cu imbalsamata de nevasta-sa... :D ( imbracata in mare haina de blana de nurca si bartai palaria... :lol: )

In primul moment credeam ca m-am dat cu Tariceanu ca "mare fel " ce semana... :)

M-am dat cu golf 5 gti si skoda rs 200 de cai, si la ambele am cam dat 1-2 masini pe 400 m.

 

Nu are rost sa ma dau cu 320i, orice 320i, chiar si e92.

Link to comment
Share on other sites

Cea mai jmechera masina pe care am facut-o a fost mercedes cls... Presupun ca era diesel si cu cutie automata ca altfel nu-mi explic. I-am dat o jumatate de masina in fata la plecarea de pe loc si s-a pastrat distanta pana la finish....

 

 

Ciudata maimutza, turbata la gratii... :)

 

 

Ti-am spus eu ca ai probleme cu tensiunea.Au remarcat si altii. :lol:

 

Mie mi-ai dat replica ce i-am dat-o eu altuia ?

Ciudata maimutza e the_rocket daca n-ai remarcat iar replica imi apartine...

Ai probleme cu atentia sau cu concentrarea...

Ma bucur ca nu m-ai uiata Bavaria :) . Si eu te plac :)

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca nu m-ai uiata Bavaria :D . Si eu te plac :)

 

Imi plac persoanele de sex opus, dar sa nu ma intelegi gresit, "to each his own".

 

on-topic

 

Nu cred ca este mare diferenta intre 316 si 318, in definitiv sunt ambele BMW-uri si asta este tot ce conteaza cand este vorba de pasionati. :)

 

:)

 

Da' de unde ai popcorn ca eu n-am gasit... :lol:

 

Este special.Daca vrei sa enervezi oamenii trebuie sa faci rost. :)

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

Bavaria am zis doar ca te plac dar fara nici o tenta sexuala :)

 

Intra-devar... mare diferenta intre 316 si 318 nu este. In schimb mare diferenta imi pare intre cele doua si 318is... Imi pare mult mai bine proiectat. Dar s-a discutat deja pe forum de 1000 de ori. Nu mai intru in amanunte.

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Bavaria am zis doar ca te plac dar fara nici o tenta sexuala :lol:

 

Ok, asa da. :)

 

 

Intra-devar... mare diferenta intre 316 si 318 nu este. In schimb mare diferenta imi pare intre cele doua si 318is... Imi pare mult mai bine proiectat. Dar s-a discutat deja pe forum de 1000 de ori. Nu mai intru in amanunte.

 

318is nu are nici o legatura, nici cu 316 si nici cu 318.Ala a fost un motor bun. :)

Link to comment
Share on other sites

318i sau is si-o ia lejer de la Nova+forta mistica+secretul schimbarii treptelor.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...04&hl=rifle

 

 

 

Sa inteleg ca esti de acord cu mine ca nova bate 318 ? :)

 

Glumeam!

 

De fapt nu stiu cum sta treaba decat la viteze mai mari : cand aveam un hyundai accent de 85Cp mancam orice dacie pe paine pana la Logan 90Cp cu care eram egal, in schimb odata unu cu un 316i mergea frumos cu 120 pe A1 si avea anunt de vanzare, eu am vrut sa ma bag in paralel cue l sa vad anuntul si el nu m-ainteles - practic se juca cu mine, n-avea ce discuta.

Link to comment
Share on other sites

318i sau is si-o ia lejer de la Nova+forta mistica+secretul schimbarii treptelor.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...04&hl=rifle

 

 

 

Sa inteleg ca esti de acord cu mine ca nova bate 318 ? :)

 

Glumeam!

 

De fapt nu stiu cum sta treaba decat la viteze mai mari : cand aveam un hyundai accent de 85Cp mancam orice dacie pe paine pana la Logan 90Cp cu care eram egal, in schimb odata unu cu un 316i mergea frumos cu 120 pe A1 si avea anunt de vanzare, eu am vrut sa ma bag in paralel cue l sa vad anuntul si el nu m-ainteles - practic se juca cu mine, n-avea ce discuta.

daca erai cu nova altfel statea treaba :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

BMW nu e masina de grag...e eventual de drift...la plecarea de pe loc te poate lua si un matiz mai in figuri asa...nu cred ca asta e problema...ideea e de sportivitate,comfort,fiabilitate...am 316 si nu am sa ma plang niciodata de el...am lasat laguna pt 316 si sunt multumit...e o masina super decenta pentru ce caut eu
Link to comment
Share on other sites

318i sau is si-o ia lejer de la Nova+forta mistica+secretul schimbarii treptelor.

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...04&hl=rifle

 

 

 

Sa inteleg ca esti de acord cu mine ca nova bate 318 ? :)

 

Glumeam!

 

De fapt nu stiu cum sta treaba decat la viteze mai mari : cand aveam un hyundai accent de 85Cp mancam orice dacie pe paine pana la Logan 90Cp cu care eram egal, in schimb odata unu cu un 316i mergea frumos cu 120 pe A1 si avea anunt de vanzare, eu am vrut sa ma bag in paralel cue l sa vad anuntul si el nu m-ainteles - practic se juca cu mine, n-avea ce discuta.

daca erai cu nova altfel statea treaba :) :lol:

 

daca erai cu nova aveai 3 maine pe volan , ca doar erai la 120 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.