Jump to content

BMW DVD ROAD MAP - HIGH/PROFESSIONAL/BUSINESS


Recommended Posts

Ca sa nu mai existe confuzii:

 

BMW Road Map Business 2009-02 nu are inclusa si Romania.

 

BMW Road Map Business 2010 NU are Romania. Motivul il constituie faptul ca al doilea disc (Eastern Europe) ce ar trebui sa aiba si Romania foloseste o baza de date Navteq Q4 2008 aceeasi utlizata si pt DVD-ul Business 2009-02 aparut in august 2009. Pt DVD-ul al doilea al versiunii 2010 BMW a decis sa foloseasca acelasi DVD ca in versiunea anterioara (2009-02). Stiu ca e o tampenie ... dar asta este.

 

Tot timpul cei cu Navi Business au fost dezanvatajati la capitolul acoperire. Dupa ce ca harta nu arata decat sageti (la unitatile fabricare pana in 2007 parca) ... acum ne mai si frig la acoperire :). Date pt Romania erau (dovada ... noua harta cu RO pt Profi si High).

Edited by paulgsm
Link to comment
Share on other sites

Am imaginea luata la BMW road map professional 2010 dar nu stiu cum sa v-o dau daca stie careva sa-mi spuna Toate-s datorate lui TOM :) :lol: :) multam! Edited by Tehnor
Link to comment
Share on other sites

Em am mai facut un DVD ptr navi-profi, se trage la viteza cea mai mica pe un dvd de 8G, dvd-ul original are 5,4 G, eu asa am facut varianta 2009-1, nu stiu daca si pentru 2010 este aceeasi modalitate. Astept sa vad daca reuseste cineva, trimiteti-mi si mie pe private-mess link-ul sa incerc si eu. Multumesc
Link to comment
Share on other sites

Sal , am MK3 , un link de unde pot sa downloadez - Europe - VDO Dayton 9 CDs v.2009 - 2010 -

-am cautat pe net dar nu am reusit :)

 

e impotriva regulamentului !

 

Sa inteleg ca pt cei cu MK2 (4:3 la un e38 in cazul meu) sunt lasati de izbeliste? nu se merita deranjul ? sau este depasita tehnologia intr'atit de mult incat chiar nu se mai poate face nimic si raman la hartile din 2oo8-2oo9.

 

 

fa un efort financiar si treci si tu pe MK4..............tu ai cumva ecran din ala 4:3 color cum e pe e39 prefacelift? daca dar, atunci e foarte usor sa faci un upgrade la ecran 16:9 :lol:

 

...

Intr-adevar mare om @Tom.

 

Mersi frumos maestre.

 

...

 

:)

 

 

Merge sa folosesti modulul de MK4 pe display-ul de la MK3? Mai sunt necesare alte modificari sau pur si simplu se schimba unitatea de CD/DVD?

Merci.

Link to comment
Share on other sites

nu mai da quote asa mare!

merge MK3 inlocuit cu MK4. singura conditie e ca ambele masini sa aiba ecran 16:9. daca nu au atunci trebuie recodata unitatea .

 

Am display 16:9 deci inlocuiesc doar unitatea...

Merci mult si keep up the good work :)

Link to comment
Share on other sites

Salut, am inteles k a aparut o noua versiune 2010 pt High/Profi pe DVD, eu am mk3 - stie cineva dc o sa scoata si varianta pe CD sau trebuie sa schimb unitatea de navi ?

 

O alta chestie ar fi modificarea DVD-ului astfel incat sa incapa pe un CD (am descarcat si eu DVD High in speranta k o sa pot taia din el ce trebuie, dar fisierele sunt prea mari, doar dc se pot edita cu un program special...)

Link to comment
Share on other sites

cu placere! daca vrei pentru MK3 poti folosi varianta pe CD Navteq 2009-2010 dar nu e lafel de detaliata harta romaniei precum e pe High 2010...

 

 

Deja am 2009-2010, dar e varza, in afara de Bucuresti si inca vreo doua orase mari, nu are mai nimic, decat drumuri principale, si dc vrei sa ajungi din ploiesti la craiova (EX:) ocolesti 100km, e bun doar asa k sa vezi pe unde te aflii la nivel de tara si bineinteles dc esti taximetrist in bucuresti!

 

Dar oricum, mersi si astept 2010 cu nerabdare!

 

P.S: Vroiam sa-mi pun un igo ceva, dar nu da bine, strica aspectlul masinii, plus k devine o tinta pt "ciordareti

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru topic, TOM.

 

Pentru cine vrea sa modifice imaginea DVD-ului astfel incat sa incapa pe un DVD normal, nu double layer.

 

Se deschide imaginea dvd-ului cu un editor iso: poweriso, ultraiso, magiciso.

Se sterg din directorul TPD\NCCBEUFNM_EU_20090916\ limbile care nu mai sunt utile (eu am lasat doar engleza).

Se salveaza.

 

Imaginea rezultata are 4.2 GB

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.